Sisukord
Sport
Tänane leht
18.03.2020
Eesti «Justkui veetaks kolonnis vange või pidalitõbiseid» (25) Eriolukorra juht määras regionaalsed juhid eriolukorra tööde koordineerimiseks Piiriäärsed firmad kardavad katastroofi (1) Kriis on löönud ilutöötajad kahte leeri (3) Autojuhid läbisid kolm kilomeetrit nelja tunniga (1) Riigikogu komisjoni juht tühistas istungi Pealinn vabastab vanemad lasteaia kohatasust Majandus Riik maksab töö kaotanud inimestele suurema osa palgast kinni (2) Riigi teise samba maksed värisevad kirve all (10) Kodukontor ei tähenda mikrojuhtimist Välismaa Kriis võib olla tuleviku arutamiseks liiga alguses (3) Venemaa «edu saladus» võib peituda väheste analüüside tegemises (19) Britid tegid viiruse ohjeldmiseks kannapöörde (1) Arvamus Juhtkiri: üksikul saarel (1) Marti Aavik: kui kaua see veel kestab? (3) Kristi Raik: piiride tagasitulek (10) Jaan Männik: poliitilisest nihkest uutes oludes (11) Avo-Rein Tereping: riigi IT-arendus on killustatud Faktikontroll Trumpi enesehinnangule Erkki Bahovski: Poola küsimus (15) Meie Eesti Aimar Altosaar: vaimne päästerõngas vanemale ja lapsele Kultuur Löök kultuuriüritustele: piletimüük langes 95 protsenti (5) Konrad Mäe tööd pääsesid karantiinist koju Sport Spurt piiride sulgemise eel kodumaale Jalgpalli EM lükati järgmisesse aastasse Tokyo olümpiatuli põleb, ent mängude toimumise suhtes süvenevad kahtlused (3) Tartu Vambola Paavo: eriolukorras elagem terve mõistuse järgi (2) Kohatasu kaotamine lasteaias maksab Tartule 700 000 eurot INTERVJUU ⟩ Tartu linnapea: asulate vahel liikluse sulgemisest pole kohane rääkida (3) Emajõgi mattis luhad enda alla Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jalgpalli EM lükati järgmisesse aastasse

2 min lugemist
Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak.  FOTO: Madis Sinivee

Euroopa Jalgpalliliit (UEFA) kinnitas, et tänavu suvel toimuma pidanud jalgpalli EM lükatakse koroonaviiruse pandeemia tõttu 2021. aasta suvele. Otsus langetati 55 riigi osalusel toimunud videokoosolekul.

Agentuur Reuters teatas juba mõni tund enne ametliku otsuse avaldamist, et kõik näib sisuliselt otsustatud olevat, sest UEFA oli tühistanud kõik ühe korraldajalinna Kopenhaageni hotellibroneeringud.

Videokonverentsil räägiti läbi ka kõik teised vajalikud punktid. Eesti Jalgpalli Liidu presidendi Aivar Pohlaku sõnul pole sügisene Rahvuste liiga turniir spordi mõttes löögi all. «EMi edasilükkamisega seoses arutati läbi seitse erinevat stsenaariumi sõltuvalt sellest, millal kriis laheneb. Nende kõigi jaoks on välja töötatud terviklahendused, ühtegi täiskasvanute võistlust ära ei jäeta,» edastas Pohlak.

Et Eesti koondise kevadised sõprusmängud jäävad ära ning suvised – sealhulgas Balti turniir – on küsimärgi all, muutub eriti tähtsaks sügis, kui koroonaviirus on loodetavasti taandunud. Septembrist novembrini on plaanitud Rahvuste liiga mängud. Pohlak kinnitas, et see sari jääb kõigi stsenaariumide korral paika.

Kui Balti turniiri pole võimalik korraldada juuni alguses, püütakse see pidada hiljem. Ära jääks võistlus vaid siis, kui kriis venib nii pikaks, et enam mängimiseks aega ei leia.

Mais-juunis Eestis toimuma pidanud poiste U17 vanuseklassi EMi finaalturniiri osas ei tehtud lõplikku otsust. Ülisuure tõenäosusega võistlus ei toimu, alternatiiviks on nii võistluse edasilükkamine kui ka ärajätmine.

Oluline sõnum UEFA-lt on ka see, et ehkki kriisi tekitatav majanduslik mõju on olemas ja tuntav, ei tähenda see majanduslikku katastroofi ning rahvusvahelistelt katusorganisatsioonidelt tulevad maksed ei ole löögi all. «Sellekohast kriisieelarvet ei pea me tegema,» lausus Pohlak kergendatult.

Mis puudutab kodust meistriliigat, siis Pohlaku hinnangul on Eesti mugavas olukorras, kui mingist mugavusest praegu üldse rääkida saab. «Meil on mängitud üks voor, hooaeg kestab neli ringi ning see võimaldab teha igasuguseid lahendusi. Meie meistrivõistluste lõpp ei satu löögi alla. Kriitilises olukorras on liigad, kus eurosarjades osalejad pole veel selgunud.»

Jalgpalliliit on juba koostanud kolm uut võimalikku kalendrit. Kõigi vanuseklasside kõik alternatiivid tehakse nõnda, et koondiseaknad alles jääksid.

Seotud lood
17.03.2020 19.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto