Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
12.03.2020
Eesti Itaallased ootavad rahumeeli maailmalõppu (2) Ratas soovitab üritused ära jätta ja teeb avalduse (2) Pensionivaidlus läheb tõenäoliselt riigikohtusse (27) Koroonakontrolör üritab inimesi rahustada Kagu-Eesti soovib riigilt tuge ja kohalike usaldamist Sadistlik sarimõrvar heitis vanglas hinge Majandus Mull, mis oli mullide mull (1) Koroonahirm pööras Eesti ettevõtete elu pea peale Välismaa Kohalik vaade ⟩ Vaikus on Igaveses Linnas halvaendeliselt kõrvulukustav Briti saadik kuuleb siiani tänu Tapal teenivate sõdurite eest (2) Arvamus Jürgen Ligi: millega tegeled, riigikogu esimees? (14) Märt Truman: alkoholimüügi piirangust kaine mõistusega (1) Erkki Koort: Me oleme solvunud (1) Juhtkiri: raha tuleb panna tulevikku (2) Heldur Meerits: muutused kui tähenduste nihked (2) Tõnis Palts: miks Soome pensioni­süsteem Eestis ei tööta (5) Kaido Pihlakas: piirilepingu asjus peab valitsema selgus (8) Meie Eesti Kadri Tammepuu: viiruse levikuks valmistu magades Unearst: pikaajaline unevõlg ja uinutisõltuvus sillutab teed dementsusele Helena Väljaste: mõttega saab suunata tundeid uinumiseks rahunema Kultuur BRYAN ADAMSI FOTOD ⟩ Lihtne on mõnikord kõige parem, kõige ausam Jakob Juhkam: «Pigem ei» taotleb igas aspektis ajatust Sport Saaremaa Võrkpalliklubi juhil diagnoositi koroonaviirus (3) Pesarosse jõudis koroonaviirus, Henri Drell juba Eestis Hea on olla eestlane, eriti reisides - Hyundai rallitiimi itaallasest juhi katsumused teel Mehhikosse Maa Elu Metsamaa ostu-müügitehingute arv on langenud Piimatööstur: viirus mõjutab väga meie tööd Nädala mõte: järjest väiksem jalajälg (1) Hiina turule pääsemine eeldab ülirangete kvaliteedinõuete täitmist (1) Kasemahlatootja plaanib tootmise Saksamaale kolida Nõuanne erametsaomanikule: ära häbene omada metsa (3) Kanamaja võib olla aia ehe Isegi kerge rauapuudus annab endast märku Ilmajutt: kas ilmateated on muutunud ebatäpsemaks või ilm raskemini prognoositavaks? Tomatiseemnete külvamise nippe Tõsteliidu president toodab tervisepulbrit Tartu Lohkva küla esindajad haarasid Luunja vallas võimu Hoolsaid prügisortijaid tabas valus kaotus Opositsioonil pole üksmeelt revisjonikomisjoni juhi asjus Melliste noortekeskus ja raamatukogu said nurgakivi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Metsamaa ostu-müügitehingute arv on langenud

1 min lugemist
Põllumaa.  FOTO: Arvo Meeks/Lõuna-Eesti Postimees

Kui haritava maa ostu-müügitehingute arv kasvas eelmise aastal võrreldes varasemaga 15%, siis metsamaatehingute arv hoopis langes.

Maa-ameti kinnisvara hindamise osakonna peaspetsialisti Johannes Nõupuu sõnul tehti mullu 1196 haritava maa tehingut, mille koguväärtus oli ligi 43 miljonit eurot. See on 35% rohkem kui 2018. aastal. „Tuginedes aasta ülevaate andmetele, oli mediaanhind 2019. aastal 3289 €/ha ja aastane kasv on olnud 8%,” selgitas Nõupuu. Põllumaade segmendis on valdav osa omandajatest juriidilised isikud, seda juba mitu aastat järjest.

Koos kasvava metsaga metsamaa tehingute koguarv on langenud, 2019. aastal tehti 2167 ostu-müügitehingut. See arv on kümnendiku võrra väiksem kui aasta tagasi. Ent koguväärtus, ligi 67 miljonit, on võrreldes 2018. aastaga samal tasemel. Puistuga metsamaa mediaanhind oli 2019. aastal 3946 €/ha, mis tähendab aastases võrdluses neljaprotsendilist langust. „Ka metsamaade turusegmendis on enamik omandajatest juriidilised isikud, 2019. aastal olid juriidilised isikud ligi 93% kõikidest omandajatest,” sõnas Nõupuu.

Kui lugeja märkab, et tekstis ja kõrvalolevates graafikutes ei ole kõik arvud omavahel kooskõlas, siis aasta kokkuvõtetes, mille põhjal graafikud koostatud, on Maa-ameti spetsialistid andmeid põhjalikumalt analüüsinud ning eemaldanud valimist tehingud, mis neile teadaolevalt ei vasta vabaturu tingimustele.

Ostu-müügi tehingud. FOTO: FOTO: Graafika Ain Kivilaan
Seotud lood
11.03.2020 13.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto