Sisukord
Arvamus
Tänane leht
12.03.2020
Eesti Itaallased ootavad rahumeeli maailmalõppu (2) Ratas soovitab üritused ära jätta ja teeb avalduse (2) Pensionivaidlus läheb tõenäoliselt riigikohtusse (27) Koroonakontrolör üritab inimesi rahustada Kagu-Eesti soovib riigilt tuge ja kohalike usaldamist Sadistlik sarimõrvar heitis vanglas hinge Majandus Mull, mis oli mullide mull (1) Koroonahirm pööras Eesti ettevõtete elu pea peale Välismaa Kohalik vaade ⟩ Vaikus on Igaveses Linnas halvaendeliselt kõrvulukustav Briti saadik kuuleb siiani tänu Tapal teenivate sõdurite eest (2) Arvamus Jürgen Ligi: millega tegeled, riigikogu esimees? (14) Märt Truman: alkoholimüügi piirangust kaine mõistusega (1) Erkki Koort: Me oleme solvunud (1) Juhtkiri: raha tuleb panna tulevikku (2) Heldur Meerits: muutused kui tähenduste nihked (2) Tõnis Palts: miks Soome pensioni­süsteem Eestis ei tööta (5) Kaido Pihlakas: piirilepingu asjus peab valitsema selgus (8) Meie Eesti Kadri Tammepuu: viiruse levikuks valmistu magades Unearst: pikaajaline unevõlg ja uinutisõltuvus sillutab teed dementsusele Helena Väljaste: mõttega saab suunata tundeid uinumiseks rahunema Kultuur BRYAN ADAMSI FOTOD ⟩ Lihtne on mõnikord kõige parem, kõige ausam Jakob Juhkam: «Pigem ei» taotleb igas aspektis ajatust Sport Saaremaa Võrkpalliklubi juhil diagnoositi koroonaviirus (3) Pesarosse jõudis koroonaviirus, Henri Drell juba Eestis Hea on olla eestlane, eriti reisides - Hyundai rallitiimi itaallasest juhi katsumused teel Mehhikosse Maa Elu Metsamaa ostu-müügitehingute arv on langenud Piimatööstur: viirus mõjutab väga meie tööd Nädala mõte: järjest väiksem jalajälg (1) Hiina turule pääsemine eeldab ülirangete kvaliteedinõuete täitmist (1) Kasemahlatootja plaanib tootmise Saksamaale kolida Nõuanne erametsaomanikule: ära häbene omada metsa (3) Kanamaja võib olla aia ehe Isegi kerge rauapuudus annab endast märku Ilmajutt: kas ilmateated on muutunud ebatäpsemaks või ilm raskemini prognoositavaks? Tomatiseemnete külvamise nippe Tõsteliidu president toodab tervisepulbrit Tartu Lohkva küla esindajad haarasid Luunja vallas võimu Hoolsaid prügisortijaid tabas valus kaotus Opositsioonil pole üksmeelt revisjonikomisjoni juhi asjus Melliste noortekeskus ja raamatukogu said nurgakivi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jürgen Ligi: millega tegeled, riigikogu esimees?

3 min lugemist
Jürgen Ligi. FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Vastupidiselt väljakujunenud tavadele ameti erapooletusest käitub riigikogu esimees Henn Põlluaas erapoolikult ja agressiivselt, kirjutab riigikogu liige Jürgen Ligi (Reformierakond).

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Millega tegeled, riigikogu liige?» on hea küsimus sõltuvalt toonist. Ajakirjandus sellele vastuseid suurt ei vahenda ja enesereklaam teadagi tõukab eemale. President küsis seda üsna retooriliselt aastapäevakõnes, aga varem on tal selle ajendiks olnud konkreetsed juhtumid, kus valitsus aru andmise asemel riigikogu sõimab ja too näib sellega justkui leppivat. Ta on öelnud, et eelkõige on siin küsimus riigikogu juhatusele, ent elevant saalis on siiski riigikogu esimees, kes meil olukordades, kus peaks parlamendi väärikust kaitsma, sekkub hoopis valitsuse poolel.

Aga allakäik Toompeal on märksa üldisem, sest ka sellist soovimatust pidada debatti ja kaitsta oma tõde pole minu kogemuse põhjal, millest põhjalikumat pole paraku enam võtta, ei valitsusel ega parlamendil varem olnud.

Oma staatuse tõttu peidab Kersti Kaljulaid rahulolematust idealistlikku konstruktsiooni, justkui saaks seadusandja kui tervik olla tõhus enesekehtestaja, jättes targu täpsustamata, et parlamendi enamus on see, kes otsustab parlamendi juhatamise, kinnitab valitsuse ja määrab eelnõude ja väitluse saatuse. Ja enamuse huvi võimu ja valitsust säilitada käib institutsioonist kõrgelt üle.

11.03.2020 13.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto