Sisukord
Eesti
Tänane leht
17.03.2020
Eesti Õpetaja hinne esimesele videotunnile: 3+ (9) Eestlased püüavad välismaal lõksust pääseda (3) Lennupiletite hind muutub enneolematult odavaks. Aga vaid lühiajaliselt (2) Vabatahtlikud üle Eesti on valmis pandeemia ajal aitama (5) Viirustepeletaja küüslauk on väga nõutud kaup (2) Vabatahtlikud üle Eesti on valmis pandeemia ajal aitama Majandus Raskustes ettevõtjatele terendab esimene päästerõngas (3) Poepidajad ei kavatse kauplusi sulgeda (4) Tanklaketid hoiavad hindu endiselt üleval (16) Välismaa Kohalik vaade ⟩ Hispaania on koroonaviiruse uus epitsenter (1) Viirusehirm hoidis prantslasi valimiskastidest eemale Euroopa paneb ennast kuuks ajaks lukku (7) Arvamus Juhtkiri: e-õppe karjalaskepäev (1) Mart Raudsaar: pingutame kriisiajal lugeja teenimise nimel (8) ​Urmas Varblane: kasutagem püssirohtu targalt (9) Aare Abroi: teeme viiruse väikeseks tagasi (9) Peeter Koppel: kõrgeima astme usaldus lükkab elu taas käima (15) Ene-Margit Tiit: koroonaviiruse õppetunnid (2) Meie Eesti Kristel Siitam-Nyiri: luubi, piibu ja viiuliga kübermaailmas hakkama ei saa Kultuur Maailma tippmuuseumid pakuvad virtuaaltuure Sport Vene manitseb eestlasi Itaalia näitega: siin ka ei suhtutud viirusesse täie tõsidusega, kuni läks päris hapuks Tervis Lastepsühhiaater Anne Kleinberg: karantiiniaeg annab võimaluse lastega suhteid tugevdada Tartu Eestlased passisid Poola-Ukraina piiril poolteist päeva Vältimatu hambaravi korral tuleb pöörduda Maarjamõisa Tartus kaob pooleteiseks kuuks lasteaia kohatasu Eriolukorras sportlased treenivad rohkem värskes õhus E-kunstisalong avas näituse pallaslike kunstnike teostest Meelelahutus Koomiks Sudoku

Viirustepeletaja küüslauk on väga nõutud kaup

2 min lugemist
Kui seni sai OÜ Kõlleste Garlic küüslauku ja sellest tehtud tooteid osta ka laatadelt, siis nüüd saadab ettevõte küüslaugu pakiautomaati. FOTO: Ülle Harju

Koroona tõttu valusa hoobi saanud väikesed Kagu-Eesti toiduettevõtted katsetavad kriisi üleelamiseks mitmesuguseid nippe, nõudlus kohaliku toidukraami järele on hüppeliselt kasvanud.

«Inimene kannab raha üle ja siis viime koogid-kringlid kas ukse taha või muusse valitud kohta,» tutvustas täna käivituvat süsteemi Võrumaal asuva Sulbi kohviku pidaja Indrek Noorsalu, kes koos elukaaslase Kristina Turiga pakub ka catering’i ja rändbaari teenuseid.

Indrek Noorsalu FOTO: Arvo Meeks/Lõuna-Eesti Postimees

«See oli ikka šokk, nagu külm vesi kaela,» kommenteeris Noorsalu eriolukorra kehtestamise mõju. «Kahe nädala tellimused on kõik tühistatud ja tühistatakse ka järgnevaid tellimusi.»

Kohvik on niikuinii kinni.

Kui ära jäävate kontsertide tõttu kannatavaid muusikuid saab toetada piletite ostmisega hilisematele kontsertidele, siis Noorsalu tegi samasuguse kampaania ka oma INZU rändbaarile: kes tellib rändbaari kasvõi viie aasta pärast toimuvale üritusele ja tasub kohe sissemaksu, saab teenuse soodushinnaga. «Huvi on,» rõõmustas Noorsalu.

Kes tellib INZU rändbaari kasvõi viie aasta pärast toimuvale üritusele ja tasub sissemaksu, saab teenuse soodushinnaga.

2

Huvi Võrumaa taludest pärit maheda köögivilja järele kasvas aga hüppeliselt. «Tallinna ja Tartu poed tellisid kaks korda rohkem talukaupa,» kinnitas tulundusühistu Lõuna-Eesti Toiduvõrgustik müügijuht Andres Soots. «Kartulit sooviti suisa kolm korda rohkem.»

Väga nõutud kaup on viirustepeletaja küüslauk. «Tellimused kasvasid hüppeliselt,» kinnitas Kagu-Eesti ühe suurema küüslaugukasvataja, OÜ Kõlleste Garlic juht Vaike Soosaar. «Küüslauku on meil õnneks piisavalt, üle tonni.»

Vaike Soosaar FOTO: Arvo Meeks/Lõuna-Eesti Postimees

Ettevõte saadab soovijatele küüslaugu pakiautomaati.

Köögivilja kontaktivaba müüki seab sisse ka Navi külas asuv Ilumäe talu. «Asume kurikuulsast peopaigast vaevalt kilomeetri kaugusel, aga õnneks ei käinud keegi perest peol ja püsime terved,» rääkis perenaine Jaana Trolla.

Talul on oma poeke Võrus, aga pärast nädalalõpu hullu müüki on seal nüüd vaikus. «Inimesed tahavad kodus püsida, seame sisse kodulehekülje kaudu tellimist,» seletas Trolla. «Kuna poeg on kodus, ülikool on kinni, saab tema hakata tellimusi laiali viima.»

Ilumäe talu hakkab pakiautomaati saatma köögivilja ja hoidiseid, Kõlleste Garlic aga küüslauku.

2

Ka Ilumäe talu hakkab köögivilja ja hoidiseid ettemaksuga pakiautomaati saatma.

«Natuke kõhe tunne oli, mis saab kevadisest taimemüügist, kas inimesed üldse ostavad,» lausus Trolla, kel on kasvamas tuhandeid tomatiistikuid. «Aga nüüd tundub, et inimestel kasvab üha enam soov ise endale köögivilja kasvatada. Panen kastid taimedega kasvuhoonesse valmis ja rahakarbi ka, pole ka probleem makseterminal posti otsa üles sättida. Kõik on teostatav, küll toime tuleme!»

Seotud lood
16.03.2020 18.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto