Sisukord
Sport
Postimees
12.03.2020
Eesti Itaallased ootavad rahumeeli maailmalõppu (2) Ratas soovitab üritused ära jätta ja teeb avalduse (2) Pensionivaidlus läheb tõenäoliselt riigikohtusse (27) Koroonakontrolör üritab inimesi rahustada Kagu-Eesti soovib riigilt tuge ja kohalike usaldamist Sadistlik sarimõrvar heitis vanglas hinge Majandus Mull, mis oli mullide mull (1) Koroonahirm pööras Eesti ettevõtete elu pea peale Välismaa Kohalik vaade ⟩ Vaikus on Igaveses Linnas halvaendeliselt kõrvulukustav Briti saadik kuuleb siiani tänu Tapal teenivate sõdurite eest (2) Arvamus Jürgen Ligi: millega tegeled, riigikogu esimees? (14) Märt Truman: alkoholimüügi piirangust kaine mõistusega (1) Erkki Koort: Me oleme solvunud (1) Juhtkiri: raha tuleb panna tulevikku (2) Heldur Meerits: muutused kui tähenduste nihked (2) Tõnis Palts: miks Soome pensioni­süsteem Eestis ei tööta (5) Kaido Pihlakas: piirilepingu asjus peab valitsema selgus (8) Meie Eesti Kadri Tammepuu: viiruse levikuks valmistu magades Unearst: pikaajaline unevõlg ja uinutisõltuvus sillutab teed dementsusele Helena Väljaste: mõttega saab suunata tundeid uinumiseks rahunema Kultuur BRYAN ADAMSI FOTOD ⟩ Lihtne on mõnikord kõige parem, kõige ausam Jakob Juhkam: «Pigem ei» taotleb igas aspektis ajatust Sport Saaremaa Võrkpalliklubi juhil diagnoositi koroonaviirus (3) Pesarosse jõudis koroonaviirus, Henri Drell juba Eestis Hea on olla eestlane, eriti reisides - Hyundai rallitiimi itaallasest juhi katsumused teel Mehhikosse Maa Elu Metsamaa ostu-müügitehingute arv on langenud Piimatööstur: viirus mõjutab väga meie tööd Nädala mõte: järjest väiksem jalajälg (1) Hiina turule pääsemine eeldab ülirangete kvaliteedinõuete täitmist (1) Kasemahlatootja plaanib tootmise Saksamaale kolida Nõuanne erametsaomanikule: ära häbene omada metsa (3) Kanamaja võib olla aia ehe Isegi kerge rauapuudus annab endast märku Ilmajutt: kas ilmateated on muutunud ebatäpsemaks või ilm raskemini prognoositavaks? Tomatiseemnete külvamise nippe Tõsteliidu president toodab tervisepulbrit Tartu Lohkva küla esindajad haarasid Luunja vallas võimu Hoolsaid prügisortijaid tabas valus kaotus Opositsioonil pole üksmeelt revisjonikomisjoni juhi asjus Melliste noortekeskus ja raamatukogu said nurgakivi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Saaremaa Võrkpalliklubi juhil diagnoositi koroonaviirus

2 min lugemist
Saaremaa klubi tegevjuht Hannes Sepp kuulutas oluliste võrkpallilahingute eel korduvalt, et mingit ohtu pole vaja karta. Ta eksis. FOTO: Maanus Masing / Saarte Hääl FOTO: Maanus Masing/Saarte Hääl

Terviseamet teatas eile, et koroonaviirusesse on nakatunud kaks saarlast. Üks kahest inimesest on Saaremaa Võrkpalliklubi tegevjuht Hannes Sepp.

«Tundsin end esmaspäevast alates kehvasti ja lasin teha endale Saaremaal koroonaviiruse analüüsi. Täna (eile – toim) sain vastuse, et see osutus positiivseks,» ütles Sepp Postimehele. «Esmaspäeval oli mul 37,3 palavik, aga muid kaebusi polnud. Eile oli lihtsalt kehv enesetunne,» selgitas Sepp.

Kui tihedalt tegevjuht Milano mängijatega kokku puutus? «Raske öelda, mida täpselt lähikontaktiks peetakse. Ma ei ole nendega lähedalt kokku puutunud. Peatreeneriga teretasin, aga pärast desinfitseerisin käsi. Ei oska öelda, kust võisin viiruse saada. Milano klubi väidab, et neil haigeid pole. Ainsad välismaalased, kellega ma siin paari nädala jooksul kokku olen puutunud, olidki nemad. Oma tutvusringkonnast ei tea ma kedagi, kes oleks tulnud kuskilt riskipiirkonnast.»

Sepa sõnul läks õnneks, et ta oli haigussümptomite avaldudes kodukontoris. «Terviseamet küsis minult, kellega ma sümptomite avaldumisest alates kokku puutusin. Kuna tajusin sümptomeid esmaspäeval, siis sel ja järgneval päeval viibisin kodukontoris.»

Saaremaa Võrkpalliklubi tegevjuht rõhutas, et eurosarja kohtumised Milanoga olid kooskõlastatud terviseametiga.

«Küsisime tervisametilt enne mängu korraldamist asjad üle. Nemad saatsid meile must valgel vastuse, et kohtumise ärajätmiseks ei ole põhjust. Talitasime oma parima äranägemise ja tervisameti juhiste järgi. Meie ei ole arstid, et ise olukorda hinnata.»

 

Peatreeneriga teretasin, aga pärast desinfitseerisin käsi. Ei oska öelda, kust võisin viiruse saada. Milano klubi väidab, et neil haigeid pole.

Saaremaa VK tegevjuht Hannes Sepp

Täna tehakse kogu Saaremaa võistkonnale analüüsid. Praegu on kogu treeningtegevus peatatud.

Eile selgus ühtlasi, et mõned Itaalia võrkpallurid olid paar päeva pärast kodumaale jõudmist haigestunud ja pandud karantiini. Mitmel mängijal mõõdeti kehatemperatuuriks üle 37,5 kraadi.

Võistkonna kodulehe andmetel ühelgi palluril esialgu koroonaviiruse tunnuseid ei tuvastatud ning esmaspäevaks oli palavik kadunud. Siiski hoitakse nad jälgimisel ning esialgu teistest eraldatult. Avaldatud teatest ei selgunud, kui paljusid tervisehäda segas.

Saaremaa VK võõrustas Milano PowerVolley meeskonda eurosarja Challenge Cup raames. Põhja-Itaalias vohanud viiruselaine tõttu peeti mõlemad mängud Kuressaares. Külalised võitsid 3:0 ja 3:1 ning jõudsid poolfinaali.

 

Võrkpalliliiga Final Four jääb Saaremaal ära

Saaremaalt hakkas seoses koroonaviirusega uudiseid tulema juba eile hommikupoole, enne kui teatati kahest nakatunust. Nimelt teatati soovitustest jätta saarel ära lähiajal suured massiüritused. See puudutas otsapidi ka võrkpalli, sest reedel-laupäeval pidi Kuressaares toimuma Eesti-Läti liiga finaalturniir. Eesti Võrkpalli Liidu teatel on võistluse uus toimumisaeg lahtine ning edasistes otsustes lähtutakse terviseameti juhistest.

Võrkpalliliit sai eile Saaremaa vallavalitsuselt kirja, milles terviseameti 10. märtsil antud soovitustele viidates teatati valla otsusest mitte toetada Credit24 meistriliiga finaalturniiri toimumist Kuressaares sel nädalavahetusel.

Alaliit aktsepteeris Saaremaa valla otsust ja üritab leida finaalturniiri korraldamiseks alternatiivseid lahendusi. Osalevate klubide esimene valik oli, et finaalturniir toimuks Eestis samadel kuupäevadel ehk 13. ja 14. märtsil. Korra käis uudistest läbi võistluse võimalik üleviimine Tartusse, kuid see oli ennatlik info.

«Ootame ära terviseameti kõige värskemad soovitused ning juhised. Kohe, kui on turniiri toimumise kohta uut informatsiooni, edastame selle ka üldsusele,» kinnitas võrkpalliliidu peasekretär Helen Veermäe.

Seotud lood
11.03.2020 13.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto