Sisukord
Arvamus
Tänane leht
05.03.2020
Eesti Eesti esimene koroonaviirusega nakatunu: paljas mõte, et võin olla nakatunud, sõi mul närvid seest (10) Amet palub hooldekodukülastused ära jätta (2) Eesti turism saab uuelt viiruselt valusa löögi (10) Näomaski asemel panusta kraadiklaasile (2) Tartu maanteel põrkasid kokku veok ja tramm Allikad ei usu Kaljulaidi minekut 9. mail Moskvasse (21) Majandus Eesti turism saab uuelt viiruselt valusa löögi (10) Bürokraatia omavalitsustes kimbutab iga viiendat ettevõtjat Eesti töötajad teenivad lõunanaabritest rohkem (12) Välismaa Ukraina valitsusjuht vahetub riigile halval ajal (2) Tornaado nõudis Tennessees veerandsada inimelu Biden rebis valimistel Sandersist tublisti ette ELi juhtkond toetab otsustavalt Kreekat (7) Arvamus Juhtkiri: kes peaks maksu maksma? (4) Aarne Seppel: isake Kõlvart ja pööbel (9) Mika Lauhde: Huawei paradoks (2) Tarmo Lääne: tulumaksutagastus tagasi teenima Karmo Tüür: Krimmi vahejaam (2) ​Raul-Allan Kiivet: apteegireformi kampaania on oma eesmärgi saavutanud (2) Lugejakirjad Päeva karikatuur Meie Eesti Uus viirus – äge paljuneja või varju hoidja (4) Kadri Tammepuu: oodates ootamatut Ants Nõmper: eriolukord – sõjavägi kätepesu kontrollima? (8) Kultuur Lahkumine magalast: mees, naine ja uue teatri mänguväljak Kultuuriuudised Kunstiuurimus alasti libanaiste teemal Sport Venemaa tippuisutaja tätoveeris jalale Tallinna silueti Kohtadele neljapaadis on kolm selget soosikut Saaremaa võitles südilt, kuid geimi kätte ei saanud Reis Boliivia lummab soolaväljade ning 900-aastase kaktusega Maa Elu Virumaalegi kerkib kahekorruseline saun Kalakasvatajatel puudub tuleviku osas kindlus Jaanipäeva saaki tuleb külvata veebruaris Ka oma tarbeks toodetud seemne eest tuleb tasuda Põllumees peab uute sortide virvarris orienteeruma ETKI sordid sobivad Eesti tingimustesse Ilmajutt: huvitavat lume sulamisest Küüslauk ei lase vanaks jääda Toome lilleniidu koduaeda Surnuna leitud Türi ilvese julgus viitas inimese sekkumisele Looduskalender ⟩ Ega tali taevasse jää Tartu Koroonaviirus jõudis Tartusse Opositsioon astus linnapeale rünnakut kavandades rehale (3) Tantsuõhtud kammivabrikus tulid tagasi Haruldane kroonlühter säras muuseumis Vald müüs tuksis akudega ja külmad elektriautod maha (6) Aasia muusika ja tantsuga tuleb kaasa origamikunst Meelelahutus Koomiks Sudoku

​Raul-Allan Kiivet: apteegireformi kampaania on oma eesmärgi saavutanud

3 min lugemist
Raul-Allan Kiivet. FOTO: Liis Treimann

Ravimiseaduse ümber toimuva tantsu mõte on segase ja eba­stabiilse olukorra hoidmine apteegiturul, kirjutab Tartu Ülikooli tervis­hoiu­korralduse professor Raul-Allan Kiivet.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ravimiseaduse 1. aprillil kehtima hakkava muudatuse ehk apteegireformi eesmärk ei ole omandireform. Apteegireformil ei ole eesmärki, sest see on järjekordne etapp desinformatsioonikampaaniates, mida rakendatakse strateegilise initsiatiivi hoidmiseks. See on üks paljudest aktsioonidest, mille Magnumi-Apotheka kontsern on viimase 20 aasta jooksul edukalt välja mänginud.

Desinformatsiooni ajaloolise võrdlusena teavad kõik Nõukogude ajal koolis käinud eestimaalased kangelast Sussaninit, kes 1613. aastal teejuhina esinedes Poola väed sohu juhatas.

Apteegireformiga on meid kõiki sohu juhatatud, sest olenemata sellest, kas viis aastat tagasi otsustatud proviisorinõue jõustub 1. aprillil, üleminek lükatakse edasi või pööratakse tagasi, kas Margus Linnamäe kingib apteegid proviisoritele või mitte, on ravimiseaduse ümber toimuv oma ülesande täitnud – segadus püsib ja Magnum-Apotheka juhivad mängu edasi.

Segase ja ebastabiilse olukorra hoidmine apteegiturul on selle mängu mõte ning desinformatsiooni abil on hoitud ja suurendatud Magnumi-Apotheka turuosa. Praeguseks on ravimite hulgi- ja jaemüük Eestis frantsiiside jt lepingutega juba sedavõrd läbi põimitud, et seda tagasi ei pööra, ja pole vahet, kas hulgimüüja on apteekide omanik või mitte.

Ravimite kättesaadavuse halvenemine ja kõrge hind on Eestis reaalsus. Kui väikese turu korral nõuab turuvalitseja eritasu müükivõtmise ja apteekides positsioneerimise eest, on ravimitootjal müügiotsusest loobumine kerge. Hulgimüüjal ja apteegil on ükskõik, millistest toodetest käive tekib, ja valiku ahendamine on teadagi parim viis panna tarbijat kasutama seda, mis olemas. Ja olemas on apteegiketile soodsaimad tooted.

04.03.2020 06.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto