Sisukord
Eesti
Tänane leht
18.03.2020
Eesti «Justkui veetaks kolonnis vange või pidalitõbiseid» (25) Eriolukorra juht määras regionaalsed juhid eriolukorra tööde koordineerimiseks Piiriäärsed firmad kardavad katastroofi (1) Kriis on löönud ilutöötajad kahte leeri (3) Autojuhid läbisid kolm kilomeetrit nelja tunniga (1) Riigikogu komisjoni juht tühistas istungi Pealinn vabastab vanemad lasteaia kohatasust Majandus Riik maksab töö kaotanud inimestele suurema osa palgast kinni (2) Riigi teise samba maksed värisevad kirve all (10) Kodukontor ei tähenda mikrojuhtimist Välismaa Kriis võib olla tuleviku arutamiseks liiga alguses (3) Venemaa «edu saladus» võib peituda väheste analüüside tegemises (19) Britid tegid viiruse ohjeldmiseks kannapöörde (1) Arvamus Juhtkiri: üksikul saarel (1) Marti Aavik: kui kaua see veel kestab? (3) Kristi Raik: piiride tagasitulek (10) Jaan Männik: poliitilisest nihkest uutes oludes (11) Avo-Rein Tereping: riigi IT-arendus on killustatud Faktikontroll Trumpi enesehinnangule Erkki Bahovski: Poola küsimus (15) Meie Eesti Aimar Altosaar: vaimne päästerõngas vanemale ja lapsele Kultuur Löök kultuuriüritustele: piletimüük langes 95 protsenti (5) Konrad Mäe tööd pääsesid karantiinist koju Sport Spurt piiride sulgemise eel kodumaale Jalgpalli EM lükati järgmisesse aastasse Tokyo olümpiatuli põleb, ent mängude toimumise suhtes süvenevad kahtlused (3) Tartu Vambola Paavo: eriolukorras elagem terve mõistuse järgi (2) Kohatasu kaotamine lasteaias maksab Tartule 700 000 eurot INTERVJUU ⟩ Tartu linnapea: asulate vahel liikluse sulgemisest pole kohane rääkida (3) Emajõgi mattis luhad enda alla Meelelahutus Koomiks Sudoku

Autojuhid läbisid kolm kilomeetrit nelja tunniga

2 min lugemist
Eesti ja Läti vahel töölkäimine võimaldatakse lisaks Valga-Valka kaksiklinna elanikele ka teiste piiriäärsete kohaliku omavalitsuse üksuste inimestele. FOTO: Mailiis Ollino/Pärnu Postimees

Roolikeerajatel kulus eile Pärnumaal Ikla piiripunktis kolonnis ligemale kolme kilomeetri läbimiseks kuni neli tundi. Õhtuks võis järjekord pikenedagi.

«Töö sujub, aga peame seda ümber korraldama, kuna järjekorrad on väga pikad,» tunnistas Lääne prefekt Kaido Kõplas eile kella 13 aegu. «See ei ole OK, püüame protsessi kiirendada. Tegeleme sellega, et siia inimesi juurde leida.»

Kõplas ei osanud täpselt öelda, mitme kilomeetri pikkune on kolonn. «Me ise ei ole Lätis vaatamas käinud,» nentis ta.

Kaido Kõplas FOTO: Mailiis Ollino / Pärnu Postimees

Intervjuu ajal võis prefekti hinnangul saba ulatuda Ainaži Hesburgeri ja Neste tanklani, mis Google Mapsi järgi asuvad piirist 3,6 kilomeetri kaugusel.

«Kohe saab neli tundi,» lausus veidi väsinud, kuid rõõmsa olemisega veokijuht Harri, kelle ees seisis veel mõni veok. «Mis mul ikka teha, üle ei hüppa ju,» muigas ta.

Rekamees Toomas, kes kolme tunni jooksul oli läbinud kolonnis 3,5 kilomeetrit, oli kriitilisem. «Kui ta (viirus – toim) on juba sees, mis siin enam päästa,» ühmas ta.

Prefekt Kõplas tõdes, et üksvahe võis kolonni pikkus ületada kümmet 10. Ta pakkus eile päeval, et piiriületuste tipptund võib saabuda õhtul.

95 protsenti või rohkemgi ületasid Ikla piiri kaubaautodega. Ametnikud lubavad piiripunktist läbi Eesti elanikud, kaubavedajad ja need, kes tahavad minna Eesti kaudu koju: soomlased, rootslased, mõni venelane. Neid, kes läbivad praegu Ikla piiripunkti transiidiks, leidub Kõplase sõnul väga vähe.

Südaööst kella 13ni oli jõutud Ikla piiri ületada 736 autoga. Üks isik oli selle aja jooksul haigusetunnustega. Ööpäev läbi kohapeal viibiv kiirabibrigaad vaatas ta üle.

Piirilt tagasi oli 13 tunni jooksul suunatud 16 isikut. Need olid inimesed, kes püüdsid Eestisse tulla turistidena.

Mõisaküla, Jäärja ja Vana-Ikla piiripunkt Lääne prefektuuri tööpiirkonnas on kinni. Vana-Ikla maanteele on autojuhtidele takistuseks veetud betoonplokid. Mõisakülas ja Jäärjas valvavad kaitseliitlased. Kõik piiriületajad suunatakse Iklasse.

Seotud lood
17.03.2020 19.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto