Sisukord
Välismaa
Tänane leht
12.03.2020
Eesti Itaallased ootavad rahumeeli maailmalõppu (2) Ratas soovitab üritused ära jätta ja teeb avalduse (2) Pensionivaidlus läheb tõenäoliselt riigikohtusse (27) Koroonakontrolör üritab inimesi rahustada Kagu-Eesti soovib riigilt tuge ja kohalike usaldamist Sadistlik sarimõrvar heitis vanglas hinge Majandus Mull, mis oli mullide mull (1) Koroonahirm pööras Eesti ettevõtete elu pea peale Välismaa Kohalik vaade ⟩ Vaikus on Igaveses Linnas halvaendeliselt kõrvulukustav Briti saadik kuuleb siiani tänu Tapal teenivate sõdurite eest (2) Arvamus Jürgen Ligi: millega tegeled, riigikogu esimees? (14) Märt Truman: alkoholimüügi piirangust kaine mõistusega (1) Erkki Koort: Me oleme solvunud (1) Juhtkiri: raha tuleb panna tulevikku (2) Heldur Meerits: muutused kui tähenduste nihked (2) Tõnis Palts: miks Soome pensioni­süsteem Eestis ei tööta (5) Kaido Pihlakas: piirilepingu asjus peab valitsema selgus (8) Meie Eesti Kadri Tammepuu: viiruse levikuks valmistu magades Unearst: pikaajaline unevõlg ja uinutisõltuvus sillutab teed dementsusele Helena Väljaste: mõttega saab suunata tundeid uinumiseks rahunema Kultuur BRYAN ADAMSI FOTOD ⟩ Lihtne on mõnikord kõige parem, kõige ausam Jakob Juhkam: «Pigem ei» taotleb igas aspektis ajatust Sport Saaremaa Võrkpalliklubi juhil diagnoositi koroonaviirus (3) Pesarosse jõudis koroonaviirus, Henri Drell juba Eestis Hea on olla eestlane, eriti reisides - Hyundai rallitiimi itaallasest juhi katsumused teel Mehhikosse Maa Elu Metsamaa ostu-müügitehingute arv on langenud Piimatööstur: viirus mõjutab väga meie tööd Nädala mõte: järjest väiksem jalajälg (1) Hiina turule pääsemine eeldab ülirangete kvaliteedinõuete täitmist (1) Kasemahlatootja plaanib tootmise Saksamaale kolida Nõuanne erametsaomanikule: ära häbene omada metsa (3) Kanamaja võib olla aia ehe Isegi kerge rauapuudus annab endast märku Ilmajutt: kas ilmateated on muutunud ebatäpsemaks või ilm raskemini prognoositavaks? Tomatiseemnete külvamise nippe Tõsteliidu president toodab tervisepulbrit Tartu Lohkva küla esindajad haarasid Luunja vallas võimu Hoolsaid prügisortijaid tabas valus kaotus Opositsioonil pole üksmeelt revisjonikomisjoni juhi asjus Melliste noortekeskus ja raamatukogu said nurgakivi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Briti saadik kuuleb siiani tänu Tapal teenivate sõdurite eest

16 min lugemist
  • Referendumijärgsel aastal ei tahtnud paljud Eesti ametnikud Brexitit uskuda.
  • Briti saadiku töö Eestis teeb lihtsamaks siinne otsekohene tööstiil.
  • Eesti vanadaamidele meeldivad väga noored Briti sõdurid.
  • Tänu Briti lahingugrupile käib Eestis nüüd järjepanu kuningapere liikmeid.
Briti suursaadiku Theresa Bubbeari sõnul lahkus Ühendkuningriik küll Euroopa Liidust, aga mitte Euroopast ega Eestist. FOTO: Sander Ilvest FOTO: Sander Ilvest

Väikestele Eesti vanadaamidele ei meeldi miski rohkem kui kenad noored Briti sõdurid, kinnitab suursaadik Theresa Bubbear. Ühendkuningriigi diplomaadi sõnul on tal selles mõttes vedanud, et Brexiti lugu tasakaalustab samal ajal Eestisse toodud Briti sõjaline kontingent, kelle eest ta kuuleb tänusõnu ka veel paar aastat pärast nende saabumist.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Brexit toimus lõpuks ära, te olete väljas. Mida tähendab see teile kui Ühendkuningriigi suursaadikule?

Praktikas tegelikult mitte väga palju. Brexit hakkas juhtuma siis, kui 2016. aastal vahetult pärast referendumit Eestisse saabusin. Kui 31. jaanuar lõpuks kätte jõudis, ma peaaegu nagu ootasin, et midagi suurt juhtuks, aga järgmine hommik oli lihtsalt järgmine hommik ja elu läheb edasi samamoodi nagu vanasti.

Tegelikkuses on muutunud väga vähe. Kui midagi üldse, siis on nüüd vaiksem. Me jooksime lahkumisleppe detailidega seoses kõvasti ringi ja nüüd, kui see on tehtud, liigub kogu tähelepanu Londonisse ja Brüsselisse.

Praegu on meil märksa vähem survet minna ja välja uurida, mida Eesti arvab ühest või teisest asjast. See tuleb tagasi nüüd, kui läbirääkimised taas käivad.

Ma ei ole enam ELi saadikute grupis. Aga Eesti on väike ning kõik on siin Ühendkuningriigi suhtes sõbralikud ja avatud, seega kui ma tahan teada, mida on pea- või välisministril öelda, ei pea ma minema lõunale veel 27 suursaadikuga. Saan helistada nende kabinetti ja välja uurida.

11.03.2020 13.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto