Sisukord
Arvamus
Tänane leht
09.03.2020
Eesti Nutikodu muudab häkitavaks isegi külmiku ja elektripirni (1) «Kui keegi köhib, siis kõik põgenevad!» (3) Aukliku tänava elanikud tegid rannasõu Linn nõuab töötult invaliidilt kodu lammutamise eest tasu (4) Postimees rikkus head ajakirjandustava (1) Majandus «Ametnikud ja poliitikud mängivad tikkudega» (3) GALERII ⟩ Ansip nõuab Eesti hea maine taastamist (33) Välismaa Hollandis algab MH17 allatulistajate kohtuprotsess (7) Biškeki naistemarssi ründasid maskides jõuk ja politsei Saudi kroonprints kõrvaldas viimased rivaalid (1) Põhja-Iirimaa verisel pühapäeval venna kaotanu on 48 aastat õiglust oodanud Arvamus Juhtkiri: naise õigus olla (9) Kadri Kuulpak: viinast ja vabadusest (13) Arne-Lembit Kööp: keskhaigla must neljapäev (42) Rait Maruste: eestlaste õigused ja inimõigused (3) Kaire Jakobson: Eesti on muutumas kloostriks (1) Põhiseaduse riive (3) Meie Eesti Mihkel Kunnus: kas kool tõrjub perekonna välja? (8) Mihkel Kunnus: uue toimetaja tere (5) Mihkel Kunnus: elukestev õpe kui arengupeetus (1) Kultuur Ka unistused põlevad Mõttekast mõttetusest Iggy Lond Malmborgi suus Portreefilm staaradvokaadist: kuidas portreteerida ikooni? Sport Hooaja lõppakord kõlas Ilvese jaoks liiga vara Finaalturniir toimub Pärnu ja Avo Keeleta Embrich tõestas, et teda on vara maha kanda Indrek Reinbok: Jõesaar noppis mõnegi lauapalli, mis oli peaaegu vastaste oma Favoriidid vutiaasta avalahingutes ei vääratanud, tartlased alustasid võidukalt Tartu Raimu Hanson: elutöö tehtud, mis edasi? (1) Erkki Bahovski: igaühele planeetidevaheline malekongress (1) Puurmani rahvas kaebab Põltsamaa valla kohtusse (1) Koroonahirm kummitab ka kohalikke ettevõtteid Langel valmis Baltimaade suurim kardihall Sipsik on, Sipsik jääb, Sipsik olema peab! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Arne-Lembit Kööp: keskhaigla must neljapäev

5 min lugemist
  • Dr Arne-Lembit Kööp vahendab isiklikke mälestusi Tallinna pommitamisest
  • Linnast lahkus tahmaste nägudega põgenikke, põldudel oli lennukite rususid
  • Kõik keskhaigla hooned said vigastusi, tules hävines haavaosakonna hoone
Tallinna keskhaigla pärast märtsipommitamist ja põlemist 10. märtsil 1944 FOTO: Eesti Ajaloomuuseum FOTO: Eesti Ajaloomuuseum

9. märtsil 1944 toimunud Tallinna pommitamise käigus said ligemale 5000 maja hulgas kahjustusi ka eranditult kõik Tallinna keskhaigla hooned, kirjutab doktor Arne-Lembit Kööp.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Minul on 11-aastase poisikesena isiklikult nähtust veel 9. märtsist 1944 midagi meeles. Kodutalu, kus ma kasvasin, oli Kallavere külas, nüüdsest Maardu linnast ida pool. Teed mööda oli kodust Tallinna 20 kilomeetrit, linnulennult muidugi palju vähem.

Mõni päev varem olime käinud naabrite juures ja õhtul tagasi tulles paistis selgelt Helsingi pommitamise kuma. Ka enne 9. märtsi käisid «punakotkad» Tallinna pommitamas, vahel isegi päise päeva ajal, siis oli taevas näha lennuki ümber õhutõrjekahurite mürskude lõhkemise suitsupilvi. Hiljem võis rohu seest leida vahel noapea suuruseid läikivaid, õhutõrjekahuri mürskude kilde.

07.03.2020 10.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto