Sisukord
Arvamus
Postimees
02.04.2020
Ninad koos: ehitustöö iseloom ei võimalda hoida töömehi objektil üksteisest ohutus kauguses Eesti Ärimees ajas annetamiseks välja kasti respiraatoreid FOTO: Eestisse teel olevad kaitse­vahendid pakiti lennukisse Mailis Reps: koolieksamite saatus on veel lahtine Kuidas kriisi ajal kadunukest matta? Kriisi lisaeelarve võib tuua kolme aktsiisi langetamise Mööduja tegutsemine päästis veokijuhi hullemast Kevadekuulutajad olid kohal juba talvel Majandus Põllumehed jäävad hooajalise võõrtööjõuta Aasia kiiret kriisist toibumist ei ennusta Toornaftaturul on tekkinud contango-efekt Välismaa Stoltenberg: sellest ei tohi tulla julgeolekukriis Eestlanna Jordaanias: ülikarmid piirangud tekitavad ärevust Maailm vastab kriisile tarvikute masstootmisega Arvamus Helir-Valdor Seeder: pommiaugust tulevikku vaadates (1) Andreas Kaju: kas pandeemia vastu aitab empaatia või ratsionaalsus? (2) Kultuur Taaniel Raudsepp: kultuuri tugevus on valdkondlikus mitmekesisuses Barack Obama lemmiksari Tühjuse poeesia 1: Rein Raud Sport Koroonaviirusesse haigestunud vutilegend Paolo Maldini tunneb kergendust, et tema vanemad enam ei ela Reis Kummituslinnad, ufouurijate kogunemispaik ja Metsik Lääs Maa Elu Atrias kraaditakse väravas kõiki tööletulijaid Nädala mõte: nutikam võidab Kümned tuhanded Eesti tulbid rändavad kompostihunnikusse Türi lillelaada korraldajad tahtsid tänavu väga hea laada teha Inimesed kasutavad aega nutikalt: värvivad, tapeedivad ja vahetavad põrandaid Milliseid viiruseid kannavad meie nahkhiired? Pole uuritud Põllutehnika varuosad ja rehvid võivad viirusest haavatud tarneahelatesse takerduda Ilmajutt: kummitav põuaoht Hommikusöögi vahelejätmine on suur viga Kas rebasekarva tõmbunud elupuid saab veel päästa? Kaua sa seda rabarberikooki sööd ehk kuidas sündis Habaja veinimaja Tartu Talu e-pood töötab nagu jõuluajal Kallaste rahvas nõuab vene õppekeele asemele eesti keelt Piiritulp «Ainult Covid-19 patsientidele». Mis on selle taga? Hooldustöötajate elektriautod hakkavad ära väsima Orientalist Märt Läänemetsa ja alma mater’i teed läksid lahku Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Altkäemaks meie õigusruumis

4 min lugemist
  • Avalikkuse ootused Savisaare protsessile olid ebarealistlikult kõrged
  • Kardetavasti ei ole korruptsiooniprotsessidel hoiatavat mõju käitumisele
  • Korruptsioonivastase võitluse asemel tuleks teha korruptsiooniennetust
Jüri Adams FOTO: Mihkel Maripuu

Pärast seda, kui Harju maakohtus lõppes Edgar Savisaare ja teiste altkäemaksu andmise-võtmise kohtuprotsess, on Eesti ühiskonnas laialt tunda rahulolematust ja pettumust selle tulemustega. Ei oska nimetada selle kohtuasja ühtki külge, mille suhtes ei oleks keegi avaldanud rahulolematust: kes mõisteti süüdi, kes õigeks, kelle suhtes lõpetati asi aegumise tõttu või muul põhjusel, keda ja kuidas karistati jne. Professor Jüri Saar näiteks ei olnud rahul sellega, et tõde selgus väga vähe (vt Sirp, 31.01).

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Julgen siiski arvata, et rahulolematuse põhjused on pigem meie riiklikus elus laiemalt. Eesti ühiskonnas olid selle protsessi suhtes väga suured ootused. Need olid paraku ebarealistlikult suured.

Tegelikult tuleks seda kohtuprotsessi näha ja hinnata hoopis keskmist mõõtu imena. Seda kolmel põhjusel: esiteks, et see üldse algatati; teiseks, et kohtuprotsess toimus ja kulges esimeses kohtuastmes lõpuni; kolmandaks, et osalt saavutati siiski süüdimõistvad otsused. Mulle tundub see kõik imena ka seepärast, et niisugustel puhkudel tavaline põhjendus, mille järgi määravaks said süüdistuse ja uurimisega tegelenud inimeste töökus, energia, oskused – mis on kõik ju õige –, ei paista küllaldane. Ei saa ka väita, et tegemist oleks ühe ajastu – nimetaksin seda siinkohal nõukogude tüüpi korruptsiooni domineerimise ajastuks – lõpu algusega. Kaugel sellest.

01.04.2020 02.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto