K, 4.10.2023

Saaremaa turismitalu peremees: Hiinast on broneeringuid, aga vaevalt nad tulevad

Tiit Efert
Facebook
Comments 1
Saaremaa Mardi tallu on kliente tulnud ka Uus-Meremaalt,  Mehhikost, ka Venemaalt. Viimastel aastatel on palju gruppe olnud Hiinast.
Saaremaa Mardi tallu on kliente tulnud ka Uus-Meremaalt,  Mehhikost, ka Venemaalt. Viimastel aastatel on palju gruppe olnud Hiinast. Foto: Tiit Efert

Peremehe nime järgi kutsutud Mardi talu asub Karala külas, otse Läänemere ääres tugevate tuulte meelevallas. Lümanda keskuseni on kümme, Kihelkonna keskusesse 13 ja Kuressaarde ligi 40 kilomeetrit, mis tähendab vähemalt poolt tundi autosõitu.

Nüüdseks on perekond ennast Saaremaaga täielikult sidunud. Mart on olnud tegev kohalikus poliitikas. Ta on müünud osa oma mandril tegutsevatest äridest ja loonud Saaremaal uusi. Vabariigi aastapäeva paiku valiti perekond Maastik Lümanda kandi aasta tegijateks 2019. Põhjenduseks toodi, et terve perekond on aktiivne, nad on eestvedajad ja löövad kaasa nii oma koduküla, Lümanda piirkonna kui ka Saaremaa valla tegemistes. Lilian ja Mart on aktiivsed lasteaia ja kooli hoolekogu liikmed. Nad on aastaid panustanud asutuste arengusse. Ema ja isa kõrval löövad üha enam kaasa ka kooliealised tütred Mia ja Linda.

Facebook
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles