Sisukord
Kultuur
Tänane leht
09.03.2020
Eesti Nutikodu muudab häkitavaks isegi külmiku ja elektripirni (1) «Kui keegi köhib, siis kõik põgenevad!» (3) Aukliku tänava elanikud tegid rannasõu Linn nõuab töötult invaliidilt kodu lammutamise eest tasu (4) Postimees rikkus head ajakirjandustava (1) Majandus «Ametnikud ja poliitikud mängivad tikkudega» (3) GALERII ⟩ Ansip nõuab Eesti hea maine taastamist (33) Välismaa Hollandis algab MH17 allatulistajate kohtuprotsess (7) Biškeki naistemarssi ründasid maskides jõuk ja politsei Saudi kroonprints kõrvaldas viimased rivaalid (1) Põhja-Iirimaa verisel pühapäeval venna kaotanu on 48 aastat õiglust oodanud Arvamus Juhtkiri: naise õigus olla (9) Kadri Kuulpak: viinast ja vabadusest (13) Arne-Lembit Kööp: keskhaigla must neljapäev (42) Rait Maruste: eestlaste õigused ja inimõigused (3) Kaire Jakobson: Eesti on muutumas kloostriks (1) Põhiseaduse riive (3) Meie Eesti Mihkel Kunnus: kas kool tõrjub perekonna välja? (8) Mihkel Kunnus: uue toimetaja tere (5) Mihkel Kunnus: elukestev õpe kui arengupeetus (1) Kultuur Ka unistused põlevad Mõttekast mõttetusest Iggy Lond Malmborgi suus Portreefilm staaradvokaadist: kuidas portreteerida ikooni? Sport Hooaja lõppakord kõlas Ilvese jaoks liiga vara Finaalturniir toimub Pärnu ja Avo Keeleta Embrich tõestas, et teda on vara maha kanda Indrek Reinbok: Jõesaar noppis mõnegi lauapalli, mis oli peaaegu vastaste oma Favoriidid vutiaasta avalahingutes ei vääratanud, tartlased alustasid võidukalt Tartu Raimu Hanson: elutöö tehtud, mis edasi? (1) Erkki Bahovski: igaühele planeetidevaheline malekongress (1) Puurmani rahvas kaebab Põltsamaa valla kohtusse (1) Koroonahirm kummitab ka kohalikke ettevõtteid Langel valmis Baltimaade suurim kardihall Sipsik on, Sipsik jääb, Sipsik olema peab! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Sipsik on, Sipsik jääb, Sipsik olema peab!

3 min lugemist
Svipsik. FOTO: Artur Kuusi karikatuur

Kui palju Sipsiku-nimelisi lasteaedu ja lasteaiarühmi Eestis leidub? Palju-palju. Miks? Eks ikka seetõttu, et Sipsik on juba aastast 1962 olnud laste suur lemmik raamatutegelase ja kaisusõbrana. Osalt seetõttu on mõistetav, miks hiljuti linastunud film eeskätt vanemaealises vaatajas hämmastust ja protestigi tekitab. Nende lapsepõlve õrna heiastust olevat moonutatud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Lapsed ise on teatavasti üsna leplikud kõige suhtes, mis suurel ekraanil (või ka laval) näha. Peaasi, et oleks põnev. Muidu hajub tähelepanu peagi. Tõsi, leidub ka tundliku närvikavaga lapsi, kel on tänu isiklikule kaisukale või etteloetud Sipsiku-lugudele tekkinud sellesse tegelasse oma isiklik suhe, ettekujutus temast. Ja see ei pruugi filmis pakutavaga ühtida.

Hea märk

07.03.2020 10.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto