Olgu öeldud, et matemaatikaõpetaja elab koolist seitsme minuti kaugusel ning ta loodab koroonaviirusega nakatumist vältida sellega, et ei kasuta tööle jõudmiseks ühistransporti. Haridusministeeriumi kodulehelt võib aga lugeda, et juba eilsest pidanuks koolide uksed suletud olema. Veelmaa ütleb, et leiab vajadusel ka viisi kodust õpetamiseks.
Digiõppekeskkondi ei eelista ta seepärast, et kui paarkümmend kasutajat kallal, kipuvad need kokku jooksma. «Facebook ja Youtube on oma tuleproovi läbi teinud – neil on miljoneid kasutajaid,» põhjendab ta.
Veelmaa kartusi ilmestab tõik, et eKool kukkus eile hommikutundidel kokku. ASi eKool juhataja Tanel Keres täpsustab, et lehekülg oli õpetajatele hommikul tunni jagu kättesaamatu, õpilastele ja vanematele taastus teenus kella poole ühe paiku päeval.
«Teeme veel muudatusi, mida päeval teha ei saanud. Anname endast parima, et sellist olukorda enam ei juhtuks,» ütleb Keres.
Kontaktõpe kaugõppest etem
Veelmaa usub, et asjad loksuvad päevadega paika. Võimaliku probleemina, millest Postimees kirjutas ka eile, tõi ta välja internetiühenduse või (tahvel)arvuti puudumise. Viimase asjus saab Loo keskkool õpilastele appi tulla. Veelmaa ei soovita aga tunde jälgida telefonist. See sööb kuise andmemahu hetkega ära.
Kontrolltöid ega tunnikontrolle ei plaani matemaatikaõpetaja teha. «Peame uues olukorras ratsionaalseid lahendusi leidma. Lapsi ei tohi ka üle koormata. See ei ole õige, kui laps terve päeva – seitse-kaheksa tundi – ekraani vaatab. See tapab silmad,» möönab Veelmaa.