Õpilase haigestumine tõi kooli sulgemise

Tallinna Kristiine gümnaasiumi põhikooli õpilane jäi haigeks oma Itaalia-reisilt saabumise päeval, kuid enesetunde paranedes käis siiski ühel päeval koolis. Temaga kokku puutunud klassikaaslasi ja õpetajaid jälgib terviseamet ning kogu koolipere on igaks juhuks koduõppel. Samuti palus kool õpilastel jätta vahele trennid ja huviringid jm koguvälised tegevused. FOTO: Konstantin Sednev

Teadaolevalt on eilse seisuga Eestis koroonaviirusega nakatunud 10 inimest. Koroonaviirusega nakatus ka Kristiine gümnaasiumi põhikooli õpilane, kes käis koolivaheajal Põhja-Itaalias.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kaheksa nakatunut saabus Eestisse 29. veebruaril Bergamo-Riia lennuga ning kuulus ühte seltskonda, kelle seas olid ka Põhja-Eesti regionaalhaigla ja Tartu Ülikooli kliinikumi arstid. Terviseameti jälgimise all on kõik 76 inimest, kes lennukis viibisid, ja ka nende pered.

Samuti sel reisil viibinud Kristiine gümnaasiumi põhikooli õpilasel ilmnesid terviseameti eksperdi Ester Öpiku sõnul kerged haigussümptomid reisilt saabumise päeval. Esmaspäeval laps kooli ei läinud.

«Teisipäeval, 3. märtsil tundis laps aga end juba paremini ja sellest lähtuvalt tegi pere otsuse ta kooli saata. Hiljem tal siiski enesetunne halvenes ning laps tuli koju. Järgnevatel päevadel, alates 4. märtsist ta koolis ei viibinud,» kommenteeris Öpik. Terviseameti jälgimise alla jõudis ta reedel nakatunud lähikondse kaudu.

06.03.2020 09.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto