Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
12.03.2020
Eesti Itaallased ootavad rahumeeli maailmalõppu (2) Ratas soovitab üritused ära jätta ja teeb avalduse (2) Pensionivaidlus läheb tõenäoliselt riigikohtusse (27) Koroonakontrolör üritab inimesi rahustada Kagu-Eesti soovib riigilt tuge ja kohalike usaldamist Sadistlik sarimõrvar heitis vanglas hinge Majandus Mull, mis oli mullide mull (1) Koroonahirm pööras Eesti ettevõtete elu pea peale Välismaa Kohalik vaade ⟩ Vaikus on Igaveses Linnas halvaendeliselt kõrvulukustav Briti saadik kuuleb siiani tänu Tapal teenivate sõdurite eest (2) Arvamus Jürgen Ligi: millega tegeled, riigikogu esimees? (14) Märt Truman: alkoholimüügi piirangust kaine mõistusega (1) Erkki Koort: Me oleme solvunud (1) Juhtkiri: raha tuleb panna tulevikku (2) Heldur Meerits: muutused kui tähenduste nihked (2) Tõnis Palts: miks Soome pensioni­süsteem Eestis ei tööta (5) Kaido Pihlakas: piirilepingu asjus peab valitsema selgus (8) Kultuur BRYAN ADAMSI FOTOD ⟩ Lihtne on mõnikord kõige parem, kõige ausam Jakob Juhkam: «Pigem ei» taotleb igas aspektis ajatust Sport Saaremaa Võrkpalliklubi juhil diagnoositi koroonaviirus (3) Pesarosse jõudis koroonaviirus, Henri Drell juba Eestis Hea on olla eestlane, eriti reisides - Hyundai rallitiimi itaallasest juhi katsumused teel Mehhikosse Maa Elu Metsamaa ostu-müügitehingute arv on langenud Piimatööstur: viirus mõjutab väga meie tööd Nädala mõte: järjest väiksem jalajälg (1) Hiina turule pääsemine eeldab ülirangete kvaliteedinõuete täitmist (1) Kasemahlatootja plaanib tootmise Saksamaale kolida Nõuanne erametsaomanikule: ära häbene omada metsa (3) Kanamaja võib olla aia ehe Isegi kerge rauapuudus annab endast märku Ilmajutt: kas ilmateated on muutunud ebatäpsemaks või ilm raskemini prognoositavaks? Tomatiseemnete külvamise nippe Tõsteliidu president toodab tervisepulbrit Tartu Lohkva küla esindajad haarasid Luunja vallas võimu Hoolsaid prügisortijaid tabas valus kaotus Opositsioonil pole üksmeelt revisjonikomisjoni juhi asjus Melliste noortekeskus ja raamatukogu said nurgakivi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Hiina turule pääsemine eeldab ülirangete kvaliteedinõuete täitmist

5 min lugemist
Valio Eesti tegevdirektori Maido Solovjovi sõnutsi nad Hiinale ei panustada, sest juustukultuur on seal alles kasvamas ja tarbimine veel väike. „Ekspordime 25 riiki ja eesmärk on olemasolevates riikides rohkem müüa,” ütles ta. FOTO: Mihkel Maripuu

Kui meie siin Eestis arvame Hiinast tuleva kauba suuresti pahnaks ja oletame, et seal maal ei teata kvaliteedist midagi, siis meie piimatööstuste kogemus ütleb, et Hiina turule pääsemise kvaliteedinõuded on üliranged ja nende täitmine eeldaks nii mahukaid investeeringuid, et tihtilugu osutub eksport sinna ebamõistlikult kalliks.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Hiina turg on siinsetele piimatootjaile avatud kolm aastat ja Hiina vastavasse registrisse on kantud viis Eesti piimakäitlemisettevõtet. Seni on ekspordivõimalust kasutanud vaid E-Piim.

E-Piima juhatuse esimees Jaanus Murakas tõdes, et Aasia riikide kvaliteedinõuded toidule on hoopis rangemad kui Euroopa Liidus. „See oli väga suur vaev,” ütles ta Hiina turule jõudmise protsessi kirjeldades.

Juba see võttis aastaid, et Hiina üldse lubaks Eesti piimatooteid oma turule. Kui ükskord riigid kokkuleppele jõudsid ja lepingud allkirjastasid, said ettevõtted hakata otsima kliente ja seejärel algas meie ettevõtete auditeerimine sealsete ostjate poolt. Kontroll ei toimu pelgalt dokumentide põhjal, vaid eksportivatest riikidest käiakse ka siinseid tehaseid regulaarselt kontrollimas.

11.03.2020 13.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto