Sisukord
Arvamus
Tänane leht
05.03.2020
Eesti Eesti esimene koroonaviirusega nakatunu: paljas mõte, et võin olla nakatunud, sõi mul närvid seest (10) Amet palub hooldekodukülastused ära jätta (2) Eesti turism saab uuelt viiruselt valusa löögi (10) Näomaski asemel panusta kraadiklaasile (2) Tartu maanteel põrkasid kokku veok ja tramm Allikad ei usu Kaljulaidi minekut 9. mail Moskvasse (21) Majandus Eesti turism saab uuelt viiruselt valusa löögi (10) Bürokraatia omavalitsustes kimbutab iga viiendat ettevõtjat Eesti töötajad teenivad lõunanaabritest rohkem (12) Välismaa Ukraina valitsusjuht vahetub riigile halval ajal (2) Tornaado nõudis Tennessees veerandsada inimelu Biden rebis valimistel Sandersist tublisti ette ELi juhtkond toetab otsustavalt Kreekat (7) Arvamus Juhtkiri: kes peaks maksu maksma? (4) Aarne Seppel: isake Kõlvart ja pööbel (9) Mika Lauhde: Huawei paradoks (2) Tarmo Lääne: tulumaksutagastus tagasi teenima Karmo Tüür: Krimmi vahejaam (2) ​Raul-Allan Kiivet: apteegireformi kampaania on oma eesmärgi saavutanud (2) Lugejakirjad Päeva karikatuur Meie Eesti Uus viirus – äge paljuneja või varju hoidja (4) Kadri Tammepuu: oodates ootamatut Ants Nõmper: eriolukord – sõjavägi kätepesu kontrollima? (8) Kultuur Lahkumine magalast: mees, naine ja uue teatri mänguväljak Kultuuriuudised Kunstiuurimus alasti libanaiste teemal Sport Venemaa tippuisutaja tätoveeris jalale Tallinna silueti Kohtadele neljapaadis on kolm selget soosikut Saaremaa võitles südilt, kuid geimi kätte ei saanud Reis Boliivia lummab soolaväljade ning 900-aastase kaktusega Maa Elu Virumaalegi kerkib kahekorruseline saun Kalakasvatajatel puudub tuleviku osas kindlus Jaanipäeva saaki tuleb külvata veebruaris Ka oma tarbeks toodetud seemne eest tuleb tasuda Põllumees peab uute sortide virvarris orienteeruma ETKI sordid sobivad Eesti tingimustesse Ilmajutt: huvitavat lume sulamisest Küüslauk ei lase vanaks jääda Toome lilleniidu koduaeda Surnuna leitud Türi ilvese julgus viitas inimese sekkumisele Looduskalender ⟩ Ega tali taevasse jää Tartu Koroonaviirus jõudis Tartusse Opositsioon astus linnapeale rünnakut kavandades rehale (3) Tantsuõhtud kammivabrikus tulid tagasi Haruldane kroonlühter säras muuseumis Vald müüs tuksis akudega ja külmad elektriautod maha (6) Aasia muusika ja tantsuga tuleb kaasa origamikunst Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tarmo Lääne: tulumaksutagastus tagasi teenima

2 min lugemist
Tarmo Lääne. FOTO: Eesti Kindlustusühistu

Pärast 80-aastast vaheaega on Eestis taas võimalus olla kindlustusühistu klient-omaniku ehk iseenda kindlustusandja ja tulumaksutagastusest võiks midagi sellesse paigutada, kirjutab Eesti Kindlustusühistu ÜKS juhatuse liige Tarmo Lääne.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Taas on käes tulumaksu tagastamise aeg. Sellel aastal tagastab maksu- ja tolliamet rohkem kui 400 000 inimesele ligi 150 miljonit eurot ehk keskmiselt 375 eurot isiku kohta.

Mida selle rahaga teha? Kindlasti tuleks esimese asjana tagasi maksta kõrge intressiga tarbimislaenud ning kui mõne elementaarse tarbeeseme, näiteks triikraua või tolmuimeja kasutusiga on lõppenud, siis oleks nüüd sobiv hetk uus osta.

Kui ülalkirjeldatud kulutustest veel midagi üle jääb, võiks mõelda selle peale, kuidas teha järelejäänud rahaga midagi pikaajaliselt kasulikku, millest järgmistel aastatel püsivalt tulu saada. Või veel enam, millest ka järgmised põlvkonnad võiksid kasu lõigata.

Sel aastal on uueks tulumaksu tagastusest laekunud raha paigutamise võimaluseks kindlustusühistud. Teatavasti tegi riigikogu eelmise aasta jaanuaris otsuse lubada need Eestisse tagasi. See tähendab, et pärast 80-aastast vaheaega on kõigil eestimaalastel taas võimalus olla Eesti kindlustusturul klient-omaniku ehk iseenda kindlustusandja rollis.

Kindlustusühistu ettevõtlusvorm sai Eestis ja Euroopas alguse 19. sajandi keskel ning on lääne pool raudset eesriiet vastu pidanud ja konkurentsis püsinud juba rohkem kui 150 aastat järjest.

04.03.2020 06.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto