Sisukord
Sport
Postimees
04.03.2020
Eesti «Kummalised tähelepanekud» võivad koroonaviirust ravida (7) Politsei peab pidevalt muutuvat narkodiilerite edetabelit (5) Helve Särgava saab Tallinna volikogu uueks aseesimeheks (1) Eestis tuvastati eile teine koroonaviirusega nakatanu Päts läheb lõpuks Moskvasse Reps: TTÜ rikkumine oli õilis, ent lubamatu (10) Majandus Eesti jõusaalikett murrab Balti turu liidriks Suri üks tunnustatumaid tööstusjuhte (1) Välismaa Netanyahu võitis Iisraeli valimised Kreeka tõrjub Türgi piiril migrante Taliban alustas taas rünnakuid (1) Montenegro kirik kakleb Serbiaga Jaak Prozes: komid muretsevad keskkonna ja keele kestmise pärast Austria mägiküla võitleb lumekuninganna fännidega Arvamus Juhtkiri: Euroopa ühtsuse proov (21) Meeli Vilukas-Thibert: aeg põetada ja olla haige Tunne Kelam: Eesti Kongress 30 – lootus tõi vabaduse (9) Teet Kalmus: omal käel programmeerijaks (1) Tiia Lister: poisid vajavad mõtestatud õppimist (4) Erkki Bahovski: kes on Süürias kelle liitlane? (9) Meie Eesti Aimar Altosaar: kallid kaasmaalased (2) Välismaalaste kohanemisprogramm: suhted kinnitavad sisseelamise edukust Aimar Altosaar: Eesti kutsub kohanejad pardale (2) Kultuur Kyp Malone: loomine on alati teekond (1) Näitus, mis avab uusi olemisviise Andestuse alistav vägi Erki Pärnoja ja Dominic Miller Group Talvejazzil «Su üle Jumal valvaku, mu kallis Toomik Jaan…» (3) Sport Segadus jätkub: kõik WRC-tiimid ei kavatsenud Rally Estoniale tulla (1) Karel Voolaid: meie ei taha leppida, et oleme autsaiderid – kõik alustavad puhtalt lehelt Tallinn Helve Särgava saab Tallinna volikogu uueks aseesimeheks (1) Tartu Tulevased meistrid võistlevad aasta tegija tiitli nimel Rahva mälu kandja tähistas sajandat aastapäeva Kätepesu nagu tuletõrjeõppus, sepapoiste-laulu ümisedes Lõunakeskuse juurde kerkib sügisel uuskasutusmajake (1) Filosoof Madis Kõivu ruum avaneb kunstinäitusel teist korda teisiti Meelelahutus Koomiks Sudoku

Karel Voolaid: meie ei taha leppida, et oleme autsaiderid – kõik alustavad puhtalt lehelt

2 min lugemist
Eesti jalgpallikoondise peatreener Karel Voolaid. FOTO: Eero Vabamägi

Eesti meeste jalgpallikoondis mängib Rahvuste liiga teisel hooajal tugevuselt kolmandas divisjonis. Amsterdamis toimunud üritusel loositi Eestiga samasse alagruppi Armeenia, Põhja-Makedoonia ja Gruusia.

Eesti koondise peatreeneri Karel Voolaidi hinnangul näib alagrupp esmapilgul üpris võrdne. «Ma ei tea, milline oleks õnnelik loos olnud, kõik koondised meie alagrupis on võrdsed. Nad näevad meie näol kindlaid võidupunkte ja peavad ennast meist tugevamaks, kuid meie ei taha leppida, et oleme autsaiderid. Kõik alustavad puhtalt lehelt, ma ei tooks ühtegi koondist eraldi välja,» lausus Voolaid.

Põhja-Makedoonia ja Gruusia esindustes mängivad keskmisele jalgpallisõbrale üsna tundmatud pallurid. Armeenia koondises mängib aga Henrih Mhitarjan, kes on klubikarjääris esindanud Dortmundi Borussiat, Manchester Unitedit ja Londoni Arsenali ning teenib praegu igapäevaleiba AS Romas. «Ma ei ole pidanud neid mängijaid skautima, igal koondisel on omad liidrid. Selgus saabub umbes Balti turniiri ajal (juunis – toim), kui kõik koondised on piisavalt mänginud ja valmistuvad Rahvuste liigaks,» ütles Voolaid.

Sinisärkidele on Rahvuste liiga vastased varasemast tuttavad: Põhja-Makedooniaga on eestlased madistanud neli korda (Eesti saldo: 0 võitu, 1 viik ja 3 kaotust), Armeeniaga on vastamisi mindud viis (2 võitu, 2 viiki ja 1 kaotus) ja Gruusiaga kuus korda (2 võitu, 1 viik ja 3 kaotust).

Grusiinide ja armeenlastega kohtusime viimati tunamullu kevadel ning eelmine mäng makedoonlastega toimus 2007. aasta sügisel. «Jalgpallis võivad asjad kiiresti muutuda ning lähiminevikku ei tasu vaadata. Kui mängud hakkavad sel aastal toimuma, saame nende järgi strateegiad planeerida,» kommenteeris Eesti koondise peatreener.

C-divisjoni alagruppide võitjad pääsevad järgmiseks hooajaks B-divisjoni. Alagruppides neljandaks jäänud meeskonnad saavad võimaluse koha säilitamiseks play-off-mängudes, mille kaotajad langevad D-divisjoni. Mis on Eesti eesmärk? «Sõnastan selle niimoodi: siin on neli koondist ja selge on see, et keegi ei taha allapoole kukkuda. Kõik koondised tahavad edasi pääseda,» rääkis Voolaid.

Seotud lood
03.03.2020 05.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto