Sisukord
Kultuur
Postimees
05.03.2020
Eesti Eesti esimene koroonaviirusega nakatunu: paljas mõte, et võin olla nakatunud, sõi mul närvid seest (10) Amet palub hooldekodukülastused ära jätta (2) Eesti turism saab uuelt viiruselt valusa löögi (10) Näomaski asemel panusta kraadiklaasile (2) Tartu maanteel põrkasid kokku veok ja tramm Allikad ei usu Kaljulaidi minekut 9. mail Moskvasse (21) Majandus Eesti turism saab uuelt viiruselt valusa löögi (10) Bürokraatia omavalitsustes kimbutab iga viiendat ettevõtjat Eesti töötajad teenivad lõunanaabritest rohkem (12) Välismaa Ukraina valitsusjuht vahetub riigile halval ajal (2) Tornaado nõudis Tennessees veerandsada inimelu Biden rebis valimistel Sandersist tublisti ette ELi juhtkond toetab otsustavalt Kreekat (7) Arvamus Juhtkiri: kes peaks maksu maksma? (4) Aarne Seppel: isake Kõlvart ja pööbel (9) Mika Lauhde: Huawei paradoks (2) Tarmo Lääne: tulumaksutagastus tagasi teenima Karmo Tüür: Krimmi vahejaam (2) ​Raul-Allan Kiivet: apteegireformi kampaania on oma eesmärgi saavutanud (2) Lugejakirjad Päeva karikatuur Meie Eesti Uus viirus – äge paljuneja või varju hoidja (4) Kadri Tammepuu: oodates ootamatut Ants Nõmper: eriolukord – sõjavägi kätepesu kontrollima? (8) Kultuur Lahkumine magalast: mees, naine ja uue teatri mänguväljak Kultuuriuudised Kunstiuurimus alasti libanaiste teemal Sport Venemaa tippuisutaja tätoveeris jalale Tallinna silueti Kohtadele neljapaadis on kolm selget soosikut Saaremaa võitles südilt, kuid geimi kätte ei saanud Reis Boliivia lummab soolaväljade ning 900-aastase kaktusega Maa Elu Virumaalegi kerkib kahekorruseline saun Väätsa Agro uues laudas on lüpsjal ühe lehma jaoks 6–7 sekundit (1) Kalakasvatajatel puudub tuleviku osas kindlus Jaanipäeva saaki tuleb külvata veebruaris Põllumees peab uute sortide virvarris orienteeruma ETKI sordid sobivad Eesti tingimustesse Ilmajutt: huvitavat lume sulamisest Küüslauk ei lase vanaks jääda Toome lilleniidu koduaeda Surnuna leitud Türi ilvese julgus viitas inimese sekkumisele Looduskalender ⟩ Ega tali taevasse jää Tartu Koroonaviirus jõudis Tartusse Opositsioon astus linnapeale rünnakut kavandades rehale (3) Tantsuõhtud kammivabrikus tulid tagasi Haruldane kroonlühter säras muuseumis Vald müüs tuksis akudega ja külmad elektriautod maha (6) Aasia muusika ja tantsuga tuleb kaasa origamikunst Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lahkumine magalast: mees, naine ja uue teatri mänguväljak

3 min lugemist
Märt Avandi on Mees ja Maarja Mitt-Pichen on Naine. Kes on Mees Naisele ja Naine Mehele, pole lihtne öelda. FOTO: Gabriela Liivamägi/Tartu Uus Teater

Märt Avandi on Mees ja Maarja Mitt-Pichen on Naine. Mees võib vahel olla see, kes naise oma varju jätab, aga naine jälle see, kes meest liiga kammitseb. Mees võib olla ka vaba, naine võib olla ka iseseisev.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kuigi neid variante leidub veel mustmiljon, üritab Ivar Põllu oma uues nostalgiavabas autorilavastuses «Anne lahkub Annelinnast» kõik võimalused kondenseerida kahte tegelasse. Kujutades suhet ühe naise ja ühe mehe vahel, asetab Põllu luubi alla inimesed, kes tunnevad end nähtamatuna.

Mõnes mõttes vanamoodne, teisalt metsik ettevõtmine, ütleb Põllu ise pressiteates. Metsik on see sellepärast, et Tartu Uue Teatri lavastustes antakse näitlejatele harva võimalus mängida algusest lõpuni ühte rolli, ja seda ilma ruumi- või ajahüpeteta, nagu «vanamoodsale» teosele kohane.

04.03.2020 06.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto