Sisukord
AK
Postimees
02.04.2020
Ninad koos: ehitustöö iseloom ei võimalda hoida töömehi objektil üksteisest ohutus kauguses Eesti Ärimees ajas annetamiseks välja kasti respiraatoreid FOTO: Eestisse teel olevad kaitse­vahendid pakiti lennukisse Mailis Reps: koolieksamite saatus on veel lahtine Kuidas kriisi ajal kadunukest matta? Kriisi lisaeelarve võib tuua kolme aktsiisi langetamise Mööduja tegutsemine päästis veokijuhi hullemast Kevadekuulutajad olid kohal juba talvel Majandus Põllumehed jäävad hooajalise võõrtööjõuta Aasia kiiret kriisist toibumist ei ennusta Toornaftaturul on tekkinud contango-efekt Välismaa Stoltenberg: sellest ei tohi tulla julgeolekukriis Eestlanna Jordaanias: ülikarmid piirangud tekitavad ärevust Maailm vastab kriisile tarvikute masstootmisega Arvamus Helir-Valdor Seeder: pommiaugust tulevikku vaadates (3) Andreas Kaju: kas pandeemia vastu aitab empaatia või ratsionaalsus? (3) Kultuur Taaniel Raudsepp: kultuuri tugevus on valdkondlikus mitmekesisuses Barack Obama lemmiksari Tühjuse poeesia 1: Rein Raud Sport Koroonaviirusesse haigestunud vutilegend Paolo Maldini tunneb kergendust, et tema vanemad enam ei ela Reis Kummituslinnad, ufouurijate kogunemispaik ja Metsik Lääs Maa Elu Atrias kraaditakse väravas kõiki tööletulijaid Nädala mõte: nutikam võidab Kümned tuhanded Eesti tulbid rändavad kompostihunnikusse Türi lillelaada korraldajad tahtsid tänavu väga hea laada teha Inimesed kasutavad aega nutikalt: värvivad, tapeedivad ja vahetavad põrandaid Milliseid viiruseid kannavad meie nahkhiired? Pole uuritud Põllutehnika varuosad ja rehvid võivad viirusest haavatud tarneahelatesse takerduda Ilmajutt: kummitav põuaoht Hommikusöögi vahelejätmine on suur viga Kas rebasekarva tõmbunud elupuid saab veel päästa? Kaua sa seda rabarberikooki sööd ehk kuidas sündis Habaja veinimaja Tartu Talu e-pood töötab nagu jõuluajal Kallaste rahvas nõuab vene õppekeele asemele eesti keelt Piiritulp «Ainult Covid-19 patsientidele». Mis on selle taga? Hooldustöötajate elektriautod hakkavad ära väsima Orientalist Märt Läänemetsa ja alma mater’i teed läksid lahku Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kalle Truus: elektriauto saastab rohkem kui tavaauto

8 min lugemist
  • Elektriauto saastus ületab praegu veel tavaauto saastust
  • Eestis on põlevkivi arvestatav alternatiiv vaid tuumaenergia
  • Osa rohemajandusele üleminekuks tehtud otsuseid ei ole head
Elektri- ja tavaauto kasuteguri võrdlus FOTO: graafika: Alari Paluots

Põlevkivienergeetika aeg on ümber, kuid Eestil puudub niihästi jätkusuutlik energiaallikas kui ka tulevikuvisioon, kirjutab keemiadoktor Kalle Truus. Tuumaenergiale Eestis head alternatiivi pole ning elektriauto jääb veel mõneks ajaks saastavamaks kui tavaauto.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Viimasel ajal on energiamajandusest ja -poliitikast üha sagedamini juttu olnud. Suuri ja põhimõttelisi probleeme on sel alal kogu maailmas, aga Eestis ehk keskmisest rohkemgi − puudub meil ju mitte ainult jätkusuutlik energiaallikas, vaid ka realistlik tulevikuvisioon. Põlevkiviga me kuigi kaua jätkata ei saa, kuid mingi tõsisema alternatiivi üle väga sisukalt arutletud ei ole. Käesolev kirjutis juhib tähelepanu mõningatele olulistele tahkudele, mis on senises arutelus vähe tähelepanu pälvinud.

Globaalne energeetika põhineb hiiglaslikul taristul, mida on intensiivselt arendatud enam kui sajandi jooksul ja mille struktuurisuhteid ei saa suurel määral muuta üksikute aastate ega isegi mitte kümnendi jooksul. Kahjuks seda asjaolu sagedasti arvesse ei võeta, mistõttu tehakse suuri vigu nende küsimuste käsitlemisel avalikus arutelus.

01.04.2020 02.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto