Valimiskampaaniat üldse tegite?
Ei teinud. Ei kohtunud mitte ühegi inimesega. Ei käinud kellegi ukse taga, ei jaganud komme ega kondoome. Midagi ei teinud. Aga tore oli!
Osalete järgmistel valimistel ka?
Kindlasti. Mul on üks selline, kuidas nüüd öelda, unistus. Ma tahaks minna ühe korra riigikogu kõnepulti ja rahvasaadikutele öelda: tõstke käsi püsti, kes on eestlased. Tõenäosus on suur, et peaaegu kõik tõstavad käe üles. Järgmisena küsiksin: miks kuradi pärast te siis üksteisele niimoodi keerate?!
Tean, et minu naabrimees toetab Keskerakonda. Saame hästi läbi, isegi kui räägime poliitikast. Ma ei ütle kunagi, et ainult mul on õigus ja temal pole. Poliitikutel tuleb aru saada, et nende töö on teenida Eesti rahvast, mitte omavahel tüli kiskuda ja kakelda.
Läti viinaralli «peasüüdlane»
Einar Visnapuu (44) tõusis avalikkuse huviorbiiti 2015. aasta lõpus, kui ta avas Läti piiri ääres Valkas esimese alkoholipoe Alko1000. Mõni kuu hiljem kerkis samasugune kauplus ka Iklasse.
Paari aasta jooksul kujunes Läti viinarallist üldrahvalik teema. Fotod suurtes ostukärudes alkoholikaste poest välja veeretavatest inimestest kaunistasid tihti ajalehtede esikülgi. Oma koosa said ka poliitikud, eriti aga tollane tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski (SDE), kelle kraesse piirikaubandus ja saamata jäänud maksutulu suuresti aeti.
ET Invest SIA-le, mille aktsionär on Visnapuu, kuulub praegu Lätis viis Alko1000 kauplust, neist kolm Eesti piiri ääres, üks Leedu piiri ääres ja üks Venemaa piiri ääres.
Lätist tuule tiibadesse saanuna laienes Visnapuu jaekaubandusäriga 2017. aastal ka Eestisse, avades Tartus esimese odavpoe A1000. Nad alustasid väga ambitsioonikalt, lubades meeletult odavaid hindu (kahe euroga päevas kõht täis) ja uudset kaubavalikut.
Praegu on neil Eestis kümme poodi, neist viimane kerkis Lasnamäele Tondiraba jäähalli kõrvale. Kaupluste omanikfirma A1M OÜ teenis 2018. aastal 10 miljoni euro suuruse käibe juures ligi 600 000 eurot kahjumit. Visnapuu sõnul tekkis kahjum poodide avamisest ja investeerimisest.