Sisukord
Arvamus
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Karmo Tüür: koroonast antud võim

2 min lugemist
  • Turvalisuse nimel on inimesed valmis andma ära osa oma vabadusest
  • Suuremat turvaillusiooni pakkuvad valitsejad saavad rohkem volitusi
  • Peame jälgima, et turvalisuse eest antud vabadus ei kaoks jäädavalt
Karmo Tüür FOTO: Sander Ilvest/postimees FOTO: Sander Ilvest/Postimees

Kõik uus on hästi unustatud vana. Erakordsena tajutavas olukorras on tegelikult palju seda, mida inimkond on juba üle elanud. Ja samas ka sellist, mis paotab meile tuleviku eesriiet, võimaldades läbi mõelda, kuhupoole me seda tulevikku mudida soovime.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Ürgaegadest saadik on inimene üritanud endale luua turvalisuse illusiooni, peites end välismaailma ohtude eest. Veeretades ­kivi oma koopa ukse ette, võis ta küll mõelda end ohutusse, kuid nt varingu korral sai sellest turvalukust hoopis surmalõks.

Ehitades müüre linnade ümber, võis küll luua turvalisuse illusiooni ja ühtlasi tekitada võimutunde, kuid tegelikkuses ei päästnud see katkude või näljahädade eest. Kuid alati on see olnud üks osa võimumängust, n-ö sotsiaalsest lepingust võimulolija ja rahva vahel. Valitseja, kes suutis luua parema turvaillusiooni, sai oma rahva käest ka kõrgemat hinda küsida. Vabaduse hinda.

14.03.2020 17.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto