Sisukord
Eesti
Postimees
02.03.2020
Eesti Meie töötud jäävad vaesuse lõksu virelema (4) Eesti reageeris oma esimesele koroonaviiruse juhtumile kiiresti ja korralikult (14) Osal Krabi kooli lastel pole enam koolikohta Teenekas kaotaja võitis (2) Majandus Teder: Porto Franco avamine jäi toppama bürokraatia taha (1) Riik hakkab Eesti Energiale puidu põletamise eest peale maksma (4) Kange alkoholi pudelid saavad taaratasu (2) Välismaa Kreeka peatas piiril tuhanded migrandid Kataloonia eksliider innustas edasisele võitlusele USA sõlmis Talibaniga ajaloolise leppe Žirinovski: Putin veel üllatab meid pärast 2024. aastat KOHALIK VAADE ⟩ Viirustest enam tapab vaesus Arvamus Teadusmõte on vaba (1) Iga vanus on auasi (1) Tiiu Kuurme: eilse päeva feodaalid (4) Kas vajame Põhjakonna abi? (15) Eutanaasia kui enesetapp (42) Virvendustest reformitiigis (10) Meie Eesti Toomas Kiho Postimehe teadusgrandist: mille eest me seisame? (10) Martin Ehala: eestluse uurimisest Postimehe grandi abil (2) Postimehe fond: esimesed kolm Noor-Eesti grandihoidjat selgunud (1) Kultuur Ühe perekonna totaalne allakäik Mida teevad hirm ja vägivald inimesega? Sport Lindpere väravatemasinast Sorgast: kümme või enam tabamust oleks korralik saavutus Johaug püstitas rekordi, aga kuidas kannatab see võrdlust teiste talispordiässadega? Flora säilitas külma närvi, Trans vihastas kohtuniku peale ega suutnud emotsioone kontrollida Tänak kogus tuunitud Hyundaiga väärtuslikke kilomeetreid Tartu Deltasse kolinud arvutimuuseum avas digitarkuse päevaks ukse (3) Jõudsalt kasvav vald ehitab uue lasteaia ja plaanib teist rentida Sügisel jätkavad Põltsamaa vallas vaid üks kool ja lasteaed (2) Tudengid ja õppejõud lõid vaprusehelmeid vähihaigetele lastele Väljapeetud väljapanekul näeb piiranguteta ehteloomingut Meelelahutus Koomiks Sudoku

Meie töötud jäävad vaesuse lõksu virelema

5 min lugemist
Töötuskindlustushüvitise muutmine FOTO: Pm

Eesti on kümne esimese riigi hulgas Euroopa Liidus oma töötute vaesuse poolest. Eelmise aasta lõpus oli töötukassas arvel 34 402 töötut, kellest kuuendik peab toime tulema vähema kui elatusmiinimumiga. Riigi napp rahaline tugi ja kõrged nõudmised sellegi saamiseks ei suuda hoida inimesi vaesusse langemast.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Üle kümne aasta staažiga töötukassa juhtumikorraldaja Silja Alas räägib oma kogemusest. Ta jäi kolme lapse kõrvalt töötuks majanduskriisi ajal, aastal 2009. Toona olid toetused veel väiksemad. «Selle rahaga hakkama saada oli päris raske. Pidid väga palju mõtlema, mida sa endale lubad ja mida mitte. Ei tulnud mõtet, et lähen poodi ja ostan,» tunnistab naine. Kui ka abikaasal poleks tööd olnud, oleks ta pidanud linnalt eluasemetoetust paluma, et korteri kulu maksta.

Kümme aastaga on riik edenenud ainult väikse sammukese. Nüüd võtab Silja Alas ise töötuid arvele. Tema sõnul on palju neid, kes ei saa töötuskindlustushüvitist, vaid töötutoetust, mis oli mullu 175 eurot kuus. Sellest jääb napiks.

29.02.2020 03.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto