Sisukord
Eesti
Tänane leht
14.03.2020
Eesti Koroonaviiruse esindusnägu Eestis (13) Riik võtab viirusega võitlemiseks vähemalt miljard eurot laenu (1) TÄIENDATUD ⟩ Uus reaalsus. Kõige tähtsam, mida eriolukorra ja koroonaviiruse kohta teadma peab (18) Valitsus kuulutas välja eriolukorra Eriolukord Eestis: sotsiaalmeedia vs. päriselu (3) Kaitseliitlane: on enesestmõistetav, et tulen riigile appi (1) INTERVJUU ⟩ Ekskohtunik Lõõnik: Savisaare protsessi poleks pidanud toimuma (11) Kotkas munes kaamera ette muna (1) Majandus Kriisikindlaimad on LHV pensionifondid (3) Veel üks põrge PRFoods pakub võlakirju (1) Välismaa Eluaegne president (3) Hololei: transport vajab nüüd kindlasti tuge Lühiuudised koroonaviirusest maailmas KOHALIK VAADE. Itaallaste silmis jättis Euroopa nad taas murega üksi (12) Möödus 80 aastat Talvesõja lõpust EL pakub migrantidele Kreekast lahkumise eest raha (3) Arvamus Juhtkiri: koroonakriisi ökonoomika (3) Toomas Verrev: eesti keele kaitseks! Koroonaviiruse esindusnägu Eestis (13) Hilinenud otsustavus (12) Eluaegne president (3) Bideni vääramatu võidukäik (3) Eesti Panga president Madis Müller: viiruse majanduskahju ravi (13) Siim Kallas: purgisupid garaažis (76) Sport Koroonaviirus paneb spordielu seisma (2) Mart Soidro kolumn: ilm on hukas PM Mehhikos. Koroona jõudis ka rallimaailmani Kliima Koroona teeb kliimale head, aga mitte pikemas plaanis (3) Merendus Unistus Suurest Tallinna linnasadamast võib täituda AK Ei tasu keelest rõõmu ära võtta Mihkel Kunnus: euroopalike väärtuste arengust (8) Digikultuur. Digitaalne patsutus- ja torkekultuur Paavo Järvi: „Muusikas peab alati midagi erilist olema“ Paavo Järvi võimas kontsert Viinis (1) Juurikas: Lembitu mõõga traagiline saatus Juurikas: üksi kodus Juurikas: viimane veerg Teeme rahval tuju paremaks Arter Tänapäeva maailm on viiruste leviku paradiis. Aina paremaks läheb (4) Hiigellennukid püsivad ohutult õhus tänu Eesti insenerile (3) Karm reaalsus: treeneritöö = igapäevane kangelastegu Priit Pullerits: kuidas klassika ekraniseering jälle verest tühjaks jooksis Mida teha musta värvi soolaga? Avasta endas raamatupidaja! Sõiduproov Volvo XC40 pistikhübriidiga (1) Kas see ongi lennunduse tulevik? (1) Käsi Eesti moepulsil Meelelahutus Koomiks Sudoku

Riik võtab viirusega võitlemiseks vähemalt miljard eurot laenu

1 min lugemist
Martin Helme otsesaates «Otse Postimehest».   FOTO: Sander Ilvest

Rahandusminister Martin Helme ütles reedel, et riigil on plaanis koroonaviiruse mõjude leevendamiseks laenata vähemalt miljard eurot.

Helme sõnul valmistab riik koroonaviiruse mõjude vähendamiseks ette umbes 1,5–2 miljardi euro suurust meetmete paketti. Minister jätkas, et rahandusministeeriumi analüütikud hindasid nii mõõdukat kui ka raskemat riskistsenaariumi ja rehkendasid välja, mida see tähendab majanduskasvule ja maksulaekumistele.

Mõõduka riski puhul Eesti majandus sellel aastal ei kasva. Raskema stsenaariumi puhul on võrreldes senise prognoosiga majanduslangus kuni viis protsendipunkti ehk kaheprotsendise reaalkasvu asemel tuleb kolmeprotsendine miinus.

Helme rõhutas, et valitsuse eesmärk on tagada, et negatiivne stsenaarium ei realiseeruks. «Selleks et suuremaid kahjusid majandusele vähendada ja kiirendada kriisist väljatulemist, oleme valmis majandust eelarvest täiendavalt stimuleerima,» ütles Helme koroonaviiruse mõju analüüsimiseks kokku kutsutud töögrupi reedesel kohtumisel. «Näiteks kaalume siin nii püsivaid kui ajutisi maksulangetusi, riiklikku krediidigarantiid ja töötuskindlustuse tingimuste leevendamist.»

«Peame arvestama nii lisanduvate kuludega, mis on tingitud haigusega võitlemisest kui ka maksulaekumiste vähenemisest. Lisaks soovime teha mitmeid maksusoodustusi, mis aitavad inimesi ja ettevõtteid raskest ajast üle. Kogu meetmepaketi maksumus on kokku 1,5–2 miljardit eurot ja meil on väljatöötamisel meetmed nii lühikeses kui keskpikas perspektiivis,» lisas rahandusminister.

«Soovime teha mitmeid maksusoodustusi, mis aitavad inimesi ja ettevõtteid raskest ajast üle.»

Rahandusminister Martin Helme

1

Järgmise nädala alguses töötatakse komisjoni jaoks välja konkreetsed meetmed ja lahendusettepanekud koos nende võimaliku maksumuse ja rakendamisprotseduuridega.

Sotsiaalministeeriumis töötatakse välja tööturu ja haigekassa meetmete pakett, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis Kredexiga seotud meetmete pakett ettevõtetele ning rahandusministeerium tegeleb maksude alandamise, ajatamise temaatika ja eelarveliste vahendite arvutamisega.

Sarnaselt Eestile stimuleerivad majandust ja tööturgu ka teised riigid. Näiteks Saksamaa valitsus lubas reedel firmadele piiramatut krediiti. Prantsusmaa valitsus lubas reedel hüvitada viirusega seotud palgakaotuse «99 protsendi» tööliste jaoks.

Seotud lood
13.03.2020 16.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto