Sisukord
Maa Elu
Postimees
19.03.2020
Eesti Pereterapeut Aet Lass: kõik on kinni ülereageerimises Kojupääs läheb kaugelt Eestisse toodavatele kalliks maksma (4) Eriolukorrateade Viiruseproovide tegemine laieneb üle Eesti vaid riskirühmadele (2) RMKd süüdistatakse metsarüüstes (11) Majandus Mati Vetevoolu kalaäri jõudis ühest kriisist teise (4) Teenindajad riskivad iga päev tervisega (3) Venemaa ja Saudi Araabia mängivad naftaturul Vene ruletti (2) Välismaa Kohalik vaade ⟩ Koroonakriisis on peletanud Itaaliast isegi migrandid (1) Vaktsiini luuakse rekordkiirusega (7) Viirus toob USA valimistel pika lõppmängu Arvamus Juhtkiri: erakordne aeg, erilised inimesed (2) Evelyn Kaldoja: liigemotsionaalne annetus? Pärt Peterson: Miks on uus koroonaviirus ohtlik just vanadele inimestele (4) Andreas Kaju: põrandad ja laed poliitikas (2) Neeme Raud: olen õnnelik, et elan koroona üle Eestis, mitte USAs (7) Marika Kirch: koroona ja käibemaks (2) Mart Raudsaar: uue tuleviku algus (8) Päeva karikatuur Meie Eesti Kadri Tammepuu: elu ilma hambaarstita Kadri Tammepuu: testida või mitte testida (6) Erakliinik avab veel ühe nõuandeliini Kultuur Koroonatorm: Mis saab Eesti filmidest? (1) ARVUSTUS ⟩ Parajalt paks Osolin Suviste tänavune võidulaul ei pääse 2021. aasta Eurovisioonile Võmm saab vahvasti valu Maa Elu Põllumajanduse olukord püsib äärmiselt keeruline Arvo Aller: tähtsaim on inimeste tervis (1) Ukraina lüpsjad võivad meie piimatööstuse hullemast päästa Tehnikamüüjad hindavad Maamessi uut aega väga halvaks Loodusturismi ähvardab inimlik ahnus (2) Kasvuhoone soetamine on paras puslemäng Ravimata põletiku tagajärg võib olla eesnäärmekasvaja (1) Talvemärgid ei taha veel kuidagi taanduda Kasvatada tasub köögivilju, mida poes napib Saaremaa turismitalu peremees: Hiinast on broneeringuid, aga vaevalt nad tulevad (1) Tartu Tartu tõmbab bussiliiklust koomale Aksel Part: Tartu trammi toetuseks (6) Kaks lugu Tartust: kui koroonahaigus majas, toob sõber poekoti aia taha Poodnikud püüavad oma töötajaid viiruse eest kaitsta Iluteenindajatel puudub ühine seisukoht, kas jätkata tööd või mitte Norralasest Eesti luuletaja peab Atlandi ääres karantiinipäevikut Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ravimata põletiku tagajärg võib olla eesnäärmekasvaja

3 min lugemist
Põdrakanep kasvab peaaegu igal pool meie ümber. FOTO: Tarmo Haud

Eesnäärmeprobleeme põhjustavad bakteriaalsed põletikud ja vanusega kaasnev eesnäärme healoomuline suurenemine. Eesnäärme suurenemisest põhjustatud ja põletikust tingitud urineerimishäirete vastu on taimeteedest kõige tuntum väikeseõielise pajulille tee.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kasvukohaks on niiskemad raiesmikud, väike pajulill kasvab seal 2–3 aastat pärast metsa mahavõtmist. Kui raiesmik kinni kasvab, siis kaob. Leida võib ka tiigi- ja kraavikallastelt, aiamaalt ning isegi mere äärest, kus on kallas umbe kasvanud. Armastab niiskemat ja värsket mulda, murus ja heinamaal ei kasva. Õitsema hakkab juuni keskpaiku, siis on õige aeg ka koguda. Kuivab 35– 40 ºC juures, säilitada saab purgis või kotis. Kui korjamisega hiljaks jääda, muutub villaks. Sarnase toimega on põdrakanep. Põdrakanep kasvab peaaegu igal pool meie ümber – heinamaaservas, metsa ääres, aia taga, mere ääres. Suur lillakate õitega taim alustab õitsemist juulis, siis on õige aeg ka talvevaru koguda. Toimeainerikkamad on juulikuu keskel või lõpus kogutud lehed, nendes on rohkem tanniine, neist üks on uuringute järgi kasvajavastase toimega.

Põdrakanepi õites on antioksüdante, nii et tasub koguda ka õisi. Aga ainult õitsemise alguses, sest kui kupar on juba moodustunud, muutub see kuivades villaks.

18.03.2020 20.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto