Sisukord
Sport
Tänane leht
06.03.2020
Eesti «Ta lubas muutuda, ent vägivald naasis...» Laulupeol kootud vaip tuli muuseumi Ministeeriumid tühistavad viiruse tõttu välislähetusi (1) Bussijuhid peavad küljekleepse inetuks (1) Majandus Hiigelreform sikutaks töötud vaesusest välja (22) Lego viirus ei hirmuta Välismaa Läti alustab Vene agendi suhtes juurdlust (1) Paduvihm külvas Brasiilias hävingut Warren lõpetas presidendikampaania KOHALIK VAADE. Kreeka valmistub Türgi provokatsioonideks (7) Migrandisurve vallutas ka ELi välisministrite kohtumise Koroonaviirus muutus USAs poliitiliseks Helsingis rünnakut plaaninud lätlane ei jõudnud tegudeni (2) Arvamus Juhtkiri: tõmme keskele (1) Berit Nuka: õigus olla tõrjutud (5) Vladimir Juškin: Lukašenka ja Putini pokker Riho Breivel: põlevkivi taandumine roheenergia ees vajab plaani (5) Mart Raudsaar: tööl on hind (16) Meie Eesti Aleksei Lotman: hanede kevadised keerdsõlmed (2) Olav Kreen: kevadjaht leevendaks hanerüüstet Jaanus Remm: hanede heidutusjaht – poolt ja vastu Veljo Volke: jahil pole hirmutamise ees eelist Kultuur Valitud kaebusi piiratud teovõimega jumalale UUS EESTI FILM ⟩ Seks, ega see pole naljaasi Sport Ioannis Kalmazidis - kreeklane, kes mängib saarlastele Vehklemisnaised võivad tänu koroonaviirusele saada ootamatu kingi Jaanus Kriisk astus EOK presidendirallilt kõrvale Tartu Delta õppehoone võitis tartlaste südamed (1) Toomas Lepp: peokutsetest jääb ettevõtluse toetamisel väheks Tartus said kaitsemaskid ja desovahendid otsa Lennuameti peadirektor maandus unikaalses lennuakadeemias Laulupeol kootud vaip jõudis muuseumi Bigbank Tartu paneb homme kõik mängu Ülikooli korvpallimeeskonna play-off’i pääsme otsustavad kolm viimast mängu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jaanus Kriisk astus EOK presidendirallilt kõrvale

2 min lugemist
Jaanus Kriisk. FOTO: Sille Annuk

Mõne kuu eest Eesti Olümpiakomitee presidendi kohale kandideerimisest teada andnud kergejõustikutreener Jaanus Kriisk astus sellelt rallilt kõrvale, jättes tooli eest võistlema EOK praeguse presidendi Urmas Sõõrumaa ja asepresidendi Tõnu Tõniste.

«Otsus sündis viimase viie päeva sündmuste põhiselt. Jah, saan ametlikuks kandideerimiseks vajalikud 15-17 häält kokku, aga see on ka kõik. Mulle on saanud selgeks, et enamat ei tule ning selle häältearvuga presidendivalimiste esimeses hääletusvoorus kahe esimese hulka ja lõppvooru ei pääse. Olemaks konkurentsivõimeline peaks esimeses voorus saama vähemalt 30-35 häält. Tegemist on kaalutletud, pragmaatilise otsusega, mis tähendab ausust nii enda kui ka kõigi teiste asjasse puutuvate inimeste aja suhtes,» ütles Kriisk Postimehele.

Ta tänab kõiki inimesi, kes on teda sel teekonnal toetanud. «Mul oli teekonda alustades olemas usk, et saan minimaalselt need 30-35 häält kokku. Olen juba analüüsinud, miks see siht täitmata jääb, aga praegu pole õige aeg välja öelda, milliseid põhjuseid näen või millistele järeldustele jõudsin. Sain aru, kuhu ja miks need hääled jäid, aga ma ei taha eelseisvaid valimisi, EOK «omanikke» kuidagi mõjutada. Ma ei anna ka enda toetajatele soovitust, kumma järelejäänud kandidaadi poolt hääletada, nad peavad selles ise selgusele jõudma.»

Kriiski sõnul oli viimane pool aastat tema jaoks väga huvitav – kohtumised erinevate spordiinimeste, sh EOK täiskogu liikmetega.

Kriisk rõhutab lõpetuseks, et ta hüppas presidendivalimiste karussellile mitmel põhjusel ning kui neid asju ära ei tehta, on Eesti sport kümne aasta pärast käpuli – suures plaanis jäävad ainult jalgpall ja pereprojektid:

«Esiteks maakondlike spordiakadeemiate loomine, mis oli minu tegevusprogrammi prioriteet number üks. Kui juuri ei kasta, ei tule midagi.

Teiseks tuleb lõpetada treenerite kiusamine. Bakalaureusekraadi saavale noorele treenerile tuleb kohe anda viies kategooria, teatud vanuseni jõudvatele staažikatele treeneritele tuleb elu lõpuni kinnitada olemasolev kategooria ning alates kuuendast kategooriast nõuda selle uuendamist mitte iga nelja, vaid kaheksa aasta järel.

Kolmandaks tuleb klubid vabastada bürokraatiast. Tuleb tekitada üks selge aruandlussüsteem, mis läheb igale poole, kuhu vaja. Praegu mattuvad klubid aruandluse ja bürokraatia alla.

Ja neljandaks tuleb riigi medaliplaan igas spordialaliidus katta adekvaatse eelarvega, kus on ära näidatud selged prioriteedid.»

Seotud lood
05.03.2020 07.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto