Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
05.03.2020
Eesti Eesti esimene koroonaviirusega nakatunu: paljas mõte, et võin olla nakatunud, sõi mul närvid seest (10) Amet palub hooldekodukülastused ära jätta (2) Eesti turism saab uuelt viiruselt valusa löögi (10) Näomaski asemel panusta kraadiklaasile (2) Tartu maanteel põrkasid kokku veok ja tramm Allikad ei usu Kaljulaidi minekut 9. mail Moskvasse (21) Majandus Eesti turism saab uuelt viiruselt valusa löögi (10) Bürokraatia omavalitsustes kimbutab iga viiendat ettevõtjat Eesti töötajad teenivad lõunanaabritest rohkem (12) Välismaa Ukraina valitsusjuht vahetub riigile halval ajal (2) Tornaado nõudis Tennessees veerandsada inimelu Biden rebis valimistel Sandersist tublisti ette ELi juhtkond toetab otsustavalt Kreekat (7) Arvamus Juhtkiri: kes peaks maksu maksma? (4) Aarne Seppel: isake Kõlvart ja pööbel (9) Mika Lauhde: Huawei paradoks (2) Tarmo Lääne: tulumaksutagastus tagasi teenima Karmo Tüür: Krimmi vahejaam (2) ​Raul-Allan Kiivet: apteegireformi kampaania on oma eesmärgi saavutanud (2) Lugejakirjad Päeva karikatuur Meie Eesti Uus viirus – äge paljuneja või varju hoidja (4) Kadri Tammepuu: oodates ootamatut Ants Nõmper: eriolukord – sõjavägi kätepesu kontrollima? (8) Kultuur Lahkumine magalast: mees, naine ja uue teatri mänguväljak Kultuuriuudised Kunstiuurimus alasti libanaiste teemal Sport Venemaa tippuisutaja tätoveeris jalale Tallinna silueti Kohtadele neljapaadis on kolm selget soosikut Saaremaa võitles südilt, kuid geimi kätte ei saanud Reis Boliivia lummab soolaväljade ning 900-aastase kaktusega Maa Elu Virumaalegi kerkib kahekorruseline saun Kalakasvatajatel puudub tuleviku osas kindlus Jaanipäeva saaki tuleb külvata veebruaris Ka oma tarbeks toodetud seemne eest tuleb tasuda Põllumees peab uute sortide virvarris orienteeruma ETKI sordid sobivad Eesti tingimustesse Ilmajutt: huvitavat lume sulamisest Küüslauk ei lase vanaks jääda Toome lilleniidu koduaeda Surnuna leitud Türi ilvese julgus viitas inimese sekkumisele Looduskalender ⟩ Ega tali taevasse jää Tartu Koroonaviirus jõudis Tartusse Opositsioon astus linnapeale rünnakut kavandades rehale (3) Tantsuõhtud kammivabrikus tulid tagasi Haruldane kroonlühter säras muuseumis Vald müüs tuksis akudega ja külmad elektriautod maha (6) Aasia muusika ja tantsuga tuleb kaasa origamikunst Meelelahutus Koomiks Sudoku

Surnuna leitud Türi ilvese julgus viitas inimese sekkumisele

3 min lugemist
Ilves. Foto on illustratiivne. FOTO: Merle Rüütel

See oli jaanuari alguses, mil laiema avalikkuse ette jõudsid pildid ja videod Türi linnas ringiluusivast ilvesest. Sekkusid eksperdid, sõna said linnajuhid, aga mitu kuud hiljem eksles metsloom endiselt kevadpealinnas. Eksles esmaspäeva õhtuni.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tegelikult nähti ilvest esmalt Väätsal, kuid viimased kaks kuud oli ta pigem Türi elanik. Käis hoovist hoovi, jalutas linnatänavail ja hoonete katustel, lasi õuekoertel enda peale haukuda ega öelnud ära ka leitud toidust.

Ilves tundis end julgelt

Viimane jäädvustatud kokkupuude ilvesega oli kevadpealinlastel veebruari lõpus, mil metsloom näitas end Türi ­äärelinnas.

Majaperemees Rein Säinas jutustas, et juhtus see õhtul kella poole kuue ajal. Mees oli õues toimetamas, kui kuulis, et keegi maiustab kuuri all koerale mõeldud krõbinatega. See tundus kummaline, sest koer oli ju toas. „Mind märgates jäi ilves rahulikuks, aga hakkas otsima ruumist väljapääsu. Olin loomast umbes kolme meetri kaugusel. Kui olin enda uudishimu rahuldanud, kutsusin teda välja. Taganesin õue ning mõne sekundi pärast oli loom ka väljas ja putkas metsa poole.”

„Krõbinate peale oli ilves maias algusest peale, kui ta Türile sattus. Ta sai kusagilt kassidele mõeldud krõbinaid, samuti nähti teda lindudele mõeldud rasvapallikesi söömas – sellepärast ta linnas käiski, et leidis sealt süüa,” kommenteeris Keskkonnaagentuuri eluslooduseosakonna peaspetsialist Peep Männil.

„Aina rohkem tundub mulle, et inimene oli selle ilvese ebaseaduslikult üles kasvatanud ja siis metsa lasknud,” jätkas ta.

04.03.2020 06.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto