Räpina lossi saal ajas kultuuriinimesed vallaga tülli

Sillapää lossis plaanitakse rekonstrueerimist, mille käigus on välja pakutud odavamat varianti, mis tähendab, et saalis olevad sambaid ei taastataks algsel kujul. Muuseumijuht Kersti Murumets seisab selliste kavade vastu. FOTO: Kristjan Teedema

See on barbaarsus, hindavad mitmed Räpinast pärit kultuuriinimesed linna sümboli, Sillapää lossi renoveerimisplaani. Kui muidu jagelevad kaitsealuste hoonete omanikud muinsuskaitseametiga iga akna ja ukselingi autentsuse pärast, siis praegusel juhul soosib amet valla soovitud moodsamat lahendust.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Vaidlus käib eelkõige selle üle, mis saab klassitsistlikus stiilis lossi suure saali ilmet kujundavatest joonia sammastest, mis enne Teist maailmasõda algsest asukohast seina äärde eest ära tõsteti.

«Sambad on arhitekti poolt kavandatud, lisaks olid saalis vanasti valged kahhelkivist ahjud – need annavadki saalile interjööri, tunnetuse,» rääkis hoones tegutseva Räpina koduloo- ja aiandusmuuseumi juht Kersti Murumets. «Vald aga ütleb, et sambad tõsteti ära juba aastakümneid tagasi ja vaja on funktsionaalset saali.»

09.03.2020 11.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto