Sisukord
Arvamus
Tänane leht
10.03.2020
Eesti Eesti inimesi tapab haige süda ja vale toit Viirus varitseb kaitsetuid meedikuid (8) Mälestati märtsipommitamises hukkunuid Koroona kultuuriväljal: suurima kahju kannab ilmselt filmitööstus Räpina lossi saal ajas kultuuriinimesed vallaga tülli Elamuskeskus toob Euroopa Liitu eestlastele lähemale (1) Majandus Nafta hind kukkus kokku (2) Aktsiaturge haaras üleüldine paanika (2) Kulla hind keeldus hüppamast (2) Naftasõjas saavad pihta õlitootjad Välismaa Naistele terendab USA valimistel lohutusauhind (1) Oslos lammutatakse Breiviki lõhutud hoone Šimpanside kultuur võetakse kaitse alla Šotimaa eksjuht astus vägistamiskatses süüdistatuna kohtu ette (1) Kohalik vaade ⟩ Türgi kasutab kannatusi psühholoogilise relvana (1) Arvamus Juhtkiri: börs tekitab peapööritust Aimar Altosaar: hea sõna on ka vaba (1) Aivar Kokk: välismaalaste seadus taotleb õiglast konkurentsi (1) Jaak Laineste: probleem pole mitte äpid, vaid taksoteenus (3) Marko Rillo: millist tööd õpetab tööõpetus? (9) Philippe Jourdan: paastuaja armastuse eeskuju Itaaliast Andi Hektor: pisikese viiruse õppetund (1) Päeva karikatuur Meie Eesti Erkki Koort: tšehhid ja meie e-koroona Vladimir Sazonov: Kremli jalajäljed Tšehhis (1) Kultuur Iha täisväärtusliku elu järele Sulajäätisega sügavike kohal Seda filmi ei taha kinod näidata (6) Sport Kas Tokyo OM toimub? Port: 50:50 ÜLEVAADE ⟩ Kas Kalev/Cramo murrab VTBs play-off'i, aga Žalgiris Euroliigas? Tervis Eesti inimesi tapab haige süda ja vale toit Tartu Hologramm haiglas köidab last, ja valu nagu polegi Linna polikliinik kolib vähem kui kahe aasta pärast uude majja Järgmisel nädalal lõppeb viimase 150 aasta kõige soojem talv Kirjanduslinnas Tartus töötab tänavu taas kaks külaliskirjanikku Näitusel avaneb kunstitöötaja hingeelu Villu Päärt: teemapäev «Ära püüagi elada maal!» (5) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aimar Altosaar: hea sõna on ka vaba

2 min lugemist
Aimar Altosaar. FOTO: Eero Vabamägi

Netikommentaatorite ajastul võib jääda mulje, et sõnavabadus ongi vaid selleks, et teisi inimesi sõimata, mõnitada, sildistada, ähvardada.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Loomulikult peab olema igaühel õigus südamelt ära öelda, mis öelda on, kuid see õigus piirneb teiste inimeste õigusega mitte olla avalikult laimatud ja seeläbi kahjustatud.

Loodetavasti loksub aja jooksul paika ka meie e-keskkonna suhtlemiskultuur. Positiivsed sõnumid ja head sõnad avavad teise inimese meeled ning siis ehk õnnestub talle ka oma seisukohti tutvustada. Kui jutt klapib, võibki teine inimene ka ütleja seisukohtadega nõus olla ja selle järgi muuta oma käitumist. Seda aga ei juhtu, kui te väljendate end teisele solvavalt ja haavavalt, sest siis hakkavad tööle isiksuse kaitsemehhanismid ning meeled sulguvad.

09.03.2020 11.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto