Sisukord
AK
Tänane leht
07.03.2020
Eesti Õpilase haigestumine tõi kooli sulgemise (1) Eesti Kongressil tõusis fööniks tuhast (8) Postimehe kultuurijuht Heili Sibrits kirjutas parima arvamusloo (2) Majandus Koroona näppas Marilt raha Välismaa Kohus: Dubai šeik korraldas oma laste röövimise Moskva lubab naised metrooronge juhtima Soome sõdureid süüdistatakse ajateenijate piinamises (1) Koroona vari laiub suurõppuse kohal (2) Arvamus Hübriidsõjas peaminister Kyriakos Mitsotakis (3) Üleöö kuumimaks nimeks (1) Areng karjääri lõpuni Eesti lennunduse valguskiir Juhtkiri: mida teha ja mida mitte teha (3) Marti Aavik: vesiniku-Eesti (2) Kultuur VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Päris elu kunstnik Flo Kasearu Digikultuur. Andmestuv kultuuripärand Sport FISi ametnikud tahavad Holmenkolleni suusapühamut teotada Jaanus Kriiski kolumn: head sportlikku naistepäeva! (1) Autospordiliidus otsitakse muutusi ja sihti, mitte paleepööret Kliima Tuleviku-Eesti keskmes on vesinik (13) Merendus Amet korraldab laevaliine saarterahva tagaselja AK Reis riiki, millest keegi midagi ei tea VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Päris elu kunstnik Flo Kasearu Digikultuur. Andmestuv kultuuripärand „Mäepealse lood“ – kellele ja milleks? Kas tõde pole endiselt olemas? Aja auk. Teismelise märg unenägu Juurikas. Tants pika tüdrukuga Nädala plaat. Kõrgepingepostidest inspireeritud närvikirev meistriteos Juurikas. Naistepäev Arter Rääkimata lugu: Kuuenda korruse padruniladu Karl Vaino tarbeks (7) Pole paremaid ja halvemaid aegu, on vaid nüüd ja praegu (2) Kliimavõitlus osutus Greta Thunbergi perele päästerõngaks (41) Seksi ja nalja saab alati liiga vähe! Tummine tükike Jaapanit: esimesed yakitori-vardad Eestis VIDEO. Twerk – häbematult seksikas tants (5) Koenigsegg Gemera ja teised, mida me oleks näinud Genfi autonäitusel, kui see oleks toimunud Kuidas me teame, milline koroonaviirus välja näeb? Mantlite missivõistlus Võitlus Ameerika hinge eest Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kas tõde pole endiselt olemas?

3 min lugemist
Peter Pomerantsev, „See ei ole propaganda. Seiklused reaalsusevastases sõjas“. FOTO: Raamat

Eelmine aasta oli hea selle poolest, et sügisel ilmus ajakirjaniku Peter Pomerantsevi uue raamatu tõlge, mida olin oodanud neli aastat, ja suvel sain kokku ühe lapsepõlvesõbraga, kellest ei olnud midagi kuulnud üle kümne aasta. Kui palju olid nad muutunud?

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Pomerantsevi eelmine raamat, 2015. aastal ilmunud „Tõde ei ole olemas ja kõik on võimalik. Seiklused tänapäeva Venemaal“ oli kaasahaarav tulevärk Vene poliitikast ja glamuurist, sponsoreid otsivatest kompleksivabadest tütarlastest, Maailmaroosi-nimelisest sektist, mis viis psühhodraamat kasutades inimesi enesetapuni, dedovštšina all kannatavatest poistest, kes ei süüdistanud enda kiusamises valgeid, kes seda tegid, vaid sõjaväes väidetavalt võimul olnud tšurkasid, kadunud Berezovskist ja veel paljust muust.

2019. aastal inglise keeles avaldatud ja eesti keelde tõlgitud raamatus „See ei ole propaganda. Seiklused reaalsusevastases sõjas“ käsitletakse trollide linnu, segaduses demokraatiat, kõige imetabasemat infovälksõda (Ukrainas), pehmeid fakte, hüpikinimesi ja seda, et tulevik algab nüüd. Raamat põhineb varem ilmunud artiklitel ja on läbi põimitud Pomerantsevi vanemate looga, keda kiusati NSVLis taga ja kes 1970ndate lõpus koos äsja sündinud Peteriga emigreerusid. Ta kasvas üles Inglismaal, olemata õige inglane või venelane, tänu millele saab ta hästi aru sellest, et inimesel ei tarvitse olla kindlat identiteeti.

06.03.2020 09.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto