Sisukord
Arvamus
Tänane leht
13.03.2020
Eesti Koroonaoht tõusis uuele tasemele (1) Haridusasutuste uksed jäävad suletuks Üle kivide ja kändude eriolukorra poole (5) Võrumaa «koroonapeole» jõudis viirus Taist (10) Valitsuse ebamäärasus toob suure kahju (8) Majandus Kaos turgudel aina kasvab Püsti hädas ettevõtted tulid juba riigilt raha küsima (10) E-poed töötavad täistuuridel (1) Välismaa Viiruse tuvastamisega hädas USA seab eurooplastele piirangud Hübriidsõda pidav Kreeka ootab abiväge (1) Saksa julgeolek käsitleb AfD üht haru ohuna demokraatiale (3) Arvamus Juhtkiri: väga selge selgusevajadus Karel Reisenbuk: eluohtlik isikuandmete kaitse (6) Kalev Stoicescu: Putin igaveseks (3) Jaan Ginter: millal on vaja välja kuulutada eriolukord? Enn Veskimägi: tööjõupoliitika lonkab mõlemat jalga (2) Andrus Karnau: ametlikult on kõik korras Meie Eesti Elmer Joandi: elekter purki – tarbijast saab ka hoidistaja (1) Aleksei Lotman: kliimamuutus on meie kõigi asi (7) Züleyxa Izmailova: kliimakriisi kergendavad vastutustundlikud valikud (12) Kultuur See kevad tulid kulka kirjanduspreemiad teisiti (1) Tont on Kurja Kala kohvikus kõrvaline isik Sport PM Mehhikos ⟩ Hyundai jokker püüab kohalikele pakkuda kaudset võidurõõmu Tartu Mitu kooli sulgeb lühemaks või pikemaks ajaks uksed Toomemäelt leiab ajavärava toomkiriku hiilgeaega Tantsijad avavad olemise mustreid ja muutuvad misetriteks Rahvatantsulugu ulatub ülikooli kirikust ja keldrist Kasahhi pealinnas kaotatud seelikuni ja kaugemalegi Piimapukist rämmarini ehk Kui palju on eesti keel paarikümne aastaga muutunud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Andrus Karnau: ametlikult on kõik korras

2 min lugemist
  • Haapsalu Tagalaht on tugevalt eutrofeerunud.
  • Kaks veemajanduse arengukava on andnud lubadusi, et lahe seisund paraneb.
  • Nüüd tahetakse arvata Haapsalu Tagalaht välja looduslike veekogude nimekirjast.
Andrus Karnau. FOTO: Sander Ilvest/Postimeesm/scanpix Baltics FOTO: Sander Ilvest/Postimeesm/scanpix Baltics

Haapsalu laht ületas viimati suurte lehtede uudiskünnise 2016. aasta sügisel, kui kalale läinud allilmaliider Nikolai Tarankov oma paadi kõrval maha lasti. Ometi võiks ja peaks lahe üks osa – Haapsalu Tagalaht – olema uudiskülgedel sagedamini. Seda põhjusel, et kui riigis tervikuna on keskkonnakaitse teinud suuri samme edasi ja nõukogude ajal kahjustatud loodusväärtused hakanud tasapisi taastuma, siis Läänemaal pole nii juhtunud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tarankov hukkus Haapsalu lahe sopis, mis tungib kõige sügavamale maismaasse ning kannab nime Saunja laht. Sellest lääne poole jääv Tagalahe-nimeline osa on aga juba nii tugevalt mererohtu täis kasvanud, et kalapaadil on selles keeruline liikuda.

Haapsalu Tagalaht on tugevalt eutrofeerunud. Ühe lahesopi allakäik pole ainult kohalik asi. See pole isegi vaid riigisisene asi, sest Eesti on lubanud täita Euroopa Liidu veedirektiivi nõudeid. 2009 võttis valitsus, mida juhtis Andrus Ansip, kohustuse, et 12 aastaga peaks Tagalahe olukord paranema. Seda pole juhtunud. 2015. aasta aruande järgi Tagalahe olukord hoopis halvenes.

12.03.2020 14.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto