Sisukord
Arvamus
Tänane leht
09.03.2020
Eesti Nutikodu muudab häkitavaks isegi külmiku ja elektripirni (1) «Kui keegi köhib, siis kõik põgenevad!» (3) Aukliku tänava elanikud tegid rannasõu Linn nõuab töötult invaliidilt kodu lammutamise eest tasu (4) Postimees rikkus head ajakirjandustava (1) Majandus «Ametnikud ja poliitikud mängivad tikkudega» (3) GALERII ⟩ Ansip nõuab Eesti hea maine taastamist (33) Välismaa Hollandis algab MH17 allatulistajate kohtuprotsess (7) Biškeki naistemarssi ründasid maskides jõuk ja politsei Saudi kroonprints kõrvaldas viimased rivaalid (1) Põhja-Iirimaa verisel pühapäeval venna kaotanu on 48 aastat õiglust oodanud Arvamus Juhtkiri: naise õigus olla (9) Kadri Kuulpak: viinast ja vabadusest (13) Arne-Lembit Kööp: keskhaigla must neljapäev (42) Rait Maruste: eestlaste õigused ja inimõigused (3) Kaire Jakobson: Eesti on muutumas kloostriks (1) Põhiseaduse riive (3) Meie Eesti Mihkel Kunnus: kas kool tõrjub perekonna välja? (8) Mihkel Kunnus: uue toimetaja tere (5) Mihkel Kunnus: elukestev õpe kui arengupeetus (1) Kultuur Ka unistused põlevad Mõttekast mõttetusest Iggy Lond Malmborgi suus Portreefilm staaradvokaadist: kuidas portreteerida ikooni? Sport Hooaja lõppakord kõlas Ilvese jaoks liiga vara Finaalturniir toimub Pärnu ja Avo Keeleta Embrich tõestas, et teda on vara maha kanda Indrek Reinbok: Jõesaar noppis mõnegi lauapalli, mis oli peaaegu vastaste oma Favoriidid vutiaasta avalahingutes ei vääratanud, tartlased alustasid võidukalt Tartu Raimu Hanson: elutöö tehtud, mis edasi? (1) Erkki Bahovski: igaühele planeetidevaheline malekongress (1) Puurmani rahvas kaebab Põltsamaa valla kohtusse (1) Koroonahirm kummitab ka kohalikke ettevõtteid Langel valmis Baltimaade suurim kardihall Sipsik on, Sipsik jääb, Sipsik olema peab! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kaire Jakobson: Eesti on muutumas kloostriks

2 min lugemist
  • Eesti alkoholipoliitika on ülereguleeritud ja jäik
  • Väikestel siidri- ja pruulikodadel on turismipotentsiaali
  • Käsitööjookide tootmist ei tohiks otseselt seostada alkoholismiga
Õlle pruulimine FOTO: Kasper Mäe

Eesti on muutumas üleriigiliseks kloostriks – ülereguleeritud ja jäik. Aga pinna all on käärimas, otseses mõttes, käsitööjookide tootmine, nagu ka kloostrites omal ajal. Ja nagu kloostri külastamine on seotud ligipääsuga millelegi salajasele, nii võimaldab ka siidritalude, veinimajade ja viinaköökide külastamine näha või kuulda midagi, mis puudutab kas salajast retsepti või infot, millised viinamarjad meie laiuskraadidel üldse vastu peavad.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Mida lihtsamaks muutub võimalus reisida, seda enam mõjutab turism mistahes riiki. Kui varem moodustasid turismitööstuses kaaluka osa Soome ostlemisturistid, siis nüüd on üha tähtsamaks muutunud see, mida siin näha ja kogeda saab.

Kogemusturismi kategooriasse liigitub veinimajade külastamine ehk veiniturism. Õlle ja siidri renessansi tulemusel on väga populaarseks kujunenud ka pruulikodade, džinni- ja siidrimajade külastamine ning temaatilised festivalid.

07.03.2020 10.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto