Sisukord
Eesti
Tänane leht
09.03.2020
Eesti Nutikodu muudab häkitavaks isegi külmiku ja elektripirni (1) «Kui keegi köhib, siis kõik põgenevad!» (3) Aukliku tänava elanikud tegid rannasõu Linn nõuab töötult invaliidilt kodu lammutamise eest tasu (4) Postimees rikkus head ajakirjandustava (1) Majandus «Ametnikud ja poliitikud mängivad tikkudega» (3) GALERII ⟩ Ansip nõuab Eesti hea maine taastamist (33) Välismaa Hollandis algab MH17 allatulistajate kohtuprotsess (7) Biškeki naistemarssi ründasid maskides jõuk ja politsei Saudi kroonprints kõrvaldas viimased rivaalid (1) Põhja-Iirimaa verisel pühapäeval venna kaotanu on 48 aastat õiglust oodanud Arvamus Juhtkiri: naise õigus olla (9) Kadri Kuulpak: viinast ja vabadusest (13) Arne-Lembit Kööp: keskhaigla must neljapäev (42) Rait Maruste: eestlaste õigused ja inimõigused (3) Kaire Jakobson: Eesti on muutumas kloostriks (1) Põhiseaduse riive (3) Meie Eesti Mihkel Kunnus: kas kool tõrjub perekonna välja? (8) Mihkel Kunnus: uue toimetaja tere (5) Mihkel Kunnus: elukestev õpe kui arengupeetus (1) Kultuur Ka unistused põlevad Mõttekast mõttetusest Iggy Lond Malmborgi suus Portreefilm staaradvokaadist: kuidas portreteerida ikooni? Sport Hooaja lõppakord kõlas Ilvese jaoks liiga vara Finaalturniir toimub Pärnu ja Avo Keeleta Embrich tõestas, et teda on vara maha kanda Indrek Reinbok: Jõesaar noppis mõnegi lauapalli, mis oli peaaegu vastaste oma Favoriidid vutiaasta avalahingutes ei vääratanud, tartlased alustasid võidukalt Tartu Raimu Hanson: elutöö tehtud, mis edasi? (1) Erkki Bahovski: igaühele planeetidevaheline malekongress (1) Puurmani rahvas kaebab Põltsamaa valla kohtusse (1) Koroonahirm kummitab ka kohalikke ettevõtteid Langel valmis Baltimaade suurim kardihall Sipsik on, Sipsik jääb, Sipsik olema peab! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Linn nõuab töötult invaliidilt kodu lammutamise eest tasu

3 min lugemist
Vahtra tänava maja lagunevast katusest kukub tänavale eterniiti, mis on eriti ohtlik seetõttu, et selle kõrval asub kultuurimaja ja sealt käib läbi palju inimesi. FOTO: Николай Андреев

Kohtla-Järve linn nõuab sotsiaalmaja elanikult Aleksandr Gavrilovilt 2500 eurot tema eelmise kodu mahalammutamise eest. Kortermajas elanud Gavrilov ja tema naabrid hülgasid oma kodu aastaid tagasi, sest sealt võeti ära soe vesi, küte ja elekter. Gavrilov, kes on töötu ja tunnistatud invaliidiks, ei suuda linnavalitsuse esitatud arvet ära maksta. 

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Aleksandr Gavrilov sündis Kohta-Järvel ja elas majas, mida kohalikud kutsusid «akordioniks». Praegu asub tema lapsepõlvekodu asemel kaubanduskeskus Vironia. Kui kohalik omavalitsus «akordionist» 2000ndatel aastatel elanikke ümberasustama hakkas, valis Gavrilov uueks koduks Vahtra tänava korteri, mille peale ta ka pangalaenu võttis. 

Koduga pidev ebaõnn

Eelmise kümnendi algul aga hakkasid naabrid linnast ära kolima, nii et 32 korterist jäi 10 tühjaks. Lõpuks keerati 2015. aasta sügisel kortermajas soojakraanid kinni, sest 10 tühjalt seisva korteri võlg kasvas kokku 5500 euroni. 

07.03.2020 10.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto