Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
12.03.2020
Eesti Itaallased ootavad rahumeeli maailmalõppu (2) Ratas soovitab üritused ära jätta ja teeb avalduse (2) Pensionivaidlus läheb tõenäoliselt riigikohtusse (27) Koroonakontrolör üritab inimesi rahustada Kagu-Eesti soovib riigilt tuge ja kohalike usaldamist Sadistlik sarimõrvar heitis vanglas hinge Majandus Mull, mis oli mullide mull (1) Koroonahirm pööras Eesti ettevõtete elu pea peale Välismaa Kohalik vaade ⟩ Vaikus on Igaveses Linnas halvaendeliselt kõrvulukustav Briti saadik kuuleb siiani tänu Tapal teenivate sõdurite eest (2) Arvamus Jürgen Ligi: millega tegeled, riigikogu esimees? (14) Märt Truman: alkoholimüügi piirangust kaine mõistusega (1) Erkki Koort: Me oleme solvunud (1) Juhtkiri: raha tuleb panna tulevikku (2) Heldur Meerits: muutused kui tähenduste nihked (2) Tõnis Palts: miks Soome pensioni­süsteem Eestis ei tööta (5) Kaido Pihlakas: piirilepingu asjus peab valitsema selgus (8) Meie Eesti Kadri Tammepuu: viiruse levikuks valmistu magades Unearst: pikaajaline unevõlg ja uinutisõltuvus sillutab teed dementsusele Helena Väljaste: mõttega saab suunata tundeid uinumiseks rahunema Kultuur BRYAN ADAMSI FOTOD ⟩ Lihtne on mõnikord kõige parem, kõige ausam Jakob Juhkam: «Pigem ei» taotleb igas aspektis ajatust Sport Saaremaa Võrkpalliklubi juhil diagnoositi koroonaviirus (3) Pesarosse jõudis koroonaviirus, Henri Drell juba Eestis Hea on olla eestlane, eriti reisides - Hyundai rallitiimi itaallasest juhi katsumused teel Mehhikosse Maa Elu Metsamaa ostu-müügitehingute arv on langenud Piimatööstur: viirus mõjutab väga meie tööd Nädala mõte: järjest väiksem jalajälg (1) Hiina turule pääsemine eeldab ülirangete kvaliteedinõuete täitmist (1) Kasemahlatootja plaanib tootmise Saksamaale kolida Nõuanne erametsaomanikule: ära häbene omada metsa (3) Kanamaja võib olla aia ehe Isegi kerge rauapuudus annab endast märku Ilmajutt: kas ilmateated on muutunud ebatäpsemaks või ilm raskemini prognoositavaks? Tomatiseemnete külvamise nippe Tõsteliidu president toodab tervisepulbrit Tartu Lohkva küla esindajad haarasid Luunja vallas võimu Hoolsaid prügisortijaid tabas valus kaotus Opositsioonil pole üksmeelt revisjonikomisjoni juhi asjus Melliste noortekeskus ja raamatukogu said nurgakivi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Opositsioonil pole üksmeelt revisjonikomisjoni juhi asjus

1 min lugemist
Head võimalused Tartu volikogu revisjonikomisjoni esimeheks tõusta on Argo Annukil, kes on olnud Tartu abilinnapea, samuti on ta pidanud Tartu lennujaama juhataja ametit. FOTO: Tomi Saluveer

Tartu volikogus on tava, et revisjonikomisjoni juhi koht jääb opositsioonile. Enne hiljutist võimuvahetust olid sotsid opositsioonis ja komisjoni juht Kadri Leetmaa. Nüüd on sotsid koos Reformierakonnaga koalitsioonis ning Leetmaa asemele, kellest on saanud sotside fraktsiooni juht, tuleks valida uus esimees.

Tava on ka see, et esimehe koha täidab suurim opositsioonijõud. Keskerakond haaras härjal sarvist, arutas teemat piirkonna juhatuses, kus leiti, et parim kandidaat sellele kohale on endine Tähtvere vallavanem Rein Kokk. Tema nimi kerkis esile Monica Ranna ümber puhkenud skandaali ajal kui võimalik abilinnapeakandidaat.

Keskerakonna Tartu piirkonna juht Jaan Toots ütles, et ühe kandidaadina Kokka tõesti välja pakuti. Sealt hakkasid aga asjad hargnema. Reformierakonnale mõjus pakutud kandidaat punase rätikuna, vihjed on asjaajamiskultuurile kadunud Tähtvere vallas.

Isamaa omakorda ei pidanud heaks tooniks, et Keskerakond, kellel on volikogus seitse häält ja kes üksi ei saaks komisjoni esimeest ametisse valida, teistega arutamata juba kandidaadi välja käis. Nüüd võttis Isamaa kaaluda, kes neilt võiks sobida: kas näiteks hiljuti erakonnaga liitunud Kaja Tarto või Argo Annuk, kes on Tartus ka abilinnapeana töötanud.

Isamaa Tartu piirkonna esimees Kaspar Kokk selgitas, et nende ametlik seisukoht on, et nende juhatus arutab kujunenud olukorda ja kandidaati tuleval teisipäeval, kui on ära peetud volikogu eestseisuse koosolek ja teiste asjaosaliste seisukohad selgemad.

Et Argo Annuk võiks olla tugev kandidaat, on kinnitanud teisedki. Annuk ise ütles, et oleks valmis seda rolli täitma.

Ometi võib minna nii, et opositsioon esitab kandidaate mitu. Siis sõltub tulemus sellest, keda toetab koalitsioon. Seaduse järgi saab esimeheks enim hääli kogunud kandidaat, teiseks jäänu saab aseesimeheks.

Seotud lood
11.03.2020 13.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto