Sisukord
AK
Tänane leht
07.03.2020
Eesti Õpilase haigestumine tõi kooli sulgemise (1) Eesti Kongressil tõusis fööniks tuhast (8) Postimehe kultuurijuht Heili Sibrits kirjutas parima arvamusloo (2) Majandus Koroona näppas Marilt raha Välismaa Kohus: Dubai šeik korraldas oma laste röövimise Moskva lubab naised metrooronge juhtima Soome sõdureid süüdistatakse ajateenijate piinamises (1) Koroona vari laiub suurõppuse kohal (2) Arvamus Hübriidsõjas peaminister Kyriakos Mitsotakis (3) Üleöö kuumimaks nimeks (1) Areng karjääri lõpuni Eesti lennunduse valguskiir Juhtkiri: mida teha ja mida mitte teha (3) Marti Aavik: vesiniku-Eesti (2) Kultuur VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Päris elu kunstnik Flo Kasearu Digikultuur. Andmestuv kultuuripärand Sport FISi ametnikud tahavad Holmenkolleni suusapühamut teotada Jaanus Kriiski kolumn: head sportlikku naistepäeva! (1) Autospordiliidus otsitakse muutusi ja sihti, mitte paleepööret Kliima Tuleviku-Eesti keskmes on vesinik (13) Merendus Amet korraldab laevaliine saarterahva tagaselja AK Reis riiki, millest keegi midagi ei tea VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Päris elu kunstnik Flo Kasearu Digikultuur. Andmestuv kultuuripärand „Mäepealse lood“ – kellele ja milleks? Kas tõde pole endiselt olemas? Aja auk. Teismelise märg unenägu Juurikas. Tants pika tüdrukuga Nädala plaat. Kõrgepingepostidest inspireeritud närvikirev meistriteos Juurikas. Naistepäev Arter Rääkimata lugu: Kuuenda korruse padruniladu Karl Vaino tarbeks (7) Pole paremaid ja halvemaid aegu, on vaid nüüd ja praegu (2) Kliimavõitlus osutus Greta Thunbergi perele päästerõngaks (41) Seksi ja nalja saab alati liiga vähe! Tummine tükike Jaapanit: esimesed yakitori-vardad Eestis VIDEO. Twerk – häbematult seksikas tants (5) Koenigsegg Gemera ja teised, mida me oleks näinud Genfi autonäitusel, kui see oleks toimunud Kuidas me teame, milline koroonaviirus välja näeb? Mantlite missivõistlus Võitlus Ameerika hinge eest Meelelahutus Koomiks Sudoku

Juurikas. Tants pika tüdrukuga

3 min lugemist
Disko, disko, disko... FOTO: Erakogu

Disko pole enam ammu see, mis ta oli vanasti. Tänapäeval võib igaüks tantsida, kuidas tahab, kellega tahab ja nii kaua, kui tahab.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Vanasti oli kord range. Disko oli tõsine rituaal kindlate reeglitega. Üksinda ei tantsinud keegi, sellist tegelast oleks vaadatud pika pilguga, peetud imelikuks. Tuli leida partner ja paluda tantsule. Tavaliselt tantsiti kaks tantsu, pärast tantsimist tuli neiu tagasi saata sinna, kust ta tantsule võetud sai.

Vastavalt muusika tempole jagunesid tantsud kokku- ja lahkutantsudeks. Aeglaste tantsude ajal said tantsijad üksteist hellalt mudida, juhul kui partner väga ägedat vastupanu ei osutanud. Mõne eriti populaarse diskoloo ajal võtsid kiirema reaktsiooniga noormehed kabedamad neiud kähku tantsima. Pikatoimelised, kes kohmitsema jäid, pidid valima nende hulgast, kes üle jäid. Sageli lõppesid säärased jalakeerutused abiellu astumisega. Paar korda diskoõhtu jooksul kuulutas diskor välja naiste valiku, üpris harva juhtus sedasi, et valiti sind.

Traditsiooniliselt algas diskoõhtu nõnda: neiud istusid seinte ääres toolidel, noormehed tunglesid tropis ukse peal või võtsid õues pudelist julgust. Muusika mängis, õhus oli pinge. Laes pöörlev diskokera plinkis värvilist valgust. Diskor üritas reipa hüüdlemisega rahvast tantsupõrandale meelitada, aga põrand oli tühi, täiesti tühi, no tõesti tühi mis tühi.

Siiski alati leidus lõpuks üks vapper mees, kes võttis ette raske teekonna neidude poolele. Oh kui pikk tundus see minek, just nagu Admiral Berllingshauseni ekspeditsioon Antarktikasse. Muusika mängis, kõik vahtisid sind, sina aga sammusid vapralt jäämägesid ja vastutuult trotsides neiu suunas, kellele olid silma peale pannud. Ja kui sa lõpuks kohale jõudsid, siis sa kummardasid neiu ees ja otse loomulikult said korvi.

06.03.2020 09.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto