Sisukord
Majandus
Tänane leht
09.03.2020
Eesti Nutikodu muudab häkitavaks isegi külmiku ja elektripirni (1) «Kui keegi köhib, siis kõik põgenevad!» (3) Aukliku tänava elanikud tegid rannasõu Linn nõuab töötult invaliidilt kodu lammutamise eest tasu (4) Postimees rikkus head ajakirjandustava (1) Majandus «Ametnikud ja poliitikud mängivad tikkudega» (3) GALERII ⟩ Ansip nõuab Eesti hea maine taastamist (33) Välismaa Hollandis algab MH17 allatulistajate kohtuprotsess (7) Biškeki naistemarssi ründasid maskides jõuk ja politsei Saudi kroonprints kõrvaldas viimased rivaalid (1) Põhja-Iirimaa verisel pühapäeval venna kaotanu on 48 aastat õiglust oodanud Arvamus Juhtkiri: naise õigus olla (9) Kadri Kuulpak: viinast ja vabadusest (13) Arne-Lembit Kööp: keskhaigla must neljapäev (42) Rait Maruste: eestlaste õigused ja inimõigused (3) Kaire Jakobson: Eesti on muutumas kloostriks (1) Põhiseaduse riive (3) Meie Eesti Mihkel Kunnus: kas kool tõrjub perekonna välja? (8) Mihkel Kunnus: uue toimetaja tere (5) Mihkel Kunnus: elukestev õpe kui arengupeetus (1) Kultuur Ka unistused põlevad Mõttekast mõttetusest Iggy Lond Malmborgi suus Portreefilm staaradvokaadist: kuidas portreteerida ikooni? Sport Hooaja lõppakord kõlas Ilvese jaoks liiga vara Finaalturniir toimub Pärnu ja Avo Keeleta Embrich tõestas, et teda on vara maha kanda Indrek Reinbok: Jõesaar noppis mõnegi lauapalli, mis oli peaaegu vastaste oma Favoriidid vutiaasta avalahingutes ei vääratanud, tartlased alustasid võidukalt Tartu Raimu Hanson: elutöö tehtud, mis edasi? (1) Erkki Bahovski: igaühele planeetidevaheline malekongress (1) Puurmani rahvas kaebab Põltsamaa valla kohtusse (1) Koroonahirm kummitab ka kohalikke ettevõtteid Langel valmis Baltimaade suurim kardihall Sipsik on, Sipsik jääb, Sipsik olema peab! Meelelahutus Koomiks Sudoku

GALERII ⟩ Ansip nõuab Eesti hea maine taastamist

3 min lugemist
Aare Targa ja Postimehe majanduskonverents FOTO: Madis Veltman

Euroopa Parlamendi liige Andrus Ansip rääkis reedel Postimehe ja advokaadibüroo TARK korraldatud konverentsil «Uus majandusmudel», et Eesti peab olema avatud uutele tehnoloogiatele digivaldkonnas ja energeetikas, sest ainult siis saab meil olla hea ja ilus tulevik.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Maailma tippude tipud on tegelenud personaalandmete töötlemisega. Selles osas tuleb tunnistada, et Euroopa on USAst selgelt maha jäänud, ent uus võidujooks tuleb tööstusandmete pärast. Seal on Euroopal päris head võimalused,» ütles ta.

Terav Turutaju

Personaalandmete töötlemisest rääkides tõi Ansip näiteks Facebooki ja Google’i, mis pole tema sõnul insener-tehnilises mõttes raketiteadus, pigem väga õigesti turusituatsiooni tabades oma edu saavutanud ettevõtted. «Nii need globaalsed teenusepakkujad ka lendu läksid ja kuna Euroopas ei saadud aru, milline on tulevik, siis jäimegi maha,» ütles ta.

Seevastu tööstusandmete jagamine ja agregeerimine on Ansipi sõnul hoopis keerulisem töö. «Tänapäeval ei kustuta praktiliselt keegi tekkinud andmeid ära. Kõike hoitakse selleks, et õpetada arvuteid ja tehisintellekti. Selles võidujooksus tuleb võitjaks see, kes saab piisaval hulgal andmeid arvutite õpetamiseks,» ütles Ansip.

07.03.2020 10.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto