Sisukord
Meie Eesti
Postimees
04.03.2020
Eesti «Kummalised tähelepanekud» võivad koroonaviirust ravida (7) Politsei peab pidevalt muutuvat narkodiilerite edetabelit (5) Helve Särgava saab Tallinna volikogu uueks aseesimeheks (1) Eestis tuvastati eile teine koroonaviirusega nakatanu Päts läheb lõpuks Moskvasse Reps: TTÜ rikkumine oli õilis, ent lubamatu (10) Majandus Eesti jõusaalikett murrab Balti turu liidriks Suri üks tunnustatumaid tööstusjuhte (1) Välismaa Netanyahu võitis Iisraeli valimised Kreeka tõrjub Türgi piiril migrante Taliban alustas taas rünnakuid (1) Montenegro kirik kakleb Serbiaga Jaak Prozes: komid muretsevad keskkonna ja keele kestmise pärast Austria mägiküla võitleb lumekuninganna fännidega Arvamus Juhtkiri: Euroopa ühtsuse proov (21) Meeli Vilukas-Thibert: aeg põetada ja olla haige Tunne Kelam: Eesti Kongress 30 – lootus tõi vabaduse (9) Teet Kalmus: omal käel programmeerijaks (1) Tiia Lister: poisid vajavad mõtestatud õppimist (4) Erkki Bahovski: kes on Süürias kelle liitlane? (9) Meie Eesti Aimar Altosaar: kallid kaasmaalased (2) Välismaalaste kohanemisprogramm: suhted kinnitavad sisseelamise edukust Aimar Altosaar: Eesti kutsub kohanejad pardale (2) Kultuur Kyp Malone: loomine on alati teekond (1) Näitus, mis avab uusi olemisviise Andestuse alistav vägi Erki Pärnoja ja Dominic Miller Group Talvejazzil «Su üle Jumal valvaku, mu kallis Toomik Jaan…» (3) Sport Segadus jätkub: kõik WRC-tiimid ei kavatsenud Rally Estoniale tulla (1) Karel Voolaid: meie ei taha leppida, et oleme autsaiderid – kõik alustavad puhtalt lehelt Tallinn Helve Särgava saab Tallinna volikogu uueks aseesimeheks (1) Tartu Tulevased meistrid võistlevad aasta tegija tiitli nimel Rahva mälu kandja tähistas sajandat aastapäeva Kätepesu nagu tuletõrjeõppus, sepapoiste-laulu ümisedes Lõunakeskuse juurde kerkib sügisel uuskasutusmajake (1) Filosoof Madis Kõivu ruum avaneb kunstinäitusel teist korda teisiti Meelelahutus Koomiks Sudoku

Välismaalaste kohanemisprogramm: suhted kinnitavad sisseelamise edukust

3 min lugemist
Kohanemiskoolitusi tegeva Expat Relocation Estonia OÜ tegevjuht Martin Lään. FOTO: Erakogu

Lisaks igapäevaeluks vajalikule infole on koolituse hindamatu lisaväärtus välismaalaste võimalus leida sealt sõpru ja tuttavaid, rääkis koolitusi läbi viiva ettevõtte juht Martin Lään intervjuus Aimar Altosaarele.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eesti riigi kohanemisprogrammi Settle in Estonia koolitusi läbi viiva Expat Relocation Estonia OÜ tegevjuht Martin Lään teab endise diplomaadina omast kogemusest, kui oluline on teise riiki sisseelamisel abi olmeküsimuste lahendamisel ja toetus.

Mis on kohanemisprogramm Settle in Estonia?

Kohanemisprogramm Settle in Estonia on riigi pakutav tasuta õppeprogramm, mis aitab Eestisse saabunud välismaalastel siin kergemini sisse elada. Mitmesugustest koolitustest koosnev programm annab ülevaate Eesti riigi ja ühiskonna toimimisest ning igapäevasest elukorraldusest.

Programm koosneb eri teemadega ühepäevastest seminaridest ja algtaseme eesti keele kursusest – baasmoodulis tutvustatakse Eesti ühiskonda ja riigi teenuseid üldisemalt, töö- ja ettevõtlusmoodul jagab infot neile, kel on plaanis Eestis töötada või ettevõte rajada, pere- ja lastemoodul aitab just lastega peredel paremini kohaneda ning õpimoodul ja teadusmoodul toetavad (üli)õpilasi ja teadlasi.

Kes on oodatud osalema?

On nii tippspetsialiste, kes on Eestisse saabunud seoses töökohustustega, ja neid, kes on siia tulnud perekondlikel põhjustel, kui ka neid, kes tulnud siia õppima. Ka geograafiline spekter on lai. Programmis on kokku osalenud inimesi rohkem kui sajast riigist, ent kõige rohkem on kodanikke lähiriikidest.

Kuidas te koolitusi läbi viite?

Need toimuvad inglise ja vene keeles, läbiviijad on kogenud täiskasvanute koolitajad. Osalejatele antakse võimalus aruteludes aktiivselt kaasa lüüa. Peaaegu alati toimub koolitustel saabujate endi vahel dialoog ja kogemuste vahetamine, mida koolitaja suunab. Niisugusel juhtumipõhisel meetodil on see eelis, et välismaalane puutub kokku oma saatusekaaslaste konkreetsete elusituatsioonidega ja saab samal ajal koolitajalt selgitusi, kuidas üht või teist olukorda lahendada.

03.03.2020 05.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto