P, 14.08.2022

Suviste tänavune võidulaul ei pääse 2021. aasta Eurovisioonile

NN
Suviste tänavune võidulaul ei pääse 2021. aasta Eurovisioonile
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Hetk Eesti Laulu proovist, kõik oli veel võimalik, ka Uku Suvistele. 
Hetk Eesti Laulu proovist, kõik oli veel võimalik, ka Uku Suvistele. Foto: Konstantin Sednev

Euroopa Ringhäälingute Liit (EBU) teatas, et mai alguses Rotterdamis toimuma pidanud Eurovisiooni lauluvõistlus jääb koroonakriisi tõttu ära. «Oleme väga uhked, et Eurovisiooni lauluvõistlus on viimased 64 aastat igal aastal ilma probleemideta rahvast ühendanud. Nagu miljonid fännid üle kogu maailma, oleme ka meie äärmiselt kurvad, et see ei saa mais toimuda,» seisab Eurovisiooni ametlikus teadaandes.

65. lauluvõistluse poolfinaalid pidid olema 12. ja 14. mail ning finaal 16. mail. Võistlusel pidi osalema 41 riiki, teiste seas ka eelmiselt lauluvõistluselt puudunud Ukraina ja Bulgaaria.

Eestit valiti esindama Uku Suviste (pildil) looga «What Love Is». Suviste tunnistas pärast «Eesti laulu» võitu, et Eurovisioonile pääsemine oli talle kui muusikule väga oluline. «Ma olin arvestanud sellega, et ma ei võida, viimased 15 aastat, ma olen väga arvestav olnud,» naljatles Suviste, kelle Eurovisiooni-püüdlusi on saatnud ebaõnn: 2011. aastal ta «Eesti laulul» diskvalifitseeriti, 2019. aastal jäi napilt teiseks.

Märksõnad
Tagasi üles