Sisukord
AK
Postimees
07.08.2020
Eestlane Beirutis: asi läheb ilmselt veel halvemaks (1) Eesti Seeder kahtleb Parem­poolsete ja nende manifesti siiruses (26) Eesti lühiuudised Klaas Tartumaa alkoholipiirangust: see on poolik lahendus (21) Jurist leidis viisi puuküürnikust vabanemiseks (2) Video ⟩ Vello Lõns sattus lapsena koduõuel õhulahingu tunnistajaks (6) Majandus Suur üürituru ülevaade: kui palju on Tallinnas veel tingimisruumi Majanduse lühiuudised Kopsaka kahjumiga Tallink jätkab suurkoondamist (4) Välismaa Rootsi otsib rohtu jõukude ohjeldamiseks (7) Välismaa lühiuudised USA ministri Taiwani-visiit vihastab Hiinat (1) Egiptus triivib suure põua poole (1) Arvamus Juhtkiri: doominoefekt erakonnamaastikul (4) Kerttu Kirjanen: kampaaniad ei aita kihutamise vastu (30) Martin Mölder: Isamaale toob edu mõõdukas konservatiivsus (12) Toomas Vapper: Eesti rahandussüsteem peab olema aus ja puhas (1) Henri Kaselo: haldusreformi pool rehkendust on siiani tegemata Karl Kivil: kas vabariiklased suudavad õõnestada Trumpi? (6) Kultuur Veljo Tormise jonn päästis regilaulu Seitse kümnendit plaatidel – pikk ja lai diskograafia 10 tähelepanuväärset heliplaati Veljo Tormise muusikaga Sport Spordi lühiuudised Kahe aeruga kuningad, ühega vaeslapsed Uue olümpiaala uhke areen, mille lõpplahendus pole mägede taga Tartu Tartu ei saa koroonat üksi ohjeldada (9) Miks Skechersi suvejooks vett vedama läks? Sedapuhku saab olema raskem, sest kevadist Eestit pole enam Juuli ületas Raekoja platsi toidu- ja joogikohtade pidajate ootusi Tartu lühiuudised Liugpildid ⟩ Kõik, kõik on uus septembrikuus Koroonauuringu juht Ruth Kalda: terviseameti andmetel on Tartu haiguskolle veel kohalik (8) Pillimeister sättis Eesti suurima kiivrikogu näituseks Karu hingas noorele perele kuklasse (3) Tartuffi juht loodab viroloogiliselt ohtlikul ajal virtuaalsele kinosaalile Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kalle Truus: elektriauto saastab rohkem kui tavaauto

8 min lugemist
  • Elektriauto saastus ületab praegu veel tavaauto saastust
  • Eestis on põlevkivi arvestatav alternatiiv vaid tuumaenergia
  • Osa rohemajandusele üleminekuks tehtud otsuseid ei ole head
Elektri- ja tavaauto kasuteguri võrdlus FOTO: graafika: Alari Paluots

Põlevkivienergeetika aeg on ümber, kuid Eestil puudub niihästi jätkusuutlik energiaallikas kui ka tulevikuvisioon, kirjutab keemiadoktor Kalle Truus. Tuumaenergiale Eestis head alternatiivi pole ning elektriauto jääb veel mõneks ajaks saastavamaks kui tavaauto.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Viimasel ajal on energiamajandusest ja -poliitikast üha sagedamini juttu olnud. Suuri ja põhimõttelisi probleeme on sel alal kogu maailmas, aga Eestis ehk keskmisest rohkemgi − puudub meil ju mitte ainult jätkusuutlik energiaallikas, vaid ka realistlik tulevikuvisioon. Põlevkiviga me kuigi kaua jätkata ei saa, kuid mingi tõsisema alternatiivi üle väga sisukalt arutletud ei ole. Käesolev kirjutis juhib tähelepanu mõningatele olulistele tahkudele, mis on senises arutelus vähe tähelepanu pälvinud.

Globaalne energeetika põhineb hiiglaslikul taristul, mida on intensiivselt arendatud enam kui sajandi jooksul ja mille struktuurisuhteid ei saa suurel määral muuta üksikute aastate ega isegi mitte kümnendi jooksul. Kahjuks seda asjaolu sagedasti arvesse ei võeta, mistõttu tehakse suuri vigu nende küsimuste käsitlemisel avalikus arutelus.

06.08.2020 07.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto