T, 26.09.2023

Finaalturniir toimub Pärnu ja Avo Keeleta

Carl-Robert Puhm
Facebook
Comments
Avo Keel nõutult platsi kõrval seismas.
Avo Keel nõutult platsi kõrval seismas. Foto: Tairo Lutter

Legendaarne võrkpallitreener Avo Keel pole oma treenerikarjääri jooksul veel kordagi pidanud Eesti-Läti liiga finaalturniiri tribüünidelt vaatama. Tänavu aga just nii läheb, sest Pärnu VK jäi laupäeval teist korda alla Jekabpilsi Lušile. 1:3 kaotus tähendab, et pärnakatel tuleb esimest korda kümne aasta jooksul Credit24 meistriliiga medalimatšidest suu puhtaks pühkida.

Kui avamängus pidi Pärnu kaptenist sidemängija Martti Keel olude sunnil tegutsema nurgaründaja positsioonil, siis kordusmatšiks oli Ygor Duarte taas rivis ning noorem Keel sai tavapäraste tööülesannetega tegeleda. Paraku see tulemust ei mõjutanud.

Tervisemured ning häda komplekteeritusega ongi olnud Pärnu tänavuse hooaja põhiprobleemid. Avo Keel aga nende vabanduste taha pugeda ei taha. «Täna (laupäeval – toim) olid kõik rivis ja saime põhimeestega mängida. Tegelikult arvan, et mõlemad meeskonnad tegid tugeva partii. Mängupildi poolest tegime normaalse matši, aga komistuskiviks sai blokk, kus hävisime kõvasti. Saime neile tihti nurkadesse kaks või kolm meest ette, aga nende rünnakut piisavalt pidurdada ikkagi ei suutnud,» analüüsis juhendaja kohtumist.

Oma hoolealustest tõi ta enim esile lätlast Kristaps Platacsit. «Meie poolelt mängis Platacs täitsa tipp-topp mängu. Rünnakuefektiivsus oli korralik ja servil tegi ka vastasele pahandust. Taavet Leppiku esitus jäi aga üsna kesiseks.»

Väikene võimalus Pärnul vigade paranduseks siiski veel on, sest viimasena mängitakse tänavu välja Eesti meistritiitel. Mullu rändas too karikas just nimelt Pärnusse. Kas sama stsenaarium võiks korduda ka tänavu? «Peame tööd edasi tegema ja lootma, et tervises tagasilööke ei tule. Aga sel aastal on meie ülesanne kõvasti raskem. Saaremaa komplekteeritus on oluliselt parem kui eelmisel aastal. Nagu käimasolev hooaeg on näidanud, on meie tase olnud pigem kuskil keskel,» lõpetas Keel.

Pärast avamängu samuti seljaga vastu seina olnud Tartu Bigbank suutis ennast TalTechi vastu siiski kehtestada. Tiitlikaitsja võitis nädalavahetusel toimunud kaks kohtumist 3:1 ja 3:1 ning läheb Eesti-Läti liiga poolfinaalis vastamisi Tallinna Selveriga, kes oli probleemideta üle RTU/Robežsardzest. Teise paari moodustavad Saaremaa VK ja Jekabpils.

Eesti-Läti liiga veerandfinaalid

Saaremaa VK – Jelgava Biolars 3:0 (seeria 2:0)

Tartu Bigbank – TalTech 3:1 ja 3:1 (seeria 2:1)

Tallinna Selver – RTA/Robežsardze 3:2 (seeria 2:0)

Jekabpilsi Luši – Pärnu VK 3:1 (seeria 2:0)

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles