Sisukord
Kultuur
Postimees
19.03.2020
Eesti Pereterapeut Aet Lass: kõik on kinni ülereageerimises Kojupääs läheb kaugelt Eestisse toodavatele kalliks maksma (4) Eriolukorrateade Viiruseproovide tegemine laieneb üle Eesti vaid riskirühmadele (2) RMKd süüdistatakse metsarüüstes (11) Majandus Mati Vetevoolu kalaäri jõudis ühest kriisist teise (4) Teenindajad riskivad iga päev tervisega (3) Venemaa ja Saudi Araabia mängivad naftaturul Vene ruletti (2) Välismaa Kohalik vaade ⟩ Koroonakriisis on peletanud Itaaliast isegi migrandid (1) Vaktsiini luuakse rekordkiirusega (7) Viirus toob USA valimistel pika lõppmängu Arvamus Juhtkiri: erakordne aeg, erilised inimesed (2) Evelyn Kaldoja: liigemotsionaalne annetus? Pärt Peterson: Miks on uus koroonaviirus ohtlik just vanadele inimestele (4) Andreas Kaju: põrandad ja laed poliitikas (2) Neeme Raud: olen õnnelik, et elan koroona üle Eestis, mitte USAs (7) Marika Kirch: koroona ja käibemaks (2) Mart Raudsaar: uue tuleviku algus (8) Päeva karikatuur Meie Eesti Kadri Tammepuu: elu ilma hambaarstita Kadri Tammepuu: testida või mitte testida (6) Erakliinik avab veel ühe nõuandeliini Kultuur Koroonatorm: Mis saab Eesti filmidest? (1) ARVUSTUS ⟩ Parajalt paks Osolin Suviste tänavune võidulaul ei pääse 2021. aasta Eurovisioonile Võmm saab vahvasti valu Maa Elu Põllumajanduse olukord püsib äärmiselt keeruline Arvo Aller: tähtsaim on inimeste tervis (1) Ukraina lüpsjad võivad meie piimatööstuse hullemast päästa Tehnikamüüjad hindavad Maamessi uut aega väga halvaks Loodusturismi ähvardab inimlik ahnus (2) Kasvuhoone soetamine on paras puslemäng Ravimata põletiku tagajärg võib olla eesnäärmekasvaja (1) Talvemärgid ei taha veel kuidagi taanduda Kasvatada tasub köögivilju, mida poes napib Saaremaa turismitalu peremees: Hiinast on broneeringuid, aga vaevalt nad tulevad (1) Tartu Tartu tõmbab bussiliiklust koomale Aksel Part: Tartu trammi toetuseks (6) Kaks lugu Tartust: kui koroonahaigus majas, toob sõber poekoti aia taha Poodnikud püüavad oma töötajaid viiruse eest kaitsta Iluteenindajatel puudub ühine seisukoht, kas jätkata tööd või mitte Norralasest Eesti luuletaja peab Atlandi ääres karantiinipäevikut Meelelahutus Koomiks Sudoku

Norralasest Eesti luuletaja peab Atlandi ääres karantiinipäevikut

3 min lugemist
Øyvind Rangøy (40) sai 23. novembril 2019 Tartu kirjandusmajas Betti Alveri kirjanduspreemia. FOTO: Kristjan Teedema

Parima ilukirjandusliku debüüdi tegijale antava Betti Alveri kirjanduspreemia žürii kuulutas mullu novembris Tartu kirjandusmajas välja seekordse laureaadi. Selleks osutus norralane Øyvind Rangøy (hääldada: öivin rangöi) oma luulekogu «Sisikond» eest. Nädal tagasi Eestist Norrasse sõitnud, sattus ta karantiini, kus peab praegu suhtlusmeedias päevikut ja teeb keeleõpetaja tööd interneti vahendusel. Intervjuu andis ta meilitsi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Olete sõpradele teatanud, et sõitsite 12. märtsil veidikeseks ajaks Norrasse ja leidsite end välismaalt saabujana automaatselt karantiinis. Peate olema 26. märtsini väikeses kollases majas Atlandi ookeani ääres ega tohi sealt lahkuda. Võite lähiümbruses jalutada, kui hoiate inimestest ohutusse kaugusesse. Kas see on sama maja, millest te kirjutate nii mõneski «Sisikonna» luuletuses?

See maja on küll mainitud «Sisikonnas», aga veel rohkem on mainitud naabermaja, «vana maja», mis on ka minu valduses. Kindlasti on tegu sama kohaga ja kindlasti on ka nii mõnigi «Sisikonna» luuletus just siin kirjutatud.

18.03.2020 20.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto