Sisukord
Kultuur
Tänane leht
04.03.2020
Eesti «Kummalised tähelepanekud» võivad koroonaviirust ravida (7) Politsei peab pidevalt muutuvat narkodiilerite edetabelit (5) Helve Särgava saab Tallinna volikogu uueks aseesimeheks (1) Eestis tuvastati eile teine koroonaviirusega nakatanu Päts läheb lõpuks Moskvasse Reps: TTÜ rikkumine oli õilis, ent lubamatu (10) Majandus Eesti jõusaalikett murrab Balti turu liidriks Suri üks tunnustatumaid tööstusjuhte (1) Välismaa Netanyahu võitis Iisraeli valimised Kreeka tõrjub Türgi piiril migrante Taliban alustas taas rünnakuid (1) Montenegro kirik kakleb Serbiaga Jaak Prozes: komid muretsevad keskkonna ja keele kestmise pärast Austria mägiküla võitleb lumekuninganna fännidega Arvamus Juhtkiri: Euroopa ühtsuse proov (21) Meeli Vilukas-Thibert: aeg põetada ja olla haige Tunne Kelam: Eesti Kongress 30 – lootus tõi vabaduse (9) Teet Kalmus: omal käel programmeerijaks (1) Tiia Lister: poisid vajavad mõtestatud õppimist (4) Erkki Bahovski: kes on Süürias kelle liitlane? (9) Meie Eesti Aimar Altosaar: kallid kaasmaalased (2) Välismaalaste kohanemisprogramm: suhted kinnitavad sisseelamise edukust Aimar Altosaar: Eesti kutsub kohanejad pardale (2) Kultuur Kyp Malone: loomine on alati teekond (1) Näitus, mis avab uusi olemisviise Andestuse alistav vägi Erki Pärnoja ja Dominic Miller Group Talvejazzil «Su üle Jumal valvaku, mu kallis Toomik Jaan…» (3) Sport Segadus jätkub: kõik WRC-tiimid ei kavatsenud Rally Estoniale tulla (1) Karel Voolaid: meie ei taha leppida, et oleme autsaiderid – kõik alustavad puhtalt lehelt Tallinn Helve Särgava saab Tallinna volikogu uueks aseesimeheks (1) Tartu Tulevased meistrid võistlevad aasta tegija tiitli nimel Rahva mälu kandja tähistas sajandat aastapäeva Kätepesu nagu tuletõrjeõppus, sepapoiste-laulu ümisedes Lõunakeskuse juurde kerkib sügisel uuskasutusmajake (1) Filosoof Madis Kõivu ruum avaneb kunstinäitusel teist korda teisiti Meelelahutus Koomiks Sudoku

Erki Pärnoja ja Dominic Miller Group Talvejazzil

4 min lugemist
Erki Pärnoja FOTO: Liis Reiman

Talvejazzi kahel kontserdil astusid üles maailma parimaks plaadifirmaks valitud ja 50. sünnipäeva tähistava ECM Recordsi artistid ja Eesti tunnustatud muusikud - norra särav trompetist Mathias Eick ja oma sooloprojekti esitav tuliselt loov pianist Kirke Karja ning inglise kitarrilegend Dominic Miller koos kodumaise instrumentaalvirtuoosi Erki Pärnoja.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

27. veebruari kontserdi alguses eisteleti Erki Pärnoja sooloalbumit «Leva», kus muusik on üles ehitanud lõputuid helikihte, mis jõudsid oma sügavasisulisuses ja mõtlemapanevuses nauditavate tipphetkedeni. Pärnoja esinemise ning samuti temaga tehtud intervjuude puhul paeluvad soojus, avatus ja ausus, soov valada sisemised mõtisklused oma muusikasse ning seeläbi neid ka kuulajatega jagada.

Terevisioonile ja veebiajakirjale «Häppening» antud intervjuudes selgitab Erki oma plaadi algimpulsse järgnevalt: «Plaadi teema sai alguse selle nimiloost «Leva», mis tähendab rootsi keeles elamist – tahet elada. Kõik on alguse saanud mõttest, et kas me elame päriselt või ootame midagi, et hakata elama.» Lugude pealkirjad väljendavad kõik igatsust millegi järele ning on üles ehitatud kordustele. Nii nagu elamine koosneb mitmetest kihtidest ja tahkudest, oli Erkil soov seda ka muusikas väljendada.

Seesugune idee ehitada lood üles korduste peale meenutab Arvo Pärdi muusikat ning väljaandele Muusika Elu antud intervjuust tuleb välja, et Pärt on tõesti Pärnoja loomingut mõjutanud. Nende loomingukeelte sarnasus peitub minu jaoks mitmete korduvate fraaside kulgemises, millele lisatake juurde pidevalt edasi arenevaid kihte ning samuti soovis leida lihtne kõla, eemaldada kõik ebaoluline, jättes alles vaid kõige mõjuvam, kõige kõnetavam.

03.03.2020 05.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto