Sisukord
Majandus
Postimees
18.03.2020
Eesti «Justkui veetaks kolonnis vange või pidalitõbiseid» (25) Eriolukorra juht määras regionaalsed juhid eriolukorra tööde koordineerimiseks Piiriäärsed firmad kardavad katastroofi (1) Kriis on löönud ilutöötajad kahte leeri (3) Autojuhid läbisid kolm kilomeetrit nelja tunniga (1) Riigikogu komisjoni juht tühistas istungi Pealinn vabastab vanemad lasteaia kohatasust Majandus Riik maksab töö kaotanud inimestele suurema osa palgast kinni (2) Riigi teise samba maksed värisevad kirve all (10) Kodukontor ei tähenda mikrojuhtimist Välismaa Kriis võib olla tuleviku arutamiseks liiga alguses (3) Venemaa «edu saladus» võib peituda väheste analüüside tegemises (19) Britid tegid viiruse ohjeldmiseks kannapöörde (1) Arvamus Juhtkiri: üksikul saarel (1) Marti Aavik: kui kaua see veel kestab? (3) Kristi Raik: piiride tagasitulek (10) Jaan Männik: poliitilisest nihkest uutes oludes (11) Avo-Rein Tereping: riigi IT-arendus on killustatud Faktikontroll Trumpi enesehinnangule Erkki Bahovski: Poola küsimus (15) Meie Eesti Aimar Altosaar: vaimne päästerõngas vanemale ja lapsele Kultuur Löök kultuuriüritustele: piletimüük langes 95 protsenti (5) Konrad Mäe tööd pääsesid karantiinist koju Sport Spurt piiride sulgemise eel kodumaale Jalgpalli EM lükati järgmisesse aastasse Tokyo olümpiatuli põleb, ent mängude toimumise suhtes süvenevad kahtlused (3) Tartu Vambola Paavo: eriolukorras elagem terve mõistuse järgi (2) Kohatasu kaotamine lasteaias maksab Tartule 700 000 eurot INTERVJUU ⟩ Tartu linnapea: asulate vahel liikluse sulgemisest pole kohane rääkida (3) Emajõgi mattis luhad enda alla Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kodukontor ei tähenda mikrojuhtimist

2 min lugemist
Peale online-töökoosolekute on sisekliima jaoks tähtis suhelda kolleegidega edasi ka mitteametlikult, nagu kohvinurgas. FOTO: Sander Ilvest

Otsus minna üle kodukontori tööle on praegust eriolukorda arvesse võttes vastutustundlik samm kõigilt ettevõtetelt, kes kaugtööd vähegi lubada saavad, ent esmakordsetele kodukontori kasutajatele võib muudatus tulla raskelt.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tarkvaraettevõtte Helmese tiimijuht Aino-Silvia Tali ütles, et suurt osa kontoritööd on võimalik teha kodustes tingimustes ja üle interneti nii, et ei töötajate ega klientide jaoks suurt midagi ei muutu. Kõige tähtsam on tema sõnul tagada töötajate kindlustunne ja tavapärane töökorraldus nii rahaliselt kui ka muude vahenditega. Tali soovitas kodutööd tehes jätkata samas töörütmis, piirata koduseid segajaid ning korraldada veebis regulaarseid koosolekuid.

«Jätkake ka «kohvinurga» koosolekutega. Peale online-töökoosolekute on sisekliima jaoks tähtis suhelda kolleegidega edasi ka mitteametlikult, nagu kohvinurgas, ning selleks aega planeerida. Näiteks küsida, kuidas kodus töötamine sujub ja kuidas üldiselt läheb,» soovitas ta.

17.03.2020 19.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto