Veel üks põrge

Eilne kauplemine New Yorgi börsil. FOTO: Johannes Eisele/AFP/Scanpix

Globaalsetel aktsiaturgudel oli eile tõusupäev, Tallinna börsil aga heitlik kauplemispäev.

Neljapäeval oli USA börsidel laiapõhjaline müügilaine ning tuntuima börsiindeksi Dow Jonesi tööstuskeskmine kukkus kümme protsenti. Raju müügilainet ei hoidnud ka ära Ühendriikide keskpanga Föderaalreservi 1,5 triljoni dollari suurune likviidsussüst.

Päeva lõpuks kukkus Dow Jonesi tööstuskeskmine 9,99 protsenti, 21 200,62 punktini, mis oli indeksi suurim kukkumine alates 1987. aasta oktoobri mustast esmaspäevast, mil indeks kukkus 22,68 protsenti. See oli toona ning on praeguseni suurim päevane kukkumine indeksi ajaloos.

Turuosaliste kinnitusel oli tegemist teadmatusest tingitud ülereageerimisega.

Reedel börsid valdavalt tõusid. Aasia börsid Ühendriikide krahhi tuules küll langesid, aga Euroopa aktsiaturud olid suures või väga suures plussis.

«Oleme väljaspool asjade loogilist ja matemaatilist lähenemist,» ütles The Wall Street Journalile varahalduskompanii IHT Wealth Management president Steven Dudash. «See on täielik ülereageerimine, sest kardetakse teadmatust. Kui me näeme midagi säärast, pole oodata ka loogilist vastust interventsioonile,» põhjendas ta, miks Föderaalreservi rahasüst turgudele mingit mõju ei avaldanud.

Eile börsid valdavalt tõusid. Aasia börsid Ühendriikide krahhi tuules küll langesid, aga Euroopa aktsiaturud olid suures või väga suures plussis. Ka USA aktsiaturud alustasid ilusa tõusuga.

Tallinna börsil oli eile kauplemine heitlik. Hommik algas üsna suure langusega, mis pärastlõunaks keeras poolteiseprotsendilisse plussi ning kauplemispäeva lõpuks taandus börsiindeks OMXT neljapäeva päevalõpu tasemele. Suurim tõusja oli eile Tallinna börsil Harju Elektri ja suurim langeja Tallinna Sadama aktsia.

Vallandunud ostupaanika peaks olema soodne Tallinna Kaubamajale.

13.03.2020 16.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto