L, 24.09.2022

Pesarosse jõudis koroonaviirus, Henri Drell juba Eestis

Ville Arike
, reporter
Pesarosse jõudis koroonaviirus, Henri Drell juba Eestis
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Henri Drell (palliga).
Henri Drell (palliga). Foto: Foto: Victoria Libertas Pesaro Basket

Itaalia korvpalliklubi Pesaro Victoria Libertas teatas, et kahel klubi liikmel avastati koroonaviirus. Samas tiimis leiba teeniv Henri Drell ütles Postimehele, et tema nakatunute hulka ei kuulu.

«Šokk. Olen juba mitu päeva Eestis, ei tahtnud avalikkust sellest varem teavitada,» ütles Drell. Ta lisas, et pani ennast kaheks nädalaks kodusesse karantiini.

Klubi teatel ei ole koroonaviirusega nakatunud ükski mängija ega treener, see kehtib ka noortesektori kohta. Kuuldavasti olevat tegemist ametnikega, kellega Drell enda kinnitusel pole kokku puutunud. Pesaro klubi president Ario Costa palus Facebookis esitatud pöördumises austada asjasse puutuvate inimeste privaatsust.

Mõni tund enne koroonaviiruse uudise avaldamist oli Pesaro Facebookis teatanud, et klubi kontor suletakse määramata ajaks.

Eilelõunase seisuga oli üle maailma koroonaviirusega nakatunud 121 564 inimest, kellest Itaalias on Covid-19 haiguse küüsis 10 149 inimest. Neist on surnud 631. Kriisi tõttu sisuliselt suleti alguses Põhja-Itaalia ja seejärel juba terve riik.

Itaalia teatas mõne päeva eest, et kõik riigisisesed spordivõistlused jäetakse ära vähemalt 3. aprillini. Järjest tühistatakse ka rahvusvahelisi võistlusi, eelkõige pallimängude eurosarjade kohtumisi.

Näiteks saatis Kreeka korvpalliklubi Pireuse Olympiakos mitu päeva kirju Euroliigale sooviga viia eesootav kohtumine Emporio Armaniga riskipiirkonna keskmes asuvast Milanost mujale. Euroliiga esialgu palvele vastu ei tulnud ning seejärel andis juba Kreeka riiklik tervisekaitse komitee Olympiakosele range soovituse mitte reisida Milanosse.

Lõpuks teatas eile lõuna paiku Euroliiga kõigi enda egiidi all peetavate sarjade mängude Itaaliast äraviimisest – see puudutab ka EuroCupi play-off’is konkurentsi jäänud Veneetsiat.

Märksõnad
Tagasi üles