Sisukord
Arvamus
Tänane leht
12.03.2020
Eesti Itaallased ootavad rahumeeli maailmalõppu (2) Ratas soovitab üritused ära jätta ja teeb avalduse (2) Pensionivaidlus läheb tõenäoliselt riigikohtusse (27) Koroonakontrolör üritab inimesi rahustada Kagu-Eesti soovib riigilt tuge ja kohalike usaldamist Sadistlik sarimõrvar heitis vanglas hinge Majandus Mull, mis oli mullide mull (1) Koroonahirm pööras Eesti ettevõtete elu pea peale Välismaa Kohalik vaade ⟩ Vaikus on Igaveses Linnas halvaendeliselt kõrvulukustav Briti saadik kuuleb siiani tänu Tapal teenivate sõdurite eest (2) Arvamus Jürgen Ligi: millega tegeled, riigikogu esimees? (14) Märt Truman: alkoholimüügi piirangust kaine mõistusega (1) Erkki Koort: Me oleme solvunud (1) Juhtkiri: raha tuleb panna tulevikku (2) Heldur Meerits: muutused kui tähenduste nihked (2) Tõnis Palts: miks Soome pensioni­süsteem Eestis ei tööta (5) Kaido Pihlakas: piirilepingu asjus peab valitsema selgus (8) Meie Eesti Kadri Tammepuu: viiruse levikuks valmistu magades Unearst: pikaajaline unevõlg ja uinutisõltuvus sillutab teed dementsusele Helena Väljaste: mõttega saab suunata tundeid uinumiseks rahunema Kultuur BRYAN ADAMSI FOTOD ⟩ Lihtne on mõnikord kõige parem, kõige ausam Jakob Juhkam: «Pigem ei» taotleb igas aspektis ajatust Sport Saaremaa Võrkpalliklubi juhil diagnoositi koroonaviirus (3) Pesarosse jõudis koroonaviirus, Henri Drell juba Eestis Hea on olla eestlane, eriti reisides - Hyundai rallitiimi itaallasest juhi katsumused teel Mehhikosse Maa Elu Metsamaa ostu-müügitehingute arv on langenud Piimatööstur: viirus mõjutab väga meie tööd Nädala mõte: järjest väiksem jalajälg (1) Hiina turule pääsemine eeldab ülirangete kvaliteedinõuete täitmist (1) Kasemahlatootja plaanib tootmise Saksamaale kolida Nõuanne erametsaomanikule: ära häbene omada metsa (3) Kanamaja võib olla aia ehe Isegi kerge rauapuudus annab endast märku Ilmajutt: kas ilmateated on muutunud ebatäpsemaks või ilm raskemini prognoositavaks? Tomatiseemnete külvamise nippe Tõsteliidu president toodab tervisepulbrit Tartu Lohkva küla esindajad haarasid Luunja vallas võimu Hoolsaid prügisortijaid tabas valus kaotus Opositsioonil pole üksmeelt revisjonikomisjoni juhi asjus Melliste noortekeskus ja raamatukogu said nurgakivi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kaido Pihlakas: piirilepingu asjus peab valitsema selgus

2 min lugemist
Eesti-Vene kontrolljoon. FOTO: Arved Breidaks/Lõuna-Eesti Postimees

Eesti seisukohad meie ajaloo ja riikliku iseseisvuse õigusliku järje­pidevuse ja rahvusvahelise õiguse osas peavad olema järjekindlad, neid ei tohi ähmastada ümmarguse jutuga vajadusest parandada suhteid Venemaaga, kirjutab emeriitadvokaat Kaido Pihlakas.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Veebruaris kirjutas Eesti Päevaleht, et president Kersti Kaljulaidi sõnutsi peavad nii tema kui ka peaminister Jüri Ratas oluliseks jätkata Eesti-Vene piirilepingut puudutavat dialoogi ja küsimusega edasi liikuda. Soome väljaande Verkkouutiset lugejatele teatas ta, et Eesti on väljendanud valmisolekut leping ratifitseerida. Kahjuks ei selgu aga, millistel tingimustel Eesti selleks valmis on.

Viimasel ajal on ajakirjanduses avaldatud piirilepingu asjus vastandlikke, ebatäpseid ja ka kontekstist väljarebitud seisukohti. Nii avaldas Eesti Päevaleht Raimo Poomi artikli «Isamaa sisekemplus Eesti-Vene piiri üle», samas võib ka aru saada, et välisminister Urmas Reinsalu seisukoht on, et meie valitsus ei tee Venemaale uut ettepanekut piirijoone kulgemise kohta. Samas on Reinsalu viidanud, et viimasel ajal on Venemaa ühemõtteline seisukoht, et Tartu rahuleping ei kehti. Välisminister rõhutas oma aastapäevakõnes, et «Tartu rahuleping ei ole lihtsalt 100 aastat tagasi sõlmitud rahuleping, see on meie riikluse lähtepunkt». Ta on öelnud ka, et «Tartu rahuleping kehtib ja seda ei muuda meie riikluse jaoks tõsiasi, et seda rikkus Vene föderatsiooni õiguseellane Nõukogude Liit Eesti Vabariigi õigusvastase annekteerimisega 1940 aastal». Seega on see välisministri ja valitsuse ühemõtteline seisukoht.

11.03.2020 13.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto