K, 29.11.2023

Itaalias asuvad Eesti sportlased jäävad trennidieedile, koju ei kiputa

Ville Arike
, reporter
Facebook
Comments
Robert Tähe koduklubi Perugia püüab Meistrite liigas sinilindu ja üritab seetõttu kõigest väest tavapärases rütmis jätkata.
Robert Tähe koduklubi Perugia püüab Meistrite liigas sinilindu ja üritab seetõttu kõigest väest tavapärases rütmis jätkata. Foto: Loris Cerquiglini/ZUMAPRESS.com

Koroonaviiruse uueks keskmeks kujunenud Itaalia võtab sellega võitlemisel üha karmimaid meetmeid: üleeile õhtul pandi terve riik karantiini, kõik spordivõistlused jäetakse ära vähemalt 3. aprillini. Saapamaal on ka palju Eesti sportlasi. Kuidas see kõik neid puudutab?

Perugia vollemeeskond on Itaalias üks väheseid pallimänguvõistkondi, kes jätkab treeninguid. Näiteks korvpallurid Siim-Sander Vene, Rain Veideman ja Henri Drell on jäetud sundpuhkusele.

«Eelmisel nädalal pandi saal kõigi muude asjade jaoks kinni ja jäi ainult meie meeskonna päralt. Kogu hoone desinfitseeriti. Toimus koosolek, kus räägiti, milliseid ettevaatusabinõusid peavad kõik tarvitusele võtma. Klubi üritab meie heaks teha nii palju kui võimalik. Meil trennid jätkuvad, kuid mõni klubi neid enam ei tee,» rääkis Täht.

Veideman märkis, et praegune aeg on klubidele keeruline. Midagi ei toimu, kuid nad on kohustatud mängijatele palka maksma. «Räägitakse, et kui jälle mängida tohib, alustatakse võib-olla kohe play-off’iga. Kui kuu aega ei saa trenni teha, siis kuidas pärast jätkata? Mõni mees unustab liikumise 24 tunniga ära, mis siis veel kuust ajast rääkida!»

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles