Sisukord
Välismaa
Postimees
03.03.2020
Eesti Ettevõtja: meil on siia riskantne jääda, kui olukord ei muutu ettevõtjatele mõistlikumaks (4) Suur solgitoru ähvardab lõhkeda (3) Koolist kõrvalejääjaid aitab e-õpe (2) Sulavesi tanklas rikkus hulga sõidukeid (1) Majandus Hando Sutter: ei julge öelda, et Tootsi saaga on lõppenud Prügivedajad ägavad tööjõupuuduse käes (6) Välismaa Kohalik vaade ⟩ Türgi kasutab migrante relvana (3) Superteisipäevast saab USA valimiste tõehetk Lõuna-Korea salasekt oli viirusele ideaalne kasvulava Arvamus Juhtkiri: pank kui äri pidur (2) Martin Ehala: poiste hariduspuue (5) Kuulmiskahjustuse võib saada spordiklubist (7) Adik Levin: meediakajastuse umbsõlm infosõja ajastul (20) Sven Kreek: tõukerattasõit vajab reguleerimist Andreas Kaju: Bideni võitlus Valgesse Majja jõudmiseks algas lõunast Päeva karikatuur Meie Eesti Erkki Koort: küsimus on tankimootorites (2) Tormihoiatus: varuge sooja! Kultuur Hingeliigutus ja õudus Berliini filmifestivalil Pääru Oja on maailma jaoks valmis Berliini filmimuuseum võlub imelise ekspositsiooniga Uuslavastus Rakveres: Me ei saa tõele pihta Sport Hooaja algus tekitas Kangertis esimest korda vau-efekti (1) Saaremaa peatreener euromängude eel: Itaalia liiga on teine maailm, püüame anda endast kõik Tervis Eesti arstid päästavad Aafrikas vaeseid vähist (2) Tallinn Suur solgitoru ähvardab lõhkeda (3) Tarbija Prügivedajad ägavad tööjõupuuduse käes (6) Tartu Lumi tõi saanihuligaanid põldudele ja isegi linnatänavatele Ülikool remondib mitme miljoni euro eest õppehooneid Tartust sirguvad Eesti võimlemise tulevikulootused K u u l sai alguse hobist ja kibedast kogemusest Esimene eesti maailmakirjanduse ajalugu tuli lugejate ette kolme raamatuna Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kohalik vaade ⟩ Türgi kasutab migrante relvana

3 min lugemist
  • Türgi otsustas eelmise nädala lõpus migrantidele piiri avada.
  • Kõige suurema surve alla satub Kreeka, kus viibib juba praegu 70 000 migranti.
  • Türgi rannikuvalve on aidanud migrandipaatidel merepiiri ületada.
  • Surve suurenemise korral võib Kreekas korduda 2015. aasta stsenaarium.
Migrandid Évrose jõe kaldal. Teisel pool jõge on ebaseaduslike piiriületajate tõrjumiseks valmis Kreeka sõdurid. FOTO: Emrah Gurel/AP/Scanpix

Türgi presidendi Recep Tayyip Erdoğani käsk mõni tund pärast surmavat rünnakut Türgi sõduritele Süürias Idlibi provintsis oli selge: avame oma piirid pagulastele ja migrantidele ning saadame nad tuhandete kaupa Euroopasse.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kreeka, kel on Türgiga maismaapiir piki Évrose jõge ja merepiir Egeuse merel, on alati esimene, kes peab nende ebaseaduslike piiriületajatega silmitsi seisma. Praegu viibib Kreekas umbes 70 000 migranti, kellest rohkem kui 40 000 elab viletsates tingimustes viiel Egeuse mere idaosas asuval saarel.

Migratsiooniprobleemist põhjustatud pinged eksisteerivad Kreekas juba praegu ja on poliitikas juba kuude kaupa olnud põhiteema.

Mida Kreeka ootab, on praeguse asüülitaotlusi reguleeriva Dublin II konventsiooni ülevaatamine; sest õigel ajal tehtavad muudatused aitaksid migrante mujale ümber asustada.

Praegune süsteem näeb ette, et kõigi Kreekasse jõudnud inimeste asüülitaotlustega tuleb tegeleda Kreekas ehk riigis, mille kaudu ELi sisenetakse. Selline poliitika on saarteelanikud meeleheitele ajanud. Samas on sellised riigid nagu Poola ja Ungari praeguse korra muutmisele tugevalt vastu ja nii ongi kõnelused seiskunud.

02.03.2020 04.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto