Sisukord
Arvamus
Tänane leht
18.03.2020
Eesti «Justkui veetaks kolonnis vange või pidalitõbiseid» (25) Eriolukorra juht määras regionaalsed juhid eriolukorra tööde koordineerimiseks Piiriäärsed firmad kardavad katastroofi (1) Kriis on löönud ilutöötajad kahte leeri (3) Autojuhid läbisid kolm kilomeetrit nelja tunniga (1) Riigikogu komisjoni juht tühistas istungi Pealinn vabastab vanemad lasteaia kohatasust Majandus Riik maksab töö kaotanud inimestele suurema osa palgast kinni (2) Riigi teise samba maksed värisevad kirve all (10) Kodukontor ei tähenda mikrojuhtimist Välismaa Kriis võib olla tuleviku arutamiseks liiga alguses (3) Venemaa «edu saladus» võib peituda väheste analüüside tegemises (19) Britid tegid viiruse ohjeldmiseks kannapöörde (1) Arvamus Juhtkiri: üksikul saarel (1) Marti Aavik: kui kaua see veel kestab? (3) Kristi Raik: piiride tagasitulek (10) Jaan Männik: poliitilisest nihkest uutes oludes (11) Avo-Rein Tereping: riigi IT-arendus on killustatud Faktikontroll Trumpi enesehinnangule Erkki Bahovski: Poola küsimus (15) Kultuur Löök kultuuriüritustele: piletimüük langes 95 protsenti (5) Konrad Mäe tööd pääsesid karantiinist koju Sport Spurt piiride sulgemise eel kodumaale Jalgpalli EM lükati järgmisesse aastasse Tokyo olümpiatuli põleb, ent mängude toimumise suhtes süvenevad kahtlused (3) Tartu Vambola Paavo: eriolukorras elagem terve mõistuse järgi (2) Kohatasu kaotamine lasteaias maksab Tartule 700 000 eurot INTERVJUU ⟩ Tartu linnapea: asulate vahel liikluse sulgemisest pole kohane rääkida (3) Emajõgi mattis luhad enda alla Meelelahutus Koomiks Sudoku

Avo-Rein Tereping: riigi IT-arendus on killustatud

3 min lugemist
  • Ministeeriumidel on suured IT-arenduskeskused
  • Arenduskeskuste ressurss tuleks kokku koondada
  • Koondamine aitaks luua sünergia ja kokku hoida raha
Avo-Rein Tereping FOTO: Erakogu FOTO: Erakogu

Koroonaviirus on praegu küll peateema, kuid tähelepanu tuleb pöörata ka nendele valdkondadele, mis on kaudselt seotud valmisolekuks häda- ja eriolukordades. Praeguses olukorras, kus distantsi hoidmine sunnib kaugtööle, sõltub ühiskonna toimimine sidest ja internetist ehk üldisemalt infotehnoloogiast, õigemini küll selle puudumisest. Kuna tänaseni puudub katkematult toimiv riigiside, võimendab kriisiolukordade niigi tõsiseid hädasid side katkemine.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Nurinat selle üle, et Eesti e-tiiger on kõhnaks ja nõrgaks jäänud, on viimasel ajal kuulda mitme arvaja suust. Olgu see e-raamatute käibemaksu alandamine või digi­innovatsioon, digitaalse kirjaoskuse arendamine või koostöö Eesti ülikoolide haridustehnoloogidega – hädadel on vähemalt kaks põhjust: rahapuudus ja IT-spetsialistide puudus. Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi side ja riigi infosüsteemide asekantsleri Siim Sikkuti hinnangul läheks vaja lausa 100 miljonit lisaraha aastas.

Ammu tuntud võte ressursside kokkuhoiuks ja efektiivsuse tõstmiseks on keskendumine põhitegevusele. Igasugused kõrval- ja abistavad tegevused antakse neile, kellele see on põhitegevus. Küllap sellepärast jõuti ka riigis äratundmisele, et igapäevane tööruumide koristamine, majade remont ja haldus ei ole avaliku sektori organisatsioonide põhitegevus. Selleks loodi üsna ammu Riigi Kinnisvara AS. Samuti koondas rahandusministeerium kokku kõigi riigiasutuste raamatupidamised. Ma ei ole küll lugenud, kui suur oli saavutatud kokkuhoid, kuid kõrvaltegevuste väljaviimine ettevõttest suurendab alati efektiivsust.

17.03.2020 19.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto