Sisukord
Arvamus
Tänane leht
06.03.2020
Eesti «Ta lubas muutuda, ent vägivald naasis...» Laulupeol kootud vaip tuli muuseumi Ministeeriumid tühistavad viiruse tõttu välislähetusi (1) Bussijuhid peavad küljekleepse inetuks (1) Majandus Hiigelreform sikutaks töötud vaesusest välja (22) Lego viirus ei hirmuta Välismaa Läti alustab Vene agendi suhtes juurdlust (1) Paduvihm külvas Brasiilias hävingut Warren lõpetas presidendikampaania KOHALIK VAADE. Kreeka valmistub Türgi provokatsioonideks (7) Migrandisurve vallutas ka ELi välisministrite kohtumise Koroonaviirus muutus USAs poliitiliseks Helsingis rünnakut plaaninud lätlane ei jõudnud tegudeni (2) Arvamus Juhtkiri: tõmme keskele (1) Berit Nuka: õigus olla tõrjutud (5) Vladimir Juškin: Lukašenka ja Putini pokker Riho Breivel: põlevkivi taandumine roheenergia ees vajab plaani (5) Mart Raudsaar: tööl on hind (16) Meie Eesti Aleksei Lotman: hanede kevadised keerdsõlmed (2) Olav Kreen: kevadjaht leevendaks hanerüüstet Jaanus Remm: hanede heidutusjaht – poolt ja vastu Veljo Volke: jahil pole hirmutamise ees eelist Kultuur Valitud kaebusi piiratud teovõimega jumalale UUS EESTI FILM ⟩ Seks, ega see pole naljaasi Sport Ioannis Kalmazidis - kreeklane, kes mängib saarlastele Vehklemisnaised võivad tänu koroonaviirusele saada ootamatu kingi Jaanus Kriisk astus EOK presidendirallilt kõrvale Tartu Delta õppehoone võitis tartlaste südamed (1) Toomas Lepp: peokutsetest jääb ettevõtluse toetamisel väheks Tartus said kaitsemaskid ja desovahendid otsa Lennuameti peadirektor maandus unikaalses lennuakadeemias Laulupeol kootud vaip jõudis muuseumi Bigbank Tartu paneb homme kõik mängu Ülikooli korvpallimeeskonna play-off’i pääsme otsustavad kolm viimast mängu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mart Raudsaar: tööl on hind

2 min lugemist
Postimehe peatoimetaja Mart Raudsaar. FOTO: Mihkel Maripuu

Koroonaviiruse levikuga seoses on kõlanud hääli, et kogu selleteemaline meediakajastus peaks olema tasuta kättesaadav. Elementaarne ja hädavajalik info ongi tasuta, ülejäänu eest küsime jätkuvalt raha, sest see on meie töö, kirjutab Postimehe peatoimetaja Mart Raudsaar.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Vaikselt, märkamatult on toimunud meediatarbijate hoiakus üks oluline muutus. Kui Eesti vabariigi taastamise aegu muudeti riigitelevisioon avalik-õiguslikuks televisiooniks, oli algusest peale selge, et lubamaksude süsteemi taaskehtestamine (taaskehtestamine, sest enne Teist maailmasõda maksid inimesed raadioaparaadi omamise eest ringhäälingumaksu) pole võimalik, sest inimesed on harjunud raadiot kuulama ja televiisorit vaatama tasuta. Ometi maksab tänapäeval enamik meist televisiooni eest kaabeloperaatoritele. Asjaolu, et näeme ka paljusid teisi kanaleid, polegi siinkohal esmatähtis.

Muutunud on ka tarbijate valmisolek maksta veebiajakirjanduse sisu eest. Väljaandjate otsus jagada oma sisu tarbijatele veebis tasuta on olnud suur viga, sest see tekitas massides ootuse, mida on olnud väga raske väärata. Tasuta asjad pole aga head või siis on need tasuta vaid näiliselt ja keegi maksab need meie eest kinni. Ajakirjandusliku sõltumatuse seisukohalt on siiski parim olukord, kus ajakirjandus suudab oma olemasoluks vajalikku raha ise teenida.

Seetõttu liigitan populistlikuks – ja isegi ajakirjanduse majanduslikule toimetulekule ohtlikuks – ühe hambaravifirma ja perearstide seltsi üleskutsed, et ajakirjandus peaks jagama kogu koroonaviirusteemalist kajastust lugejatele tasuta, sest tegemist on niivõrd olulise ja paljusid inimesi puudutava rahvatervise teemaga.

05.03.2020 07.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto