Sisukord
Kultuur
Tänane leht
04.03.2020
Eesti «Kummalised tähelepanekud» võivad koroonaviirust ravida (7) Politsei peab pidevalt muutuvat narkodiilerite edetabelit (5) Helve Särgava saab Tallinna volikogu uueks aseesimeheks (1) Eestis tuvastati eile teine koroonaviirusega nakatanu Päts läheb lõpuks Moskvasse Reps: TTÜ rikkumine oli õilis, ent lubamatu (10) Majandus Eesti jõusaalikett murrab Balti turu liidriks Suri üks tunnustatumaid tööstusjuhte (1) Välismaa Netanyahu võitis Iisraeli valimised Kreeka tõrjub Türgi piiril migrante Taliban alustas taas rünnakuid (1) Montenegro kirik kakleb Serbiaga Jaak Prozes: komid muretsevad keskkonna ja keele kestmise pärast Austria mägiküla võitleb lumekuninganna fännidega Arvamus Juhtkiri: Euroopa ühtsuse proov (21) Meeli Vilukas-Thibert: aeg põetada ja olla haige Tunne Kelam: Eesti Kongress 30 – lootus tõi vabaduse (9) Teet Kalmus: omal käel programmeerijaks (1) Tiia Lister: poisid vajavad mõtestatud õppimist (4) Erkki Bahovski: kes on Süürias kelle liitlane? (9) Kultuur Kyp Malone: loomine on alati teekond (1) Näitus, mis avab uusi olemisviise Andestuse alistav vägi Erki Pärnoja ja Dominic Miller Group Talvejazzil «Su üle Jumal valvaku, mu kallis Toomik Jaan…» (3) Sport Segadus jätkub: kõik WRC-tiimid ei kavatsenud Rally Estoniale tulla (1) Karel Voolaid: meie ei taha leppida, et oleme autsaiderid – kõik alustavad puhtalt lehelt Tallinn Helve Särgava saab Tallinna volikogu uueks aseesimeheks (1) Tartu Tulevased meistrid võistlevad aasta tegija tiitli nimel Rahva mälu kandja tähistas sajandat aastapäeva Kätepesu nagu tuletõrjeõppus, sepapoiste-laulu ümisedes Lõunakeskuse juurde kerkib sügisel uuskasutusmajake (1) Filosoof Madis Kõivu ruum avaneb kunstinäitusel teist korda teisiti Meelelahutus Koomiks Sudoku

Näitus, mis avab uusi olemisviise

2 min lugemist
Kris Lemsalu Malone, «Love Song Sing-Along» (detail), 2019/2020. KW kaasaegse kunsti instituut, Berliin. FOTO: Frank Sperling

Hea kunst on vahepealsuste, paljususte ja vabaduste maailm. Sageli suudab see muuta keerukad asjad ootamatult lihtsaks ning ka vastupidi – heas kunstis võivad pealtnäha lihtsad asjad ilmneda teinekord hoopis ootamatust nurgast, näidates meile, et kõik on kõigega läbi põimunud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Berliinis, KW kaasaegse kunsti instituudis saab praegu näha eesti staarkunstniku Kris Lemsalu ja legendaarse multiinstrumentalisti Kyp Malone’i ühisnäitust «Love Song Sing-Along». See on salapärane, rõõmus ja mänguline. Korraga isiklik ja universaalne. Näituse avamisel oli galerii rahvast täis: tundus, et ukse taga oli pooltuhat inimest, kes kõik tulid igast maailmanurgast Lemsalu ja Malone’i vaatama. Saab ju ainult hea meel olla, kui kaasaegset kunsti sedasi hinnatakse.

Kuigi selle näituse puhul on tegemist omamoodi müsteeriumiga, ei ole Lemsalu ja Malone’i kunst ligipääsmatu. Vastupidi, see on avatud, kaasakiskuv, käivitav, tundma ning mõtlema panev. Sissepääsu juures asuv Kris Lemsalu suur installatsioon hiiglaslikust luigest, kelle sees sõidavad mugavalt ringi veidrad teriomorfsed tegelased, tekitab õige mõnusa tunde ja häälestab õigele lainele – need poolkeraamilised olendid pole justkui ei siit- ega sealtilmast. Või õigemini, nad kuuluvad kõikidesse maailmadesse võrdselt. Nagu tegelikult me kõik. See on näitus, mis avab uusi olemisviise.

03.03.2020 05.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto