Kaitseliitlane: on enesestmõistetav, et tulen riigile appi

Tallinnas ja Tartus riiki sisenevatele reisijatele jagatakse kolmes keeles infovoldikuid. FOTO: Heiki Lill

Terviseamet esitas teisipäeval ametiabi taotluse Kaitseliidule ja Naiskodukaitsele, kasutamaks vabatahtlikke nakkushaiguste tõkestamisel. Reedel jagasid esimesed kaitseliitlased ja naiskodukaitsjad Tallinnas ja Tartus riiki sisenevatele reisijatele infovoldikuid.

Esialgu piirneb vabatahtlike abi terviseameti koostatud kolmekeelsete trükiste jaotamisega Eestisse tulnud reisijatele. Tallinnas jagavad naiskodukaitsjad voldikuid Tallinna sadama A- ja D-terminalis ning Tallinna lennujaamas, kus lisaks mõõdetakse ka riiki sisenejate kehatemperatuuri.

Ka Tartus alustasid Kaitseliit ja Naiskodukaitse voldikute jaotamist reedel, kui Tartusse jõudis südapäeval Riiast teele asunud Lux Expressi reisibuss.

Esimeste hulgas olid voldikuid jagama tulnud Tartu maleva kaitseliitlane Heiki Lill ja naiskodukaitsja Nelli Vassila. Elva malevkonna liikme Heiki Lille sõnul on firma, kus ta töötab, läinud üle kaugtööle, mistõttu oli ta kohe valmis abikätt ulatama. «Ma aitan oma riiki seetõttu, et mul on võimalus aidata. Kuna nädalavahetus on mul juba kinni, tulin kohe esimesel võimalusel,» rääkis ta.

Naiskodukaitse Tartu ringkonna instruktor Leane Morits lisas, et vabatahtlikud reageerisid üleskutsele kiiresti ning naiskodukaitsjatel on suur valmisolek aidata kaasa viiruse leviku tõkestamisele.

Kaitseliit kompenseerib vabatahtlike riigikaitsjate panustatud aja. Teenistuskohustuse täitmisel peetakse tunniarvestust ning kaitseliitlased saavad hüvitist statistikaameti avaldatud keskmise brutopalga järgi. Lisaks tagatakse liikmetele teenistuskohustuse täitmisel toitlustus ja hüvitatakse sõidukulud.

Kaitseliit ja Naiskodukaitse kutsusid teenistuskohustuse täitmisele terved, krooniliste haigusteta liikmed. Noorliikmeid ei kaasata. Esialgu on plaanis kasutada vabatahtlike riigikaitsjate abi kuni kolme nädala vältel.

13.03.2020 16.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto